Skocz do zawartości
Timur

Zalman CNPS10X Optima Shark's Fin Blade CPU Cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wlasnie zamowilem cooler z tematu,i mam male pytanko.W opisie produktu napisano ze wymaga wyjecia plyty glownej.Ale w mojej obudowie po zdjeciu bocznej scianki jest jakby miejsce wykrojone wlasnie w miejscu gdzie jest po drugiej stronie cooler.Czy to oznacza ze obejdzie sie bez wyjmowania mobo,czy sie myle?

 

Wygląda to tak,dobrze rozumiem ze ta blaszka na srubkach to backplate?

post-195293-0-70125300-1351298740_thumb.jpg

Edytowane przez Timur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz duża obudowę, małe sprytne łapki, cierpliwość to może uda się zamontować bez wyjmowania Dołączona grafika

Generalnie znacznie wygodniej jest wyjąć płytę, położyć na gąbce na biurku i spokojnie zamontować.

 

Tak, ta srebrna blaszka to backplate.

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,sprobuje bez wyjmowania mobasa,wyglada na to ze miejsca jest sporo.Powiedzcie jeszcze czy musze kupic cos specjalnego do usuniecia starej pasty?Czy zwykle platki kosmetyczne i perfum bezbarwny wystarczy?Wydajem mi sie ze srodki destepne do czysczenia to nabiajanie kokmus profit,ale moze jestem w bledzie,choc wydaje mi sie ze mozna sobie jakos poradzic domowymi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oczy wam się rzuciło? To nie backplate. To element podstawki procesora. Nie próbuj tego demontować. Backplate będzie w w zestawie z chłodzeniem.

 

Założysz backplate bez problemu. Nie trzeba będzie demontować płyty.

 

A nie zauwazyles ze post został edytowany? Wrzucił zdjecie po tym jak udzieliliśmy mu odpowiedzi. u mnie mimo otworu nie obyło się bez demontazu. Zabrakło raptem 2cm "wyciecia" Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie.Lampki na plycie swieca ale na monitorze ciemnosc

 

podlaczylem wentylator standardowy i dziala,o co moze chodzic?Przy instalacji tego zalmana bylo w instrukcji ze musze zdjac klips przytrzymujacy procka,moze chodzi o odpowiednie dociskanie?

 

odpalilem occt i temp dojechala do 85 stopni,to chyba troche za duzo?

Edytowane przez Timur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może łaskawie napiszesz jaki dokładnie masz sprzęt?

Jaki to niby klips zdemontowałeś?

 

A może łaskawie napiszesz jaki dokładnie masz sprzęt?

Jaki to niby klips zdemontowałeś?

 

Pokaż zdjęcia jak to wglądało po zamontowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zdemontowalem ten clips,w instrukcji napisali dissasamble safety clip,ale to bylo strone dalej w przypadku AMD.Jednym slowem narobilem lipy.Wyjalem procka i naprostowalem te piny w miare mozliwosci,na razie czekam na paste,powinna przyjsc w poniedzialek.Chcialbym zapytac co radzicie,jesli komp wstanie normalnie,czy jest jakis program diagnostyczny ktorym moglbym sprawdzic czy wszystko gra?Czytalem gdzies ze ktos zalozyl procka na wykrzywiony pin i chodzil mu dobrze przez miesiac poczym spalila mu sie i plyta i procek.Dlatego zastanawiam sie czy nie lepiej odrazu zamowic nowa plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończona ofiaro losu, tak ciężko podać konfigurację? giń, giń, giń.

 

Dlaczego ponawiam pytanie o konfigurację? Jak ofiara losu ma mobo na h61 za 150zł + i5 za 800zł, lepiej kupić od razu nową lepszą płytę. Jak cpu to baleron za 150zł, ryzykować.

 

Ofiara zawsze będzie ofiarą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mieszajcie mnie z blotem,nalezy mi sie;)

 

Oczywiście, instrukcja montażu chłodzenia jest napisana językiem znanym z jajek niespodzianek.

 

Sam musisz ocenić jaki procent pinów jest naruszony i jak prezentują się po prostowaniu. Jeśli to kilka pinów i dobrze naprostowane, próbowałbym to odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...