Jump to content
Sign in to follow this  
tomasir

Cel 2.6 box - problem ze zdjęciem coolera

Recommended Posts

Witajcie

Złożyłem sobie kompa - jak z tego wątku: http://forum.purepc.pl/topic/348640-komputer-do-13001400-z-monitorem/

Wszystko ładnie i pięknie - ale komp nie działa. Lekkie zakręcenie wiatrakami i od razu koniec. Pomyślałem, że może z jakiegoś niesamowitego powodu (pomimo, że bardzo dokładnie sprawdzałem wszystko) - radiator nie leży dobrze na procku. Ale go się nie da zdjąć! Dwie zapinki puściły bez problemów - a dwie kolejne ani drgną. Jakiś pomysł jak to zrobić? Oczywiście "wkręciki" są odblokowane.

Dzięki z góry i pozdrwaiam

tomek

trzeci udało się ściągnąć, ale czwarty za nic w świecie nie chce ruszyc. Do tego przy przekręcaniu aż trzeszczy plastik - tak jakby się to wszystko zakleszczyło :(

Jakich pinów? Procek idealnie na swoim miejscu, potem ta blaszka z dźwigienką i tyle. Tam się przecież nie da odwrotnie procesora włożyć (są wcięcia)

Żadne odwrotnie a jakiś powód niedziałania chyba jest.

chodzi mi o wygięte piny jak tu : Dołączona grafika

Nie wyobrażam sobie dlaczego miałoby tak być - ale by cokolwiek sprawdzić musze zdjąćten cholerny cooler. A procek od razu wylądował na swoim miejscu (tak jak należy) i nei wyobrażam sobie by cokolwiek mogło się pogiąć od włożenia prawidłowo procesora.

Nie wyobrażam sobie dlaczego miałoby tak być - ale by cokolwiek sprawdzić musze zdjąćten cholerny cooler. A procek od razu wylądował na swoim miejscu (tak jak należy) i nei wyobrażam sobie by cokolwiek mogło się pogiąć od włożenia prawidłowo procesora.

W

końcu z masakrycznym bólem się udało. POłożyłem z tyłu wykałaczkę (w poprzek) i udało się wypchnąc ten czarny bolec. Sam proc i gniazdo wygląda całkowicie w porządku. Cooler dobrze przylegał i ładnie rozprowadził pastę na procku. Spróbuję jeszcze raz to do kupy złożyć i przy okazji włączania pomierzę w moleksach napięcie (w sumie mogę też sam zasilacz sprawdzić startujać z zielonego z czarnym pinem)

Więc komputer działa - prawdopodobnie problemem był niepodłączony kabel (ten kwadratowy 2 żyły 12V i 2 masy) oznaczony na płycie przy gnieździe jako VGA. Za moich czasów jak składałem komputery - takich nie było i myślałem, że to do dodatkowego zasilania karty Dołączona grafika

o taki jak tu na zdjęciu:

http://s1.pokazywark...690/4297406.jpg

ps. I oczywiście dzięuję powyższemu koledze za próby pomocy :)

Edited by tomasir