Skocz do zawartości
Rellik

Komputer dla "starszaka"

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Stanąłem przed zadaniem skompletowania podzespołów PC dla użytkownika po 70 roku życia :D

Rzeczony użytkownik obecnie korzysta z Athlona 2000XP+ płyty KT3V od MSI, GF MX440, 512MB RAM i dysku 80GB.

Ponieważ mobo zaczęło się sypać poproszono mnie o pomoc w wymianie podzespołów najlepiej jak najmniejszym kosztem.

 

 

Do wymiany pójdzie: proc, ram, płyta główna, hdd.

Zasilacz i napęd były wymieniane rok temu więc zostają. Skłaniam się w stronę czegoś o niskim TPD od Intela. Najlepiej ze zintegrowaną grafiką- nasz emeryt nie grywa w Diablo 3. Ot uskutecznia Skype, Youtube(!), jakiś VoD, arkusze kalkulacyjne i inne pomniejsze zajęcia. Ważne jedynie żeby mógł te wszystkie czynności spokojnie wykonywać na ekranie o przekątnej 22"

 

Nie potrafię zdecydować się na konkretny procek:( Z płytą mniejszy problem, bo musi mieć możliwość podpięcia PATA celem zgrania zgromadzonych danych na nowy dysk. RAM do 4GB bo użytkownik i tak działa pod kontrolą WinXP x86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie ma niedrogiej płyty pod LGA 1155 z PATA, dlatego lepiej kupić tańszą płytę a dane zgrać w serwisie. Ewentualnie mogę coś zaproponować pod AMD.

 

Pod LGA 1155 proponuję:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMrG0MFLSUTI1MjEBUgZQbGJoCaaMTU2RRMnHsTpKmTn5xckgGw2BIoZIsuh8imxJTs1LBFliZAF2vxmyArCQkTHl9kDtKi7NBdqlZGhgChIqSixJ9M8uSi0GCRlBBXwzU4szU5OrQI5SsrQAipZn5ySmhOckFudVAoUMlGoBwJNPaA**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Borykam się z podobnym problemem, komputer dla osoby 50+. Najczęściej będzie komputer używany do neta, filmy oraz Skype z kamerką HD. http://www.morele.net/inventory/info/wIR7Qr/ wybrałem budę już z zasilaczem, co polecacie w zamian.

Ma być to prezent, więc używana buda nie wchodzi w grę. różnica w cenie 500GB a 1TB przemawia za większym dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali poprzednicy - jeśli nie potrzebuje dużego dysku to SSD + Win7, który przecież po paru dniach w obsłudze jest przyjemniejszy niż XP + brać płytkę normalną a dane przenieść w jakikolwiek inny sposób i mieć to z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pamiętajcie że mamy do czynienia z osobą zaawansowaną wiekiem :)

Prędkość oferowana przez SSD jest przytłaczająco większa, jednak nie poprawi komfortu pracy takiemu użytkownikowi, a uszczupli niepotrzebnie portfel. Z tym win7 pomysł jest dobry, jednak po rozmowie z zainteresowanym dowiedziałem się że do XP się przyzwyczaił i nowego systemu nie będzie się uczył. Uparciuch, ale ja mam mu tylko złożyć sprzęt :)

 

Biorąc pod uwagę wasze posty, wymiksowałem coś takiego: (proline, bo tam ma będzie sprzęt kupowany)

Czy zamiana procesora na droższy o ~100 zł Intel Core G850 2,90 GHz da jakąś wyraźną poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj w i5 3570k ma chyba diamentowe Dołączona grafika , bo nawet na wysokich obrotach slyszalem tylko podmuch wiatru.

Nie wiem moze zalezy jak sie trafi, ja bylem mile zaskoczony i moj egzemplarz jest naprawde bezszelestny.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej opłaca się G645 - nie widzę różnic pomiędzy nim a G850 (jak ktoś zna, niech poda), a jest 38 zł tańszy.

 

http://ark.intel.com...are/53491,69116

 

Brak obsługi DDR3-1333 (tylko 1066), poza tym brak różnic.

 

Taki dysk 2,5" trzeba jakoś zamocować, bo będzie wpadał w wibracje.

Odpowiednie sanki kosztują dychę, zresztą obecnie wiele obudów jest przystosowanych do montażu dysków 2.5". Zastanawiam się tylko po co akurat taki dysk?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...