Skocz do zawartości
Watcher

KT 600 już jest !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zabija juz mnie to bezgraniczne wychwalanie chipsetu ze stajni NVidia. Czy nie zauwazyliscie przypadkiem ze to bardziej zasluga AXP1700+ 0.13nano jesli chodzi o oc??? KT400 wydajnoscią ustepuje tak minimalnie (nawet w trybie dual ch) nforce'owi ze mozna to zaniedbac a stworzony zostal dobra pol roku przed nforce'm2. I dzieki przypadkowemu zbiegowi okolicznosci ze wyszly procki AXP chodzące na tak wysokim FSB wszyscy biją brawo NVidii ( a to ze jeszcze nidawno wypuscili tak beznadziejmy chipset jak nforce to juz wszyscy zapomnieli) . PO PROSTU NVIDIA MIALA KOSMICZNE SZCZESCI. hehe i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że jest konkurencja, wcześniej gdy nie było nforców to VIA nie specjalnie przykładała się do chipsetów pod AMD. Teraz VIA pokazała że potrafi coś porządnego zrobić ale to tylko dzięki NVIDII. Mam nadzieje że nie będzie jakiś przykrych niespodzianek. A jeżeli chodzi o Serial ATA to jezeli się nie myle to NVIDIA wypuściła już nowe wersja mostka południowego z Serial-ATA i za niedługo powinny pojawiac sie płyty na tychze mostkach. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mie to tito :). Zobaczymy jak wyjdzie, myslec bede jak bede kupowal plyte a poki co sie na to nie znaosi. Mam Nforce`a2 i fajnie jest ale boli brak sterownikow (pproblemy win98 i linux). To znaczy sa ale niedopracowane. Z kolei kt400 jest faktycznei ciensze, czekac az wyjdzie cos lepszego mozna w nieskonczonosc. Generralnie dyksusja bezcelowa :) tak jak Megabyte powiedzial, dobrze ze jest dwoch pdorcuentow ktorzy moga se soba konkurowac na wyrownanym poziomie i oby tak zostalo, bylo z nastepnymi produkcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to również, wali co ma czy nVidia czy ATI czy nVidia czy VIA. Kupowałem to na co miałem kase/ co było szybsze itp. Takie są realia rynku i koniec. W tej chwili najszybszym chipsetem dla AMD jest nF2, za chwilę będzie KT600, ja nie widzę problemu ... dla nas to lepiej bo ceny trzymają się w miarę na niskim poziomie (no może +30% dla Polski w stosunku do innych krajów ;) ). A co do postów i profesjonalizmu, to raczej nie ich ilość a jakość świadczy o kulturze i profesjonaliźmie danego forumowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak kt600 będzie szybszy od nforce2. włąściwie już jest szybszy. te +/- 5% zależy od firmy która wypuści płytę.

zaletą kt600 jest prawdziwe serial ata (jak i875) i świetne osiągi na tylko jenej kości ddr.

jak wiadomo jedna kosc pamieci kreci sie lepiej niz dwie, wiec KT600 moze byc lepszy w o/c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem :). moje seiteci nie chcialy isc wyzej niz 160 mhz. A jak dolozylem Twin-Mos`y :] to nie dosc ze mam dual czanel to jeszce obie ida na 180 mhz ;]. Gold memory pzrelecial bez bledow no i uzywam na codzien, gry itd... tez nei ma problemu. Wiec co do tego bym polemizowal... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem :). moje seiteci nie chcialy isc wyzej niz 160 mhz. A jak dolozylem Twin-Mos`y :] to nie dosc ze mam dual czanel to jeszce obie ida na 180 mhz ;]. Gold memory pzrelecial bez bledow no i uzywam na codzien, gry itd... tez nei ma problemu. Wiec co do tego bym polemizowal... :]

pozno jest ,ale pomysl logicznie ,skoro w singlu nie chciala ci kosc isc ,to po dolozeniu drugiej co sie stalo

