Skocz do zawartości
Watcher

KT 600 już jest !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekamy na testy i zobaczymy... Znając niedicuągnięcia VIA będzie podobnie jak w przypadku KT400...

z tego co sie orietuje kt400 wiekszych wad niema

potwierdzam. u mnie KT400 dobrze sie sprawuje. a to ze kt400a wyszlo to nie znaczy ze kt400 jest do [gluteus maximus]. wszystkie podzespoly z czasem sa ulepszanie. w kt400 nie stwierdzono jak dotad zadnego powanego bledu. moze nazwa jest troche dziwna, ale chipset jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na testy i zobaczymy... Znając niedicuągnięcia VIA będzie podobnie jak w przypadku KT400...

z tego co sie orietuje kt400 wiekszych wad niema

Był bardzo niedopracowany i było z nim wiele problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na testy i zobaczymy... Znając niedicuągnięcia VIA będzie podobnie jak w przypadku KT400...

z tego co sie orietuje kt400 wiekszych wad niema

Był bardzo niedopracowany i było z nim wiele problemów.

jakich ?? moze cos wiecej ?? dla mnie kt 400a to raczej rozwiniecie niz poprawianie kt400 , tak jak juz napisalem przedbieg przed kt600

btw. ja problemow z moja plyta niemam , niemialem tez z innymi na kt400 wiec niewiem w czym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie tak zbulwersowales to z dziewczynami to joke.. dzizus

 

pojawily sie obrazki msi kt6 deltahttp://www.tbreak.com/forums/showthread.php?s=&threadid=18058

i znowu lipa - brak dziurek wokół socketa

stary plyta Epoxa ma rev0.3 :) . plyty w takiej wersji rzadko wogole wychodza poza labolatoria. poczekajmy do pojawienia sie jej w sklepach lub chociaz oficjalnej premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na testy i zobaczymy... Znając niedicuągnięcia VIA będzie podobnie jak w przypadku KT400...

z tego co sie orietuje kt400 wiekszych wad niema

Był bardzo niedopracowany i było z nim wiele problemów.

podaj przyklad takiego problemu :!: :!: :!: :!: miales woogle taka plyte w rece ze sie wypowiadasz. a moze na necie gdzies info o tym znalazles?? jak tak to zapodaj linka to pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kloccie sie dziewczyny macie tu test epoxa na kt600 ale jak zaczolem to lykac to pisz o ulepszeniu kt400a soł?http://www.hexus.net/review.php?review=581&page=3

Ten nowy epox to ma zajebistego kopa, w końcu ma KT600 ma pokładzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kloccie sie dziewczyny macie tu test epoxa na kt600 ale jak zaczolem to lykac to pisz o ulepszeniu kt400a soł?http://www.hexus.net/review.php?review=581&page=3

Ten nowy epox to ma zajebistego kopa, w końcu ma KT600 ma pokładzie :lol:
tego jak juz wczesniej mowilem plyta jest w wersji 0.3. wiec nie ma sensu dyskutowac o jej wydajnosci. tak samo bylo z kt400a. pierwsze testy wykonane na tego typu sztukach(wczesne rev) pokazywaly ze ten chpset nic nie wnosi do rodziny chpsetow VIA pod platforme AMD jesli chodzi o wydajnosc, ale juz testy plyt "na sprzedarz" pokazaly ze VIA ulepszyla kontroler pamieci.

teraz o kt600 i tej plycie. to co raczej sie nie zmieni znaczaco to PCB. moga dojsc dziurki przy socketA. to byloby dobre posuniecie. jesli chodzi o wydajnosc to plyta nie jest jeszcze w wersji finalnej - takiej jaka bedzie dostepna w sklepach. jednym z waznych czynnikow wplywajacych na wydajnosc jest BIOS. na 100% nie jest jeszcze dopracowany. roznice moga siegac mysle ze ok 10%, a wiec mysle ze kt600 zdola dogonic nf2. poza tym pierwsze testy pokazuja ze ten nowy chipset grzeje sie mniej od nf2. dzieki temu byc moze beda wyzsze fsb niz na nf2. oprocz tego napiecia - CPU do 2V w zasadzie wystarczy. niewielu ludzi puszcza procki na wyzszym. RAM - do 3.2V watpie czy ktos odwazy sie takie zapodac ale mozliwosc jest. jak dla mnie zaleta kt600 jest tez synchroniczne taktowanie PCI i AGP. przy podkrecaniu pozwoli to uzyskac wieksza wydajnosc jesli chodzi o urzadzenia PCI - szczegolnie kontrolery HDD, karty sieciowe :) oraz AGP - karte graf.

