Skocz do zawartości
bielski

Upgrade czyli złomowanie starego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładam nowy temat żeby nie zaśmiecać tematu o kartach graficznych gdzie pytałem o najlepszy wybór pod mój aktualny sprzęt. Stanęło na radku 7770. I w najbliższej przyszłości mam zamiar go zakupić. Wspominałem również o chęci zmiany platformy. Chciałbym to sobie mniej wiecej zaplanować bo może się uda to zrobić szybciej niż początkowo zakładałem.

 

A więc, na chwilę obecną mamy:

Proca Athlona x3 425 z odblokowanym cache i uwalonym rdzeniem.

Mobo asrock 780gxh

Pamięć Patriot 800mhz 8gb z podwyższonym seryjnie napięciem. (musiałbym dokładnie sprawdzic co to za model)

Dysk seagate 160gb - daje rade z tak małym dyskiem więc jedyne co wchodzi w grę w daaaalekiej przyszłości do ssd.

Zasilacz OCZ ZS 550+

Grafy nie ma i aktualnie siedze na integrze.

 

Jak już wspominałem w przeciągu dwóch tygodni nabędę radeona 7770. I w takiej konfiguracji będzię chodził.

Oprócz zmiany platfromy myślę również o zmianie monitora. Ten co mam obecnie był kupiony na dziko, tzn szybko i tanio.

Mając zestaw jak powyżej, co kupić w pierwszej kolejności. Czyli:

 

-Wymienić platformę na nową i grać na starym monitorze.

czy

-Wymienić w pierwszej kolejności monitor który obsłuży wyższą rozdziałkę (obecnie 1400x900). Docelowo 1920x1080p.

 

Tu nasuwa się pierwsze pytanie, czy stary zestaw z 7770 da radę w takiej wysokiej rozdzielczości w grach takich jak dota2, nowy MoH, dishonored ? większość czasu i tak gram w dote, także miejscie to też na uwadze. Jak zagram w dishonored dwa miesiące poźniej to nic się nie stanie.

Na monitorach jak widać powyżej się nie znam, i nie wiem co jest warte zakupu. interesowała by mnie jakaś 20' lub 21'. Większy mi nie potrzebny. Cena to +/- 600zł.

 

Jeżeli jednak bym zmieniał platforme, to oczywiście z polecanych przez PPC zestawów, komplet I3 + B75 + ram.

 

Podsumowując, monitor zapewni mi zmiany które odczuje od samego początku. Sprzęt oparty na starym sprzęcie i 7770 powinien zapewnić mi full hd i max detale w grze której poświęcam większość czasu, czyli docie. z drugiej strony po wymianie platfromy otrzymuję większą wydajność i w nowszych tytułach powinienm odczuć znaczną poprawę.

 

Proszę o opinię i idę dobrą drogą, o pomoc w wyborze komponentów w zależności od wariantu 1 lub 2.

Myslę że wszystko opisałem dokładnie i wiadomo o co mi chodzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najpierw monitor, w szczególności, że to jest mniejszy wydatek, a wykorzystasz kartę graficzną no i różnicę dostrzeżesz gołym okiem Dołączona grafika Procesor nie ma wpływu na wydajność w wyższej rozdzielczości.

 

http://www.2bis.pl/g...16fea97420cd885

 

Polecam ten monitorek. Możesz dołożyć 300zł do 23" IPS...

 

 

Procek może nie dawać już rady w MOH, no ale zmiana platformy to jednak 800zł

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem że monitor jako pierwszy będzie lepszy bo zmiany odczuję od razu.

Zastanawiam się tylko nad tą nieszczęsną matrycą. Obecny monitor raczej jest tragiczny, więc przesiadka na cokolwiek powinna być zadowalająca.

Są jakieś mniejsze monitory 21' na IPS godne polecenia w rozsądnej cenie? Monitor na biurku mam w dość bliskiej odległości wiec nie chciałbym przeginać z wielkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam kalibracje monitora, która potrafi zdziałać cuda i zamienić monitor nawet ten z matrycą TN w porządny wyświetlacz (oczywiście kalibracja kątów nie naprawi)

wpisz w tablica.pl "kalibracja" ktoś się na pewno znajdzie w Poznaniu. Usługa powinna kosztować 50-80zł 100zł max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś mniejsze monitory 21' na IPS godne polecenia w rozsądnej cenie?

 

Jest trochę modeli 21,5" 1920x1080 na IPS

http://www.skapiec.p...0_0_13772_0_0_0

- ceny jak widać od ~550 zł. ... a który wybrać, to już musisz poczytać nt. poszczególnych modeli.

 

Na jego miejscu kupiłbym coś bez "rysek i plamek". Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...