druga kosc zdopingowala pierwsza do lepszej pracy

poprostu pierwsz kosc nie pracuje tak jak powinna i wysypie ci sie przy jakims sofcie urzywajacym calej pamieci zainstalowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem :). moje seiteci nie chcialy isc wyzej niz 160 mhz. A jak dolozylem Twin-Mos`y :] to nie dosc ze mam dual czanel to jeszce obie ida na 180 mhz ;]. Gold memory pzrelecial bez bledow no i uzywam na codzien, gry itd... tez nei ma problemu. Wiec co do tego bym polemizowal... :]

tylko ze seitec w porowaniu z Twinmosem to chyba jakby porownac malucha do mercedesa :lol: . a jak wlozysz tylko jednego Twinmosa to wyciagniesz prawdopodobnie wiecej fsb niz przy dwoch.

 

jest jeszcze jedna kwestia - dwie kosci pamieci = wieksze opoznienia przy dostepie do nich w porownaniu z jedna. i tu jest tez dodatkowy plus wykorzystania jednej kosci pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie zamierzam porownywac twin-mos`a do seiteca ale razem dzialaja lepiej niz jedna to chcialem powiedziec. I naturalnie ze wyciagne 200 mhz na samym twin mosie ale wole 512 Mb poki nie kupie drugiego twin`mos`a. BTW przy dual-drr kwestia wiekszego opoznienia przy dostepie w porownani uz jedna chbya juz nie gra roli. Chyba... :> :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jednak ma... zreszta nie ma co sie zastanawiac. poczekajmy na wiecej testow. jednak opoznienia sa wazne. inaczej AMD nie zdecydowaloby sie na zintegrowany kontroler pamieci w nowych prockach AMD64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to również, wali co ma czy nVidia czy ATI czy nVidia czy VIA. Kupowałem to na co miałem kase/ co było szybsze itp. Takie są realia rynku i koniec. W tej chwili najszybszym chipsetem dla AMD jest nF2, za chwilę będzie KT600, ja nie widzę problemu ... dla nas to lepiej bo ceny trzymają się w miarę na niskim poziomie (no może +30% dla Polski w stosunku do innych krajów ;) ). A co do postów i profesjonalizmu, to raczej nie ich ilość a jakość świadczy o kulturze i profesjonaliźmie danego forumowicza.

Zgadzam sie... Brac to co najlepsze na rynku 44i najbardziej tweakowalne... w ramach swojej kasy... mnie na razie 2800+ na 166fsb stable pasuje na maxa wiec poczekam spoczko na jakies kt800. poczekam .. chyba ze amd (

i love those guys ) wypedzi na rynek cos co bedzie krecilo sie jak mikser mojej mamy w kuchni...hehe pozdrófka dla wszyskich tych którym default nie odpowiada... hiehie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak kt600 będzie szybszy od nforce2. włąściwie już jest szybszy. te +/- 5% zależy od firmy która wypuści płytę.

zaletą kt600 jest prawdziwe serial ata (jak i875) i świetne osiągi na tylko jenej kości ddr.

jak wiadomo jedna kosc pamieci kreci sie lepiej niz dwie, wiec KT600 moze byc lepszy w o/c :)

KT600 jest wydajniejsze na jednej kości niż nForce2 a to że jedna kość lepiej się kręci to dodatek. czyli wielkie brawa dla VIA, nForce2 żegna sięz koroną. a nforce to porażka, bieda jakich mało ale nikt o tym nie pamięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak kt600 będzie szybszy od nforce2. włąściwie już jest szybszy. te +/- 5% zależy od firmy która wypuści płytę.

zaletą kt600 jest prawdziwe serial ata (jak i875) i świetne osiągi na tylko jenej kości ddr.

jak wiadomo jedna kosc pamieci kreci sie lepiej niz dwie, wiec KT600 moze byc lepszy w o/c :)

KT600 jest wydajniejsze na jednej kości niż nForce2 a to że jedna kość lepiej się kręci to dodatek. czyli wielkie brawa dla VIA, nForce2 żegna sięz koroną. a nforce to porażka, bieda jakich mało ale nikt o tym nie pamięta.

