Skocz do zawartości
blade13

Jaka karta graficzna do C2D E8400?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka byscie dobrą karte graficzna polecali do posiadanego zestawu:

 

 

- ASUS P5Q Deluxe P45

- Intel Core2Duo E8400 2x 3@3.6Ghz

- DDR2 2x 2Gb Geil EVO ONE 10660Mhz

- HDD Samsung 1TB SATA-2

- Tagan ITZ ABS Gaming Lab 700W

 

Teraz posiadam kartę:

 

- Palit GF 9600GT Sonic 1024MB Core 700@740 Memory 1000@1110

 

Niestety nie jest ona zbyt wydajna. Ogolnie szukam karty graficznej ktora nie bedzie blokowana pozostalymi podzespolami (posiadanym juz procesorem itd.) ale ktora obsluzy bez problemu gry np. Battlefield BC2 oraz DirectX11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w teorii jest ponad 2x wydajniejsza. Z tym procesorem to bedzie zalezne od gry - gta4, bc2, bf3 i inne gry korzystajace z +2 rdzeni będa słabo chodzic ze wzgledu na procesor. Jedynie co go ratuje w pewnym stopniu to @. Próbowałeś go wyżej podkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.... Poszukam, może czegoś z 7770 Asusa - Core 1020Mhz, Memory 4600Mhz - 1Gb DDR5 128bit będzie ok?

 

Co do @ to chodzi na 3.6Ghz na napięciu 1.26V a standardowe jest 1.25V. Czyli pewnie pójdzie wyżej, tylko ile by musiał mieć według Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz chłodzenie? Daj mu 1.3V i sprawdź ile najwiecej pójdzie. Obserwuj temperatury i stabilność w OCCT. Pamiętaj o ustabilizowaniu pamięci.

 

Jeśli chodzi o 7770 to szukaj najtańszego niereferenta (nie licząc vertexa - głośne chłodzenie). Bierz najlepiej te które mają 3 letnią gwarancje. Na standardowe takty nie patrz bo w minute mozesz sobie je podnieść.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa SilentiumPC Gladius + wentyle też SilentiumPC 3x120 1x140 a na procku SilentiumPC Fortis 1x120. Temperatura na procku 28-30st przy 3.6Ghz. Pamięci pójdą na 1160Mhz dalej nie próbowałem...

 

Do ilu starać sie dojść mniej więcej? 2x4Ghz?

Edytowane przez blade13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 7770, ja mam wersję od GB i jestem bardzo zadowolony, cichutka i bezproblemowa.

Nie radziłbym kupować starego quada, a już na pewno nie q6600, bo to grzałka, lepiej sprzedać to, co jest i wziąć i5. Oczywiście wiem, że drożej, ale wydajność znacznie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troszke zaniechalem pomysl wymiany karty ale nadal mnie nosi w czasie grania w BC2 na najnizszych detalach. Procesor chodzi juz na 3.8GHz bez problemu... Czas chyba na wymiane karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli procek dalej ten sam ?

 

Nie wiele Ci to da. BC2 nieźle zwalnie na 2 rdzeniach. Miałem E8400 razem z 8800GT. Gra potrafiła zwalniać do 20 FPS. Potem zmieniłem platformę na i5 2500K. Początkowo siedziałem dalej na 8800GT i z 20 fps zrobiło się 45 i więcej. I to w miejsach gdzie miałem największe spadki. Potem z GTX 460 to miałem powyżej 60 FPS na DX 10 tyle że bez AA. Teraz nawet nie sprawdzałem, bo wiadomo.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem E8400 na Q9550 i roznica jest wielka w grach i systemie... Dołozyłem w sumie 200zł tylko i jestem zadowolony. Teraz tylko karte wymieniam na Asus HD7770 i bedzie si :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...