Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem niedawno nowy dysk SSD Kingstona v200 128gb jest to jedyny dysk który mam aktualnie podłączony do komputera po zainstalowaniu nowego systemu mam mały problem mianowicie system startuję i zaczyna wydawać dziwny dźwięk.( Link do nagranego dźwięku od 10s się zaczyna http://w955.wrzuta.p...mov20121021_001 ). Pytanie brzmi czy to normalne? Czy dysk jest uszkodzony ? Dźwięk tak długo brzmi do puki nie naduszę jakiegokolwiek przycisku na klawiaturze tym samym do puki nie naduszę jakiegokolwiek przycisku system nie startuje dalej.

 

Do dysku mam podłączony kablem sata nie wiem tylko czy jest podział na kabel sata II i sata III ?

No i zasilanie .

Mam pytanie do czego służy to trzecie wejście które jest po prawej stronie na zdjęciu http://www.google.pl...,r:13,s:0,i:107

Może jakiś trzeci kabel potrzebuję ?

Dysk zamontowany na

Płycie głównej Gigabyte H61 D3V

 

Pozdrawiam życzę miłej niedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność że to z dysku? Nie ma tam wewnątrz nic co by mogło wydawać jakiekolwiek dźwięki! Zasilacz, płyta główna (jej cewki itp), karta graficzna to owszem się zdarza.

 

 

 

btw "naduszę" :D w życiu podobnego wyrazu nie słyszałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że te dźwięki to z ssd?

To trzecie wejście na zdjęciu, to sa piny gdzie można wpiąć zworkę. Podłączony musi być kabel sata i zasilanie. Kabel sata 3 może mieć większą przepustowość, ale sata 2 i tak powinien działać, ewentualnie spowalniać transfer.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w kablach między Sata3 a Sata2 nie ma, to dokładnie ten sam przypadek, co HDMI 1.3b i 1.3c - w skrócie producenci chcą wyciągnąć dodatkową kasę wpisując nową nazwę interfejsu na tym samym przewodzie.

 

Czy patrzyłem w manualu do mobo, co ten dźwięk oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopakowi nie chodzi o dźwięki systemowe tylko potem - takie chrobotanie jakby zwykły hdd.

 

Dokładnie.

Chodzi o to chrobotanie zrzuciłem winne na dysk ssd przez to, że dopiero po jego zakupie ten dźwięk się pojawił ale po dłuższym zastanowieniu się w dysku ssd chyba nie ma co hałasować bo talerzy tam przecież nie ma prawda?

Jest możliwość że jakieś ustawienia w biosie to powodują bądź boot menager ? itp aczkolwiek w biosie ostatnio nic nie majstrowałem.

Dziękuję za wytłumaczenie różnicy Sata 2 a Sata 3.Dołączona grafika

Jeżeli ten dźwięk się pojawił z powodu Cewki to da się to ewentualnie naprawić usunąć(dźwięk ? czy raczej nie? Zasilacz jest nowy w czerwcu kupiony karta graficzna też nowa nie ma miesiąca jeszcze.

 

Chyba odłączę kartę graficzną na początek i włączę pc bez niej.

Edytowane przez Dejff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dziwnie zabrzmi ale..Odłącz i podłącz jeszcze raz klawiaturę, przy odłączonym kablu z prądu( do zasilacza)

 

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

 

Dziękuję za radę pomogło :),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...