Chyba mówisz o tej biedzie w wykonaniu nForce 1, bo jak nie to chyba coś Ci się pokręciło, jak twierdzisz, że nF2 to bieda jakich mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie problemy z czytaniem ,czy poprostu rozkladacie zdania na trzy wyrazy

samo a wskazuje na to ze chodzi mu o nf ,a nie nf2

Sorki, ale co ma piernik do wiatraka ? Co ma 'a' do znaczenia nf czy nf2 ? Zresztą mówienie od nf1 jako o biedzie jest chyba w tym momencie przegięcie. Po pierwsze z tej racji iż jest to stary chipset. Jeżeli iśc tym tropem to co powiedzieć o KT133, KT266 ?? Dla mnie taka dyskusja jest bezsensu w tym momencie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf byl za czasow zdaje sie kt266a i bynajmniej nie pokazal klasy

kt133 byl najwydajniejszym chipsetem na rynku w czasie swojej egzystencji (moze poza i820)

kt266 przemilczmy ,bo to byl chlam taki sam jak nf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" no i to stare sprawdzone via. "

 

:lol:

 

Ludzie ,VIA produkuje poprawne chipsety dopiero od KT266A ,owszem KT133A tez byl w miare udany ale stabilnosc i lekkie zabugowanie jednak "sprawdzonym" go nazywac nie pozwala.Owszem VIA sie uczy na bledach ,ale stary sprawdzony producent chipsetow to niejest, stary tak ale "wychodzi" im dopiero od jakiegos czasu.

 

"kt266 przemilczmy ,bo to byl chlam taki sam jak nf"

Oj ,nie zgodze sie, NF 1 byl sporo wydajniejszy od KT266 i lepszy do OC,zreshta wyszedl wlasnie w celu zabicia KT266 co tez uczynil, jednak via szybko "oddala" cios z udanym KT266A ,co do NF 2 to jush VIi tak dobrze nie poszlo ,KT400 <- chlam (wydajnosc nieraz GORSZA od KT333,problemy z DDR 400) NF 2 zabija KT400 i cisza ,dopiero co sie pokazaly plyty na KT400A ktore powiedzmy dobijaja do NF2 ale niemaja blodkady AGP/PCI ,a prawdziwa "opdowiedz" to dopiero KT600 ktory na polkach bedzie za jakies 2 miesiace, to jest 8-9 miesiecy jak VIA bedzie do tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem juz KX133 byl bardzo udanym chipsetem ,jednak jego zbyt dlugie czasy sygnalow nie pozwolily zrobic przejsciowek SlotA->SocketA

VIA robila kiepskie chipsety do Socket7 i Slot1/Socket370 ,obrywaly od i440BX jak sie patrzy ,dopiero 694 mogl sie do niego zblizyc

a KX133 i jego bezposrednia pochodna KT133 byly lepsze od amd751 (na ktorym K7 bil P3) ,wiec nie byly zle

sam posiadam via MVP3 i czesto brala mnie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ica z powodu braku kompatybilnosci i sterownikow

mam tez KT133 i nie bylo z nim rzadnych problemow ,wiec dla mnie skok kolosalny ,a ze nie wyciska duzych fsb to co z tego,AMD dalo mozliwosc zmiany mnoznika ,nie zapominajcie ze amd751 tez nie wyciskal duzych fsb - nowa szyna (zobaczcie ile i850 wyciagal na P4 w chwili wypuszczenia QDR ,tez nieciekawie)

 

mowie zeby przemilczec kt266,bo to byla kiszka

co z tego ze nf1 bil kt266 ,skoro nie dawal rady amd761,ktory byl pierwszy

 

kt400 i problemy z ddr400 ,jakie problemy,przeciez specyfikacja tej pamieci nie istniala z chwila wypuszczenia kt400 do sprzedazy,a sama VIA usunela ze specyfikacji obsluge tej pamieci

praca synchroniczna z pamiecia na fsb200 za to juz problemow nie sprawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowilem o "mocy" chipsetow a ich stabilnosci/zabugowaniu w powiazaniu z mostkami poludniowymi.

