Skocz do zawartości
kocjano

Jak uszczelnić połączenie gwintowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć pompę C.W.U. do mojego układu. Otwór wlotowy i wylotowy posiada gwint G1/2. Ponieważ króćce do węży mam pod gwint G1/4, zakupiłem odpowiednią redukcję (patrz obrazek poniżej). Chciałem uczelnić ją gumowym o-ringiem, ale okazało się, że główka tej redukcji (czyli ten sześciokątny koniec) jest tak mała, że prawie nie wystaje ponad gwint. Po dokręceniu uszczelka schodzi z niej. Nie wiem, czy rozumieniecie, o co mi chodzi.

Jakie rozwiązanie mogę w tym przypadku zastosować? Znalazłem preparat uszczelniający o nazwie Loctite, który nanosi się bezpośrednio na gwint i nie potrzeba już wtedy uszczelki, ale taki specyfik kosztuje ponad 150 zł, a to lekka przesada. Konopiami niestety nie umiem uszczelniać. Myślałem też, żeby zamiast tego Loctite użyć zwykłego silikonu sanitarnego.

Proszę o poradę.

post-164425-0-86521800-1350649914_thumb.jpg

Edytowane przez kocjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź na jakąś budowę i poproś instalatora od wody lub C.O. aby ci to zrobił stracisz co najwyżej 3 zyla na piwo

tu masz http://allegro.pl/pa...2706772356.html za 40zł ale tego nie potrzebujesz

jak chcesz się bawić teflonem to pamiętaj o kierunku nawijania http://samremontujes...e.pl/wymzaw.pdf tu masz pakuły ale teflon nawijasz tak samo, jak nawiniesz odwrotnie to się wszystko smyknie zamiast wkręcać z kształtką, nie zapomnij tez podrapać gwintu (ostrym śrubokrętem lub brzeszczotem)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma teflonowa do wody kosztuje grosze. Możesz też użyć nici do gwintów, ale wtedy musisz pilnikiem kilka razy przejechać po gwincie, żeby był bardziej "szorstki". Najlepiej jednak taśmą, zwłaszcza, że daje Ci możliwość regulacji obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...