Skocz do zawartości
Marcines

HD7850 nie widziany przez płytę glówną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

składam sobie komputer. Prawie wszystko już działa za wyjątkiem karty graficznej. System jej nie wykrywa. Szczegóły zestawu:

 

Płyta główna: GIGABYTE Z77-DS3H

Procesor: i5 3570K

Karta graficzna: GIGABYTE ATI RADEON HD7850 windforce 2048MB

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W

 

Reszta wydaje mi się nie istotna.

Czytałem, że zmieniając coś w biosie można to naprawić. Niestety, w przypadku tej karty nic to nie pomogło. Wydaje mi się, że karta jest walnięta i powinienem ją wymienić. Chyba, że zapomniałem zrobić coś oczywistego.

 

Karta jest podpięta do PCIEx16. Do zasilacza 6 pinami. W menadżerze urządzeń widnieje tylko jedna karta graficzna, zintegrowana, Intela.

 

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady.

 

Sprawdź czy nie są powyginane piny w podstawce procesora.

Brzmi to strasznie. Chyba jest wszystko w porządku, nawet nie bardzo wiem jak to sprawdzić.

 

Podłączenie karty do innego komputera stanowi u mnie problem. Aktualnie korzystam z laptopa, a znajomi obawiają się, że zepsuta karta może uszkodzić komputer. (zawsze jakaś wymówka)

 

Zastanawiam się czy jak podłącze do tego drugiego złącza PCIE, czy to ma w ogóle prawo działać. Samo wejście wygląda identycznie, ale brak jest połączeń do części ścieżek. Jeżeli zadziała, to jaka będzie różnica w pracy? Domyślam się, że gorsza wydajność.

 

Trochę jeszcze po pracowałem z tą kartą. Nie przełączałem do drugiego złącza. W biosie znalazłem opcje, która wyłącza zintegrowaną kartę pamięci i wymusza korzystanie z tej wpiętej do PCIEx16. Efekt jaki uzyskałem to dziwaczne piszczenie buzzera i brak jakiegokolwiek obrazu. Musiałem resetować biosa.

 

Może ktoś ma podobny zestaw? Karta graficzna HD 7850 i płyta GIGABYTE Z77-DS3H. Mógłby się podzielić, czy miał jakiekolwiek problemy z podłączeniem ich.

 

Ja planuje grafikę wymienić. Może w sklepie ją przetestują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie bardzo wiem jak to sprawdzić.

 

No niestety nie ma do tego odpowiedniego programu. Trzeba wyjąć procesor i popatrzeć.

 

Jak włożysz do dolnego slotu i karta ruszy, będziesz wiedział, że jest sprawna. Wtedy na 99% są piny w sockecie naruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między górną "kieszenią" PCI-E jest taka, że jest "pełnowymiarowa" a dolna jest lekko "obcięta" w ścieżki, ale nie ma to żadnego znaczenia dla prawidłowego (czyt. bezpiecznego, diagnostycznego uruchomienia komputera).

 

Rozumiem, że wszystko co teraz podłączasz / składasz, jest fabrycznie nowe?

 

P.S. kiepskich masz znajomych - albo wolą pomocy Tobie albo merytorycznie .. no ale cóż..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawisz w biosie integre (intela), to komp wstaje z wlozonym radeonem ? (nie zapomnij przepiac kabla pod gniazdo video)

Bo wtedy w manadzerze urzadzen powinny widniec 2 karty, intel i radeon (przynajmniej tak jest u mnie na z77 i 7950)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem, i zbliżoną konfigurację sprzętu, także karta RADEON HD7850 i płyta też GIGABYTE tylko model GA-Z77X-UD5H.

Mój problem jest z tą różnicą, że przy ponownym włączeniu komputer już widzi kartę, Kolejne resety lub wyłączenia to wykrywa kartę bez problemu, a po nocy przy pierwszym odpaleniu znowu to samo nie wykrywa karty i uruchamia się ze zintegrowanej grafiki. Sprzęt na gwarancji niedawno kupiony ale nie wiem nawet co reklamować.

 

Napisałeś:

Hey, problem rozwiązany. Karta śmiga, aż miło. Wystarczyło wymienić

 

Cieszę się że rozwiązałeś problem ale podziel się rozwiązaniem. Czy mógłbyś napisać co wymieniłeś ? kartę, płytę, zasilacz czy bios ?

Pozdrawiam

Edytowane przez Koci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...