Skocz do zawartości
yogi186

2 problemy - Odswiezanie monitora oraz Polskie znaki ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wlasnie zapodalem sobie RED HATA 7.3 ... no i mam te dwa problemy.

 

Uzywam KDE ...

 

1. Gdzie zmienic odswiezanie monitora ... bo te 60 Hz mnie nie bawi zbytnio

 

2 Jak zrobic zeby moc pisac Polskie znaki ... bo na stronkach ( jak przegladam) normalnie sa .. ale ja ani jedengo nie moge napisac .. hmmm

 

Z gory dzieki

Pozdro

 

p.s. to jest moja pierwsza powazna zabawa z LINUXem wiec prosze o wyrozumialosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z Polskimi literami jak widać sobie poradziłem ... teraz zostało odswiezanie monitora ... no i jeszcze coś ... jak zrobić zkrót na pulpit do KADU ?? :) ... hehe :) ... bo nie uśmiecha mi sie odpalanie tego z konsoli.

 

Dzieki

Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezanie: http://www.xmission.com/~howardm/modelines.html, http://www.xlin.hg.pl/xfreeconf.html - na samym dole strony z drugiego linka masz napisane, co trzeba zrobic z wygenerowanym modelinem. Generujesz go na podstawie informacji z linka pierwszego.

 

Skroty w KDE: "Jeśli używasz KDE to:

Prawy przycisk myszy ->Utwórz nowe.. ->Skrót do programu

i w zakładce Uruchom podajesz scieżke do programu"- z jakiejs strony skopiowane, wiec _powinno_ dzialac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial jakies pytania po lekturze dwoch pierwszych linkow to wal. Nie podalem lopatologicznej sciezki krok po kroku, ale z pewnoscia Ci sia uda. Ja tez kiedys konfigurowalem X Window wiele razy, zanim zajarzylem co i jak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaha .. dzieki .. zara przerzucam w Linuxa ... i sprawdzam .. hehe :) ... sorka macie racje powinnem zagooglać i użyc searcha :) ... ale lamer linuxowy ze mnie a na newbie.linux.pl niby cosjest ... ael nie rozwiązuje problemu.

Sorka

 

Pozdrówka

i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ... wygenerowałem sobie modeline :)

 

wrzuciłem do xf86config .... ale mój modeline sie nie odpala ... jak to zrobić zeby on działał ?? hmmm ... HELP ... po lekturze tych stronek wcale sie nie dowiedziałem jak zrobić zeby działał mój modeline ... nawet postawiłem # przed resztą trybów w tej rozdziałce i co ... i nic :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam 75 Hz :) .... ale przesuniety obraz w prawo :) ... a jak poprawie modeline w xvidtune ... to on mi sie i tak nie odpala .. zawsze przesuniete w prawo :( ... a WRĘCZ wyrzuciłem pozostałe modeline z xf86config`a ... hmmm ... co za bajzel :( ... czemu tu nie ma normalnego narzedzia hehe ;).

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...