Skocz do zawartości
Karenz

Głośniki z wieży do kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam nieużywaną wieże Sony wedle moich ustaleń jest to Sony LBT-V4500 ( nie jest to pewnie na 100% bo leży u mnie na działce ale na zdjęciach z neta wygląda tak samo )

Do tego 2 x ss-lb555av ( tutaj 100% pewność mam te głośniki obok siebie )

W tym momencie siedzie na zestawie creative 5.1 A500

I teraz powstało pytanie czy warto przesiadać się na głośniki od wieży i jakie kroki poczynić w tym celu .

Dodam że z tym tematem mam mało wspólnego , jak zrozumiałem wystarczy 2 x chincze na mini jacka takowy kabel już mam .

Edytowane przez Karenz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw sobie odpowiedzieć na pytanie " czy potrzebuję 5.1". Jeśli priorytetem są filmy ze ścieżką 5.1 zostałbym przy takowej konfiguracji. Jeśli więcej słuchasz muzyki tu zastanawiałbym się nad przesiadką na w.w sprzęt Sony. Dźwięk - możesz być pewny - będzie nieporównywalnie potężniejszy i pełniejszy. Znając sprzęty Sony z tamtych lat na pewno będzie basowo Dołączona grafika z resztą może być różnie, może nie być takiej ilości wysokich tonów jak w tych pierdziawkach, dźwięk może być ciut mniej detaliczny, ale na pewno będzie to dźwięk WYŻSZEJ klasy. Do muzyki bomba.

 

Sam posiadałem u siebie kiedyś takie właśnie pierdziawki 5.1 creative-a, oraz wieżę Sony podobnej klasy rocznik 1996r. Połączyłem te dwa zestawy używając wieży jako swego rodzaju ' subwoofera ' wyprowadzając do niej z karty dźwiękowej sam kanał basowy (pomarańczowe wyjście), a resztą zajmowały się pierdziawki creative. Biorąc pod uwagę tragiczne brzmienie mikroskopijnych rozmiarów głośnika basowego w tym zestawie ściszałem go całkiem i męczyłem uszy pozostawiącym wiele do życzenia brzmieniem z satelitek. Możesz oczywiście też tak zrobić, jest to jednak rozwiązanie nie optymalne i nie standardowe.

 

Szybko więc wywiozłem cały ten sprzęt na działkę; pierdziawki dają mi namiastkę 5.1 w moim pokoiku, wieza sony zaś wypełnia soczystym, basowym brzmieniem salon piętro niżej. Ja zaś w swoim mieszkaniu w mieście używam w sumie low-end`owego zestawu kina domowego, prawie w całości Yamaha`owskiego za ok.1600zł lecz w porównaniu do końcówki mocy w mojej starej wieży Sony (która kosztowała wówczas 2400zł) to też jest niebo a ziemia na korzyść Sony.

Edytowane przez Włodi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że taki kabel wystarczy Dołączona grafika

 

podłączony do wieży z której kable rozejdą się do głośników

ponieważ nie jestem wielkim fanem filmów spróbuje swoich sił w tym temacie

jeden z głośników jest uszkodzony :/ przednie głośniki są nietknięte

niestety jedna z kolum z tyłu ma skaze i teraz pytanie do was jak najtaniej to naprawić

Dołączona grafika

korzystając z okazji zdjęcie tylnej nalepki

Dołączona grafika

Edytowane przez Karenz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklęsła kopułka nie powinna mieć wpływu na dźwięk, zobacz tylko, czy sama membrana nie jest nigdzie uszkodzona. A co do kabla, to jacka podłączasz do karty dźwiękowej a cinche na wejście na wieżę i ustawiasz na niej opcję AUX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wklęsła kopułka nie ma wpływu na dźwięk, to tylko taka jakby zaślepka i ktoś ją po prostu wcisnął palcem (zdarza się to notorycznie, gdy jest wykonana z papieru). Jedyną przeszkodą są walory estetyczne, więc aby ją przywrócić do normalnego wyglądu przytkij do niej delikatnie rurę odkurzacza, a sam odkurzacz ustaw na minimum mocy i otwórz wlot powietrza w rurze na całego aby się rura nie przyzsała na dobre bo może Ci wciagnąc tą kopułkę lub w najgorszym przypadku uszkodzić głośnik. Ja robiłem tak zawsze i pomagało (dopóki mój kochany braciszek znów nie zaczął ich wciskać spowrotem ;))

 

Reszta tak jak napisał kolega wyżej. Drobna uwaga: w tych starszych wieżach Sony 'Aux' może być oznaczone jako 'Video' ale to i tak na pewno samemu znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu napiszę tutaj

wszystko pięknie śmiga jednak na niskiej głośności brakuję mi bassu , normalnie podkręcił bym to sterownikami realteka ale ....

od jakiegoś czasu nie mogę ich zainstalować

usunąłem je wszystkie oraz wszystkie resztki Driver Sweeper to nic nie dało dalej przy instalacji jakichkolwiek sterów wyświetla się błąd -5006 : 0x8000ffff

Szukam albo jakiegoś programu do pokręcenia bassu lub sposobu instalacji tych sterowników

Dołączona grafika

 

 

Kod błędu: -5006 : 0x8000ffffInformacje o błędzie:>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelObjectHolder.cpp (442)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>KernelServiceProvider.cpp (87)>KernelFileGroup.cpp (525)>KernelServiceProvider.cpp (120)>Kerne>SetupDLLSetupDLL.cpp (1299)pAPP:Realtek High Definition Audio DriverPVENDOR:Realtek Semiconductor Corp.PGUID:f132af7f-7bca-4ede-8a7c-958108fe7dbc$11.50.0.42618@Windows XP Service Pack 1 (7601) BT_OTHER 15508.30648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...