Wydajnosc mostkow poludniowych byla zenujaca przy kx kt133, kt133A ,do tego slynny bug w mostku 686B z przeklamaniami danych, do tego wadliwa wspolpraca z kartami sound blaster (jak ja sie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>ilem jak po wywaleniu 320zl na audigy okazalo sie ze podczas obciazenia karta "trzeszczy"), wadliwe obslugiwanie instrukcji HLT dla procka itp.Wydajnosc northbride`a byla OK ale niedopracowane to one jeshcze byly.

 

"kt400 i problemy z ddr400 ,jakie problemy,przeciez specyfikacja tej pamieci nie istniala z chwila wypuszczenia kt400 do sprzedazy"

 

Co z tego ze JEDEC jeszcze nie zatwierdzil (a zrobil to dopiero niedawno) skoro via sie chwalila ze "dziala" ,potem sie okazalo ze dziala raczej miernie a wydajnosc wrecz SPADA.Zreshta moduly byly dostepne od jakiegos juz czasu.

 

"mowie zeby przemilczec kt266,bo to byla kiszka

co z tego ze nf1 bil kt266 ,skoro nie dawal rady amd761,ktory byl pierwszy "

http://www.anandtech.com/chipsets/showdoc....html?i=1535&p=7

 

Kiszka ?Wedlug mnie zdecydowanie NIE ,byl porownywalny z KT266A ,a co do AMD761 to nie pomylilo ci sie z 760 ?Bo 761 wyszedl chyba POZNIEJ ,pozatym ze nie przypominam sobie zeby bil na glowe nForce`a 1.

 

"a sama VIA usunela ze specyfikacji obsluge tej pamieci

praca synchroniczna z pamiecia na fsb200 za to juz problemow nie sprawia"

 

Ekhm,khm ,KT 400 nie wspiera dzielnika 6 wiec przy 200mhz FSB masz 40mhz na PCI ,jak dla mnie to niejest "bezproblemowa wspolpraca" ,sam mialem jedna z lepszych plyt na KT400 mianowicie Asusa A7V8X i max stabilny jaki wyciaglem to bylo 192 ,a cholera wie jak dlugo by dysk to zniosl.

 

Pozdrawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty Asus nie jest jedna z lepszych

Abit i Epox na kt400 wyciagaja ponad 200MHz

 

AMD761 to byl pierwszy NB na ddr

zestaw NB i SB nazywal sie AMD760 ,a NB to 761 i czesto zestawiany byl na plytach z via 686B i wtedy w nazwie bylo AMD761+686B (SB amd nie byl zbyt wypasiony)

 

co do bledow w SB to zgadza sie ,byl bug w obsludze dyskow (dokladnie nie pamietam,juz pisales o tym)

ale to bylo w 686A ,a nie 686B

moj Abit ma 686A ,to ten z udma66

686B ma udma100 i byl montowany z kt133a i kt266/A ,amd761

tez go mam na Epoxie ,ma oznaczenie VT8233 ,mnostwo plyt ma go na sobie ,nie slyszalem o bledach w 686B

 

amd761 nie bil na glowe nf1 ,ale jednak ,zreszta kt266a jest tylko odrobine szybszy od amd761 (nie wiem dlaczego w tym linku co podales wypadl tak blado ,to pewnie wina tego Asusa ,ja mowie o Abicie, Epoxie ,GB)

kt266 wyciskal fsb150 praktycznie na kazdej plycie ,a nf1 wiecej tez nie ,pod tym wzgledem 761 bil wszystkie chipsety na glowe (Epox 8K7A+ fsb220 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

761 racja .Ale wlasnie 761 byl slabszy i od KT266A i od nForce 1.Byl szybszy od KT266 ,zreshta wyszedl przed Kt266A i nForce 1.

Wyciagac wyciagaja ,w zaleznosci od sztuki asusy tesh wyciagaly ,ale sprawa nadal pozostaje , wysokie pci i kupa innych rzeczy wtedy jest "out of spec" i nie znasz dnia ani godzini kiedy cos sie MOZE zwalic.

 

Dwa sprostowania :).

686B byl uzywany takze w niektorych plytach z KT133 bez "A" ,przykladem moj soltek KV2-X.