 

zanim wydam swoj sad nad KT600 poczekam na testy plyt przeznaczonych na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na testy i zobaczymy... Znając niedicuągnięcia VIA będzie podobnie jak w przypadku KT400...

z tego co sie orietuje kt400 wiekszych wad niema

Był bardzo niedopracowany i było z nim wiele problemów.

podaj przyklad takiego problemu :!: :!: :!: :!: miales woogle taka plyte w rece ze sie wypowiadasz. a moze na necie gdzies info o tym znalazles?? jak tak to zapodaj linka to pogadamy.

Przeglądałem TO forum i takie są opinie użytkowników. Sam mam tylko pojęcie po kumplach którzy sami nażekali na swoje KT400 oraz KT400A. Fakt faktem że zdarza się to z niektórymi modelami a nie wszystkimi, ale tak przecież jest ze wszystkim. Nawet niektóre nF2 nie są za dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh jakie siano!!! Intergracja w tj płycie SATA nie rekompensuje niedotrzymanych obietnic! :/

Ten test mzoe t jakas sciema ale w kazdych*chya bo jeszcze otwieraja sie strony :/ ) jest wolniejszy od NF2.. buuuu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na testy i zobaczymy... Znając niedicuągnięcia VIA będzie podobnie jak w przypadku KT400...

z tego co sie orietuje kt400 wiekszych wad niema

Był bardzo niedopracowany i było z nim wiele problemów.

podaj przyklad takiego problemu :!: :!: :!: :!: miales woogle taka plyte w rece ze sie wypowiadasz. a moze na necie gdzies info o tym znalazles?? jak tak to zapodaj linka to pogadamy.

Przeglądałem TO forum i takie są opinie użytkowników. Sam mam tylko pojęcie po kumplach którzy sami nażekali na swoje KT400 oraz KT400A. Fakt faktem że zdarza się to z niektórymi modelami a nie wszystkimi, ale tak przecież jest ze wszystkim. Nawet niektóre nF2 nie są za dobre...

wiec zapodaj link z topicem o powaznych problemach z kt400 lub kt400a. tak poza tym to bardzo malo osob na forum ma kt400a wiec nie wiem skad te opinie... sam przyznajesz ze to sie zdarza z niektorymi modelami (nie wiem czego bo "model" kt400 jest jeden, wiec pewnie chodzi o rozne mobos) wiec to raczej kwestia jak dany producent skonstruowal "model" a nie bledow w chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na testy i zobaczymy... Znając niedicuągnięcia VIA będzie podobnie jak w przypadku KT400...

z tego co sie orietuje kt400 wiekszych wad niema

Był bardzo niedopracowany i było z nim wiele problemów.

podaj przyklad takiego problemu :!: :!: :!: :!: miales woogle taka plyte w rece ze sie wypowiadasz. a moze na necie gdzies info o tym znalazles?? jak tak to zapodaj linka to pogadamy.

Przeglądałem TO forum i takie są opinie użytkowników. Sam mam tylko pojęcie po kumplach którzy sami nażekali na swoje KT400 oraz KT400A. Fakt faktem że zdarza się to z niektórymi modelami a nie wszystkimi, ale tak przecież jest ze wszystkim. Nawet niektóre nF2 nie są za dobre...

wiec zapodaj link z topicem o powaznych problemach z kt400 lub kt400a. tak poza tym to bardzo malo osob na forum ma kt400a wiec nie wiem skad te opinie... sam przyznajesz ze to sie zdarza z niektorymi modelami (nie wiem czego bo "model" kt400 jest jeden, wiec pewnie chodzi o rozne mobos) wiec to raczej kwestia jak dany producent skonstruowal "model" a nie bledow w chipsecie.

