Skocz do zawartości
wysio

Z 775 na AM3 po taniości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zamienić najważniejsze graty w moim kompie na nieco nowsze i lepsze. Ponieważ nie mam zamiaru ładować w kompa za dużo pieniędzy, wymyśliłem coś takiego:

Procesor AMD Phenom II x4 965

Asus M5A99X EVO

Corsair 1600 Vengeance red, lub 1866 cl9 Vengeance red, lub Patriot Viper 3 1866 cl9

Seagate TB ST31000524AS SATA 3.

Czy taki zestaw, to dobry wybór i będzie on dużo wydajniejszy od mojego dotychczasowego? Czy w podobnej cenie można by było coś zmienić na lepsze?

Które z tych pamięci wybrać i czy ten dysk Seagate będzie szybki i cichy?

Znalazłem kupca na mój procesor, chłodzenie, RAM i dysk Seagate 250 GB za 500 zł. Myślę, że cena dobra.

A właśnie. Jakie chłodzenie mam dokupić do tego procesora, żeby było ciche i w miarę wydajne a jednocześnie nie drogo. Procesor będę się starał podkręcić, ale bez ekstremalnego podnoszenia napięcia. Budę mam dobrze wietrzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3550-3-30ghz-6mb-lga1155-22mm-77w-box-bx80637i53550-473464/ procek i5

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b75-d3v-b75-dualddr3-1600-sata3-4xsata2-dvi-d-sub-gblan-atx-458746/ plyta na b75

 

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/ ram

 

nie trzeba dodatkowego chlodzenia za 100zl. Razem ok 1100 zl czyli gdzies tyle co to co zaproponowales ( moze z 50zl drozej) a duzo wydajniej i mniej problemow. Na dyskach sie nie znam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta trochę uboga. Dobrze wiem, że i5 będzie dużo wydajniejsze, ale też i droższe. Z resztą niewiele już dokładam do proponowanego przez Ciebie procka i mam 2500k - 800 zł z groszami w RAM.net

Jednak chcę mieć niezłe wyposażoną płytę i nie przekroczyć określonego budżetu... I tu jest problem...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musialbys jeszcze dolozyc do mobo i do chlodzenia wiec sporo. A co rozumiesz przez bogate wyposazenie? 20 sata i usb? czy moze radiarory ktore w tym co proponuje sa niepotrzebne bo sie nie kreci ale bez oc bedzie wydajniejsze niz ekstremalnie wykrecony phenom. Chyba ze bardziej sprecyzujesz to bogate wyposazenie to sie cos dobierze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością minimum dwa porty SATA 3, min 6 portów USB z tyłu w tym dwa standardu 3.0, plus możliwe do wyprowadzenia na przód kolejne dwa + dwa, bios Uefi.. To są dla mnie podstawowe rzeczy ze względu na plany rozbudowy w przyszłości.

Ps. Też jestem fanem Intela, ale niestety mam też inne wydatki. A komputer obecnie służy mi wyłącznie do netu, filmów HD i full HD, winrar oraz jakieś starsze gry - sporadycznie. Ponieważ mam obudowę z oknem, płyta musi ładnie wyglądać. Na i5 z tego, co patrzyłem, to najtańsza na którą mógłbym przystać, to Asrock P67 pro za ok 300 zł.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że socket AM3 oferuje średnie możliwości rozbudowy w przyszłości. Jeżeli masz aż takie wymagania to powinna zadowolić cię płyta MSI Z77A-G43, jeżeli po zakupie płyty budżet nie pozwala na i5, wtedy bierzesz i3-3220, który wydajnością dorównuje podkręconemu phenomowi, a jak braknie wydajności wymienisz go na i7-3770K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania. Jak bardzo będzie lepsza konstrukcja opisana w pierwszym poście od mojej obecnej i jak się kręci ten i3 ?

 

i3 się nie kręci (no można troszeczkę z BCLK pokombinować). Do kręcenia przeznaczone są i5/i7 z literką "k" w nazwie i płyty z chipsetami Z68/P67/Z77.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję. Jednak daruje sobie AMD. Przeraził mnie jego apetyt na prąd, plus nie nienajświerzsza już technologia oraz kiepska wydajność w porównaniu z i5 konkurencji. <br />Postanowiłem więc zakupić i5 3570k, który jest już tylko minimalnie droższy od 2500k, płytę Asrock P67 pro 3 (b3) oraz pamięci Corsair 2x4 GB 1600 Mhz cl9 Vengeance. Całość wyjdzie mnie niewiele ponad 1300 zł, zatem podobnie, jak zestaw nad którym myślałem na początku. A dysk twardy dokupię sobie w przyszłości. Nie jest mi teraz niezbędny. Wolę kupić lepsze graty. <br />Ta płyta Asrocka chyba jest całkiem przyzwoita

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną uwagę. Dobrze, że jest w ogóle aktualizacja. Bo patrząc po płytach za ok 300 zł, nic ciekawego od Asrocka nie rzuciło mi się w oczy.

Ps. A może lepiej coś na Z77, np. MSI Z77A-G43 ??

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...