Skocz do zawartości
tomasir

Cel 2.6 box - problem ze zdjęciem coolera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Złożyłem sobie kompa - jak z tego wątku: http://forum.purepc.pl/topic/348640-komputer-do-13001400-z-monitorem/

 

Wszystko ładnie i pięknie - ale komp nie działa. Lekkie zakręcenie wiatrakami i od razu koniec. Pomyślałem, że może z jakiegoś niesamowitego powodu (pomimo, że bardzo dokładnie sprawdzałem wszystko) - radiator nie leży dobrze na procku. Ale go się nie da zdjąć! Dwie zapinki puściły bez problemów - a dwie kolejne ani drgną. Jakiś pomysł jak to zrobić? Oczywiście "wkręciki" są odblokowane.

 

Dzięki z góry i pozdrwaiam

tomek

 

trzeci udało się ściągnąć, ale czwarty za nic w świecie nie chce ruszyc. Do tego przy przekręcaniu aż trzeszczy plastik - tak jakby się to wszystko zakleszczyło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie dlaczego miałoby tak być - ale by cokolwiek sprawdzić musze zdjąćten cholerny cooler. A procek od razu wylądował na swoim miejscu (tak jak należy) i nei wyobrażam sobie by cokolwiek mogło się pogiąć od włożenia prawidłowo procesora.

 

Nie wyobrażam sobie dlaczego miałoby tak być - ale by cokolwiek sprawdzić musze zdjąćten cholerny cooler. A procek od razu wylądował na swoim miejscu (tak jak należy) i nei wyobrażam sobie by cokolwiek mogło się pogiąć od włożenia prawidłowo procesora.

 

W

końcu z masakrycznym bólem się udało. POłożyłem z tyłu wykałaczkę (w poprzek) i udało się wypchnąc ten czarny bolec. Sam proc i gniazdo wygląda całkowicie w porządku. Cooler dobrze przylegał i ładnie rozprowadził pastę na procku. Spróbuję jeszcze raz to do kupy złożyć i przy okazji włączania pomierzę w moleksach napięcie (w sumie mogę też sam zasilacz sprawdzić startujać z zielonego z czarnym pinem)

 

Więc komputer działa - prawdopodobnie problemem był niepodłączony kabel (ten kwadratowy 2 żyły 12V i 2 masy) oznaczony na płycie przy gnieździe jako VGA. Za moich czasów jak składałem komputery - takich nie było i myślałem, że to do dodatkowego zasilania karty Dołączona grafika

 

o taki jak tu na zdjęciu:

http://s1.pokazywark...690/4297406.jpg

 

ps. I oczywiście dzięuję powyższemu koledze za próby pomocy :)

Edytowane przez tomasir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...