Oczywiscie jesli chodzi o modele to of koz MOBO (zjadło mi wyraz).

Nie chce mi sie teraz przeszukiwać forum w poszukiwaniu tematów z problemami z Kt400 więc dajmy sobie spokój.

Widziałem testy, opinie znajomych więc jakieś pojęcie mam.

Zakończmy tę bezsensowną dyskusję stiwerdzeniem:

KT400 został zdetronizowany przez NF2. Odpowiedź VIA KT600 jest już trochę spóźniona i nie prędko (o ile KT600 okaże się lepszy) odbierze mu tron. Kt400 był niedopracowany i dlatego szybko wydano jego poprawioną wersję Kt400a. A jak chcesz szczegółów to sam sobie znajdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kt400 był niedopracowany i dlatego szybko wydano jego poprawioną wersję Kt400a.

kt400a pojawilo sie dlugoooo po kt400. tak z 8-10 miesiecy jak sadze.

 

A jak chcesz szczegółów to sam sobie znajdź.

dalej twoja opinia ze kt400 jest niedopracowany opiera sie na jakis domyslach. jak chcesz poprzec swoje zdanie to podaj jakies konkretne informacje. ja nie musze szukac. to Ty usilujesz mi wmowic ze kt400 to jakis niewypal. i chyba poza tym ze ktos Ci mowil, gdzies o tym czytales itd to nie podajesz zadnych konkretow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Destiny powiem tak (tak jak muj ojciec mówi zwykle) - p.i.e.r.d.o.l.i.s.z. jak potluczony :!: :!: Wiać goofno wiesz o KT400 skoro takie p.i.e.r.d.o.l.y gadasz :!: Takis mądry to podaj jakis link gdzie ktos nazekał na KT400.I zauważ ile jest wątków jak ludzie nazekają na NF2 :!: (że sie walą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swiadomie siedze na kt400 nf2 moze fajny ale jak dlamnie troche zbyt pradozerny i jezeli nie podkreca sie procka to szkoda kasy dokladac ( co do ss to mam sblive i wystarcza mi mam tylko glosniki 2.1 creative ) dual ddr fajnie wychodzi w testach ( zreszta mam 1 kosc ramu ) .... wydajnosciowo moze i wyprzedza kt400 i kt400a ale nie sa to az takie wielkie roznice zeby mowic ze kt 400 jest do [gluteus maximus] ... ja procka nie krece bo po co a do czasu jak zacznie mi brakowac mocy zmienie go jeszcze kilka razy ...

 

nie chce tym postem wszczynac wojny mialem stycznosc z nforce 2 wiem z czym to sie je ale jakos mnie nie zachwycil ... czekam na kt600 i pewnie jak bedzie okazja wlasnie na nia sie zdecyduje te testy teraz na niefinalnych plytach i niedopracowanych sterach nic nie wnosza

 

destiny co do tego ze szybko wydali kt400a bo kt400 byl niedopracowany to ja zapytam gdzie byles przez ostatni rok ... zaklad zamnkniety ? bezludna wyspa ? a moze jestes pustelnikiem amatorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem wszystkie KT pod durona z wylaczeniem kt133a, 266 i tych dwoch nowych i nie zanotowalem zadnych problemow z nimi, po za zgrzytami z MSI K7T 266 PRO2A, ale to bylo zwiazane z plyta a nie chipem, wiec daj jakies dowody, a nie tylko spekulujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kt400 był niedopracowany i dlatego szybko wydano jego poprawioną wersję Kt400a.

kt400a pojawilo sie dlugoooo po kt400. tak z 8-10 miesiecy jak sadze.

Ale pojawiło się żeby poprawić błędy które wykryto.

 

A jak chcesz szczegółów to sam sobie znajdź.

dalej twoja opinia ze kt400 jest niedopracowany opiera sie na jakis domyslach. jak chcesz poprzec swoje zdanie to podaj jakies konkretne informacje. ja nie musze szukac. to Ty usilujesz mi wmowic ze kt400 to jakis niewypal. i chyba poza tym ze ktos Ci mowil, gdzies o tym czytales itd to nie podajesz zadnych konkretow.

