Skocz do zawartości
TeLe

Problem z Abit ab9 i c2d e4300

Rekomendowane odpowiedzi

Post będzie dosyć długi dlatego zacznę od sprzętu:

Abit ab9

c2d e4300

Palit Geforce 9600 gso 384mb

fortron fsp hexa 400w

1gb goodram ddr2 667, 2gb goodram ddr2 800

 

Zaczęło się w niedziele, mianowicie zainstalowałem bete gry football manager 2013, podczas grania zaczęły się pojawiać artefakty. Po resecie sytuacja się powtórzyła, zrzuciłem to na biblioteki directx'a które na koniec instalacji zostały dograne.Z poziomu trybu awaryjnego używając programu do czyszczenia sterowników odinstalowałem a następnie zaisnstalowałem od nowa, jak się okazało nic to nie pomogło.Próbowałem jeszcze paru innych rzeczy jednak nic się nie zmieniło.

W akcie rozpaczy postawiłem system (z xp na 7) formatując przy tym dysk systemowy. Po aktualizacji sterowników do najnowszych oraz directx'a zainstalowałem gre Pro evolution soccer 2013, gra wyrzuca do windowsa i widzę taki komunikat http://imageshack.us...3104/342342.jpg . Uruchamiam dzisiaj komputer i zaskoczenie, odpala się ale monitor zero reakcji. Zerkam na post, który wyświetla >9.0< co wg. manuala oznacza "complete uguru initial process AWARD BIOS take over booting job" i wszystko stoi. Zresetowanie biosu nic nie pomaga, dopiero wyjecie baterii na chwile pozwoliło na uruchomienie systemu, jednak zamiast 1,8ghz mam 900mhz (podczas uruchamiania muszę ominąć bios gdzie następuje zmiana i reset ponieważ powtarza się sytuacja z >9.0<, tak więc F1 i udaję się wejść do windowsa).

Brakuje mi znajomości języka technicznego ale mam nadzieje, że w miarę logicznie i obrazowo napisałem co się dzieje.

Za jakiekolwiek pomysły jak z tego wyjść będę bardzo wdzięczny, dodam jeszcze, że w takiej konfiguracji wszystko działało kolo 2 lat.

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...