Jump to content
Sign in to follow this  
unckle

freon cooling, kontener dry ice/ln2, podzespoły pc OC

Recommended Posts

Witam

przyszedł czas sprzedaży starych zabawek, a mianowicie:

1)sony xperia tipo - nówka salonówka - 390zł sprzedane

2) freon cooling w konfigu:

kompresor nówka danfoss fr6dl

kompaktowy skraplacz

desuperheater

zssąca z kapilarów w czarnym oplocie

manometr refco

2xwentylatory 120mmx35mm (grube i nieźle wieją)

parownik kopia chilly1

podstawa - płyta laminowana+szkielet obudowy

panel kontrolny na 8 wentylatorów (jest możliwośc zamontowania więcej wentylatorów niż 2 aktualnie obecne)

wszystko zaizolowane k-flexem

multizapinka

zaaplikowana sonda do pomiaru temperatury

wbudowany zasilacz atx do podłączania wentylatorów itp, wszystko z 1 włącznikiem

osiągi - bez obciążenia robi ok -50, pod obciążeniem potrafił zchodzić poniżej -45 (mam nawet fotke z -49 w biosie)

układ był wystrojony żeby raczej utrzymywać temperatury mimo obciążęnia niż żeby zchodzić maksymalnie nisko

ceny--- powiedzmy 700zł, gdyby ktoś chciał z obudową w kolorze czarnym - 800

prosze przesyłać swoje propozycje na priv

na maila mogę wysłać więcej zdjęć, niestety jakość jest jaka jest - nie mam lepszego aparatu

3)kontener ( pot) do dry ice , ln2

troche o jego historii hehe

został stworzony w czasach kiedy jeszcze OC raczkowało i niewiele było wiadomo na ten temat, a wzorce można było tylko podpatrzeć z zachodu korzystąc z modemu 56kbit, został on zaplanowany do uwaga - chłodzenia zwykłym lodem, stąd jego bardzo duża wysokośc (około 80cm)

po pierwszych próbach ze zwykłym lodem, zamrożonym Borygo, różnymi spirytusami itp został z powodzeniem wykorzystywany wielokrotnie do chłodzenie tak dry ice jak i LN2 z całkiem ciekawymi skutkami (między innymi 3 miejsce w PL z a64 gdzie przedemną były tylko FX-y, ale to już prehistoria)

szczegóły techniczne:

full miedź

podstawa gruba na 2cm, nawiercana kilkoma otworami głębokości 17mm, oraz kilkoma 14mm

podstawą jest gruba sztaba miedzi co pozwala na stabilizowanie temperatury

spód splanowany

średnica rury na oko z 50mm

wysokość całości ok 80cm

izolacja otuliną termiczną

przyznacie że dość ciekawy pot, zrobiony wg własnego projektu

nowy użytkownik bedzie miał 2 opcje - albo używać jak jest, albo skrócić np. o połowę rure i zrobić sobie drugi pot

jakby ktoś bardzo chciał to ja moge go odrazu skrócić

cena proponuje 150zł

-Wasze propozycje na priv

podzespoły z bardzo fajnym potencjałem do OC porządnej jakości:

1)procesor intel pentium-dual core 2160 - chodzi spokojnie powyżej 3ghz wiecej niesprawdzane, cena 60zł

2)płyta główna DFI BloodIron taką jak tutaj http://www.tweaktown...t2rl/index.html cena 160zł

3)pamięć 2x1gb ddr2 na sławnych micronach d9gmh cena 120zł

4)karta graficzna Geforce 7600gt cena 60zł

jeżeli ktoś chciałby wziąć cały zestaw (400zł), to dodaję chłodzenie arctic freezer 64 w gratisie oraz przesyłkę za free po wpłacie na konto

możliwy też odbiór we wrocławiu

z tego względu że komputer jest cały czas w użyciu sprzedam na części tylko w przypadku kiedy znajdą sięchętni na wszystkie podzespoły

Edited by unckle

Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.