 

Nie mam obecnie humoru do szukania postów bo straciłem 15 GB danych i jak coś z tego odzyskam to mi się poprawi.

Jak szukałem informacjio przed kupnem nowego mobo i kompa to odradzono mi na tym forum właśnie Kt400 i A z powodu jego błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Widze że do niczego nei dojdziemy. Koniec tematu. Poddaje się. Przyznaję rację większości. Widać moi znajomi i jeszcze kilka innych osób trafiło na jakieś wadliwe modele Mobo albo nie umieli konfigurować sobie wszystkiego że mieli problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT 400 niedopracowany ???

moim zdaniem to nadal b.dobry chipset i jak narazie zadnego buga w nim nie znalazlem :P

nawet dzwiekowka na plycie na przyzwoitym poziomie :P

oczywiscie obecnie duzo lepsze sa kolejne chipsety Nvidi nForce 2 itd ale kazda plyta ma swoje 5 minut a pozniej wychodzi nastepna duzo lepsza i wydajniejsza :P

kiedy kupywalem gigabyte'a 7VAX na KT400 a byl to pazdziernik ubieglego roku to niewatpliwie ten Gigabyte na KT400 byl najlepsza plyta cenowo i wydajnosciowo a o nForce 2 mozna bylo wtedy jeszcze pomarzyc - przynajmniej w Polsce :P

co do wydajnosci jeszcze to plyta na KT400 w porownaniu plyt bodajze na benchmark.pl w tescie PCMark - HDD uzyskala wiecej punktow niz plyty na nForce2 :P

narzekajac na KT400 to tak jakby rzucac kamieniami w KT333 bo w sumie jakby nie bylo to KT400 to lekko usprawniony KT333 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

destiny >>> osmieszasz sie ... widac masz kompa od niedawna i nie wiesz co z czym sie je wiec daj sobie spokuj i sie nie pograzaj .

Teraz wiadomo kazdy poleci Ci nforce2 bo nowszy troche wydajniejszy i ma kilka bajerow ale to nie znaczy ze VIA jest zla

 

z niedopracowanych kt to mialem 133 i 266 obie wersje bez A reszta chodzila jak zloto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT400 poprostu nie byl rewolucyjne,wnosil tylko kilka zmian wzgledem KT333 min. DDR400 i to tyle.Niedopracowany... napewno nie ,np. Abit KD7 - to nadal wysmienita Hi-end'owa plyta.

 

Wracajac jeszcze do KT600 - moim zdaniem - wiele halasu o nic,testy pierwszego EPoX'a wprawdzie nie w finalnej wersji ,ale i tak nie wroza nic dobrego.Narazie kicha na calego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT400 poprostu nie byl rewolucyjne,wnosil tylko kilka zmian wzgledem KT333 min. DDR400 i to tyle.Niedopracowany... napewno nie ,np. Abit KD7 - to nadal wysmienita Hi-end'owa plyta.

Właśnie.

 

Jak juz powiedział Limerro KT400 to usprawniony KT333 tylko ze do KT400 dodano pare bajerów np. AGPx8 (tak wiem że goowno daje).KT400a jest chipsetem przygotowanym na proce z FSB 200fsb , czego KT400 bez A niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT400 poprostu nie byl rewolucyjne,wnosil tylko kilka zmian wzgledem KT333 min. DDR400 i to tyle.Niedopracowany... napewno nie ,np. Abit KD7 - to nadal wysmienita Hi-end'owa plyta.

Właśnie.

 

Jak juz powiedział Limerro KT400 to usprawniony KT333 tylko ze do KT400 dodano pare bajerów np. AGPx8 (tak wiem że goowno daje).KT400a jest chipsetem przygotowanym na proce z FSB 200fsb , czego KT400 bez A niema.

niestety KT400A tez nie ma dzielnika 1/6 co sie wiaze z brakiem oficjalnego wsparcia dla FSB200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...