Blad obslugi BYL w 686B ,najprawdopodobniej byl poprostu w obu.Łatka pozniej byla wbudowana juz w 4in1, ale wydajnosc dyskowa przez to byla dosc mizerna.

 

Uwazasz ze wydajnosc 760 jest wina asusa? Ok ,w zaleznosci od producenta wydajnosc sie moze wahac ... ale az tak?Myslisz ze na innej plycie by nagle dostal chipset TAKIEGO przyspieszenia?

Jesli tak naprawde myslisz to rushe moja leniwa dupe ;) i poszukam innego porownania ,aczkolwiek uwazam anandtecha za bardzo wiarygodny serwis. :)

760 byl jesli sie nie myle jednym z pierwszych chipsetow z obsluga DDR dla athlona i nie mozna mu nic zarzucic jak na tamte czasy, od Kt266 BYL lepszy ,ale pozniej sis735 nForce i wkoncu KT266A byly wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

przepustowosci pamieci 761 mial wieksze niz kt266 i sis735 to jest pewne ,bo kiedys nad tym sleczalem ,co do jakis szczegolowych testow z benchmarkami to nie bede sie upieral

w kazdym razie do wydania kt266a byl najsensowniejszym chipsetem na ddr

no i jak komus zalezy to 761 mial zablokowane na stale agp na 66MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Frazps :

 

Firma Epox przedstawiła nowy model płyty, który zbudowany jest na układzie VIA KT600 + VT8237. Płyta przeznaczona jest dla procesorów AMD K7 z magistralą FSB 266/333/400 MHz, natomiast obsługiwane pamięci to DDR 266/333/400. Na płycie znajdziemy: port AGP 8x, sześć slotów PCI, osiem portów USB 2.0, sześciokanałowy kodek z interfejsem S/PDIF, kontroler P-ATA-133 IDE, RAID 0, 1, 0+1, 1.5, Serial ATA, RAID 0,1, dwa porty IEEE 1394a oraz zintegrowaną kartę sieciową 10/100. :P

 

 

Jak dla mnie to trzeba znowu poczekac kilka miesięcy aż płyta pojwi się na rynku bo będzie pewnie taki sam motyw jak z nforce. Najpierw pojawił się nforve , za chwile juz go poprawiali i wyszedł nforce 2.

 

Płyty najpierw wychodziłęy na rewizjach 1.0 i 1.1 ale były kiepskie i niedopracowane. Potem wypuszczali rewizje 2.0 . Z tego wynika ze najwcześniej sprawdzony KT600 i ewentualnie poprawiony bo nie czarujmy się , ze bedzie taki dopracowany, wyjdzie pod koniec roku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Frazps :

 

Firma Epox przedstawiła nowy model płyty, który zbudowany jest na układzie VIA KT600 + VT8237. Płyta przeznaczona jest dla procesorów AMD K7 z magistralą FSB 266/333/400 MHz, natomiast obsługiwane pamięci to DDR 266/333/400. Na płycie znajdziemy: port AGP 8x, sześć slotów PCI, osiem portów USB 2.0, sześciokanałowy kodek z interfejsem S/PDIF, kontroler P-ATA-133 IDE, RAID 0, 1, 0+1, 1.5, Serial ATA, RAID 0,1, dwa porty IEEE 1394a oraz zintegrowaną kartę sieciową 10/100.  :P  

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie to trzeba znowu poczekac kilka miesięcy aż płyta pojwi się na rynku bo będzie pewnie taki sam motyw jak z nforce. Najpierw pojawił się nforve , za chwile juz go poprawiali i wyszedł nforce 2.  

 

Płyty najpierw wychodziłęy na rewizjach 1.0 i 1.1 ale były kiepskie i niedopracowane. Potem wypuszczali rewizje 2.0 . Z tego wynika ze najwcześniej sprawdzony KT600 i ewentualnie poprawiony bo nie czarujmy się , ze bedzie taki dopracowany, wyjdzie pod koniec roku  :lol:

 

 

jak dla mnie to pewnie wyjdzie kt600A chociaz niewiadomo bo kt400A byl przedbiegami przed kt600 wiec moze jednak ta wersja bedzie pozbawiona wiekszyc wad ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...