Skocz do zawartości
tomasir

Problem z sterownikami do Intel HD Graphics i monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Problem jak na zdjęciu:

Windows Vista

Dołączona grafika

 

Próbowałem usunięcia karty i zainstalowania ponownie - bez skutku. Cały czas pojawia się problem jak wyżej. Żadna inna pozycja nie ma zaznaczonego "wykrzyknika".

 

Monitor - mam Monitor BenQ G2020HD i nie mogę do niego sterowników zainstalować. Mam monitor domyślny a pole, w którym miałbym ustawić na nowe sterowniki jest nieaktywne (nie mogę kliknąć by dać inne).

 

ps. Monitor standardowym kablem połączony ale wątpię by tu był problem.

 

Dzięki z góry za rady i pomoc

tomasir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć odpowiedni sterownik do grafiki.

Proponuje poszukać sterownika na stronie producenta notebooka lub podać nam identyfikator sprzętu (zakładka szczegóły).

Jeżeli jest to komputer stacjonarny to polecam stronę producenta płyty głównej.

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO nie notebook - a komputer stacjonarny. Sterowniki do karty Intela instaluję bezpośrednio z płytki dostarczonej do płyty głównej: Gigabyte GA-H61M-DS2V

 

 

 

 

Jeśli więcej informacji trzeba - musiałbym to zrobić w domu (aktualnie w pracy). Dodam tylko, że postawienie na nowo systemu nic nie zmieniło - dalej ten sam błąd się pojawia.

 

Dodam jeszcze (co może być ważne) - że wcześniej był też problem z jedną z sieciówek - ale z racji tego, żę korzystam z bezprzewodowej: TP-LINK TL-WN721N tamtą najpierw wyłączyłem, a potem odinstalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO nie notebook - a komputer stacjonarny. Sterowniki do karty Intela instaluję bezpośrednio z płytki dostarczonej do płyty głównej: Gigabyte GA-H61M-DS2V

 

To w tym wypadku pytanie inne: jaki proc?:)

 

A sprawdź może to: http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/graphics

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to cel 2.6. Po przeczytaniu dziesiątek tematów wygrzebanych na google - już wiem, że to problem sterownikowy, znaczy pozostały jakieś staroci z wcześniejszego komputera (przenosiłem dysk). Spróbuję znaleizonym w necie sposobem to wysprzątać i może wtedy zadziała jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłeś na inny Chipset bez reinstalacji Windowsa? Proponowałbym jednak zrobić ten format - dużo więcej czasu zajmie Ci tropienie i naprawianie problemów niż to warte. Windows to nie Linux, nie przyjmuje takich przenosin najlepiej (i tak dobrze, że się odpalił...).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format na chwilę obecną całkowicie odpada. Po przełożeniu dysku na zupełnie inną platformę wszystko poza wspomnianą kartą i monitorem działa prawidłowo. Przypuszczam, że wciąż jeszcze jakieś śmieci po wcześniejszej karcie ATI zostały i powoduje to problemy. Postaram się zainstalować najnowsze stary i tego INFa i dam znać z efektów.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety - problem wciąż istnieje. Skasowałem ATI PCI 3gio filter and co włączenie komputera próbuje się on nowa zzainstalować. A pomógłby ktoś jak znaleźc sterowniki PCI Bus wskazane w tym linku? http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itprohardware/thread/14090c51-a725-499a-a861-5fc2366b9be5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze (co może być ważne) - że wcześniej był też problem z jedną z sieciówek - ale z racji tego, żę korzystam z bezprzewodowej: TP-LINK TL-WN721N tamtą najpierw wyłączyłem, a potem odinstalowałem.

 

No nie bardzo, dalej wisi w menadżerze urządzeń. Wyłącz ją w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, dalej wisi w menadżerze urządzeń. Wyłącz ją w biosie.

 

To ta realtek? Rozumiem zatem, że mam wyłączyć z biosie karte sieciową zintegrowaną tak? Edytowane przez tomasir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - wyłączę, choć z tego co mi wiadomo problem z tym co mam (ati pci express) jest dość powszechny i raczej sieciówka nie ma tu nic do rzeczy.

 

Dzięki za rady - odezwę sięz wieczorka jak podziałam (w pracy jestem teraz)

 

ps. A ta siecówka która też się tam pojawiała, to była jakaś trzecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jej nie używasz, występują jakieś konflikty, wniosek prosty. Wyłączyć w biosie.

 

I 4 razy sprawdziłem. Nie widze, możliwości jej wyłączenia - po prostu nie ma takiej opcji. Grafikę owszem można wyłączyć, sieciówki wyłączenia nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wielu próbach i błędach problem rozwiązałem!!!

 

U mnie nie było w systemie/manadżer urządzeń: ATI PCI Express Filter . Trzeba wejść w tryb awaryjny i dac by zainstalował to nieznane urządzenie. On wtedy napisz, że zainstalował ale nie działa - bo zła platforma. Wtedy wchodzimy w to urządzenie dajemy aktualizuj sterownik i sami ręcznie to robimy. Z listy urządzeń wybieramy magistralę i zmieniamy na Magistralę PCI (4 opcja). Instalujemy i restart. Znika nam błąd 12 przy karcie intel HD. W trybie normalnym pojawi sie, że znalazł magistrale PCI i trzeba zainstalowac sterowniki - klikamy instaluj i po kolejnym restarcie już wszystko działa nalezycie. Pojawia sie też od razu możliwośc aktualizacji sterowników monitora (wczesniej była ta opcja nieaktywna).

 

U mnie kluczowe okazało się wybieranie zmiany na magistralę PCI w trybie awaryjnym, w trybie normalnym w ogóle nie było takiej opcji.

Edytowane przez tomasir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...