Skocz do zawartości
REMAHITOTH

Intel pentium G860 warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , chce wymienić procek na lepszy, obecnie mam E2180 na gniazdku s775. Pytałem "tu i tam" i różne odp były, niemniej często padająca była odp i5 taa też mi coś, doradzić procka za 7stów komuś kto chciałby wydać max 350 bo jeszcze główna i ram. Wiadomo chciałbym i5 ale jest to nie możliwe jak na teraz , więc coś tańszego i3 też byłby fajny gdyby nie cena 400 ponad i wielkiego wyboru nie ma albo G860 albo G2120 I pózniejsza przesiadka jak np i5 spadnie z ceny za któryś rok .

Może tutaj któs coś poradzi czy przesiadając się z 2180 na np G860 będzie to dobry wybór ?

A przy wyborze płyty głównej który chipset najlepiej bo nawet tanie są z B75 czy jakoś ?? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g550 bedzie zdecydowanie najbardziej opłacalny.

Jak już dokładać to do i3/i5 z allegro - czasem idzie coś ciekawego wyrwać.

 

Płyte sobie dobierasz tylko pod kątem wyposażenia - jak wiesz że nie wykorzystasz usb3/sata3 + 4x kości ramu to spokojnie możesz brać płytke na h61 za 150zł Dołączona grafika (albo używaną za 100 Dołączona grafika )

 

i5 w ciągu najbliższych lat wiele nie spadnie - tyle jestem w stanie wywróżyć ... brak konkurencji jak i sam fakt że to świetny procesor będzie pięknie trzymał jego cene ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używanych rzeczy to ja już nic nie chce, już się raz przejechałem na geforce 9800GT 2tyg i po karcie;/ z i3 byłbym zadowolony ale w porównaniu z g860 musiałbym dać 200 więcej ;/ z starego pc co używam to tu nic nie ma co by ktoś kupił komu teraz potrzeba pamięci ddr2 proca starego .. G860 a i3 to kolosalna różnica ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie, G860 to jeden z najbardziej opłacalnych procków do gier, w dwu wątkowych zadaniach (większość gier) wypada równie dobrze jak i5-2400.

 

Moim zdaniem warto dopłacić tą stówkę za wyższe taktowanie i więcej cache w porównaniu do celeronów. Z kolei nie do końca warto dopłacać 200zł za hyper threading w i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by było jeszcze rozważyć i3 540 ale s 1156 nie jest popularna i nie wiem jaki ten i3 wydajny vs G860 .

Którą główna. może któraś z tych ;

 

MSI B75MA-P45 237 http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-471802/

ASRock H61DE/S3 http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61de-s3-381977/

 

Lub inna jakaś ? tak 250 max , tego G860 podkręcać się nie da nic a nic chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"napęd na razie możesz sobie darować - wszystko idzie wcisnąć przez usb/ z sieci" nie bardzo rozumiem w jaki sposób ?Dołączona grafika

na 90% zakupie

cpu : G860

płyta : MSI B75MA-P45 nie posiada lepszych kondensatorów i lepszego zasilania procka coś takiego pisało w teście, a MSI B75A-G43 chyba to ma . Czy to bardzo istotne ?

Ram: Geil DDR3 4096MB 1333MHz CL9 Dragon Ram

Odnośnie ram to jak obsługa do 32gb to można dać slot 1-4gb slot 2-2gb mieszać ? czy trzeba kosci 8gb?

Będzie ok ??

Edytowane przez REMAHITOTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem w jaki sposób ?

 

 

Na komputerze wyposażonym w DVD możesz za pomocą oficjalnego narzędzia od microsoftu zrobić sobie pendrive instalacyjny windows 7 przy użyciu swojej płyty instalacyjnej DVD. A każde oprogramowanie możesz pobrać legalnie z internetu. Teraz nawet jak kupujesz Office'a to w pudełku nie ma płyty tylko klucz, przy pomocy którego pobierasz instalator z internetu. Gry ze Steama / Origin itp

 

 

cpu : G860

płyta : MSI B75MA-P45 nie posiada lepszych kondensatorów i lepszego zasilania procka coś takiego pisało w teście, a MSI B75A-G43 chyba to ma . Czy to bardzo istotne ?

Ram: Geil DDR3 4096MB 1333MHz CL9 Dragon Ram

 

Będzie ok ??

 

Będzie OK, chociaż ja dołożyłbym te 30zł do G43.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na komentarz, że komuś padły 2 płyty od msi przez zasilanie. Zawsze jak się już prawie zdecyduje to coś wyczytam ;/ Brać msi czy nie.. Teraz mam takie byle co ECS to wogóle chyba nie ma żadnych zasilań więcej lub lepszych a działa od kilku lat http://www.comontech.com/files/attach/images/270/164/007/p4m890t-m.JPG. Wziąłbym tą p45 mimo iż tylko 30zł różnicy ale chciałbym się wmiare do 6 tów wyrobić a jeszcze na dysk muszę zapolować..

Może ktoś ma tą msi i powie czy jakieś problemy z nią ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomęcze bo długi week mam Dołączona grafika prócz msi wyżej, zainteresowały mnie 3 sztuki

ASRock B75 PRO3-M http://www.asrock.co...el=B75 Pro3-M�� nie wiele droższa od p45

ASRock B75 PRO3 http://www.asrock.co...5 Pro3��droższa mniej węcej tyle co g43

ASUS P8B75-V http://pl.asus.com/M...et_1155/P8B75V/

ta już wykracza po za założenia mojego budżetu, ale ma te polimerowe kondensatory, dobre zasilanie itp. Czy warto dopłacać do tego ?

Nawet pro3 m ma crossfire, nie do końca wiem jakie karty można łączyć ale mogło by się przydać kto wie Dołączona grafika

Edytowane przez REMAHITOTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda wymieniona przez ciebie płyta jest dobra. Asrock ma tylko 2 lata gwary. Asus jest drogi, a więc polecam MSI :P Z tego co widzę B75MA-P45 również ma polimerowe wszystkie kondensatory. Do pentiuma nie potrzebujesz mocarnej sekcji zasilania, ta płyta i tak ogarnie spokojnie i7+turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Ja bym kupił lepszą płytę + celeron 550

A jak się zaczną procki pojawiać na allegro to zmiana na 2500k.

 

edit:

P67 lub Z77

W sumie to chyba nie ma lepszej opcji niż Asrock p67 pro3 b3 za 320 PLN

 

edit2:

 

a ten Asrock b75 pro3 ma słabą sekcję zasilania.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda wymieniona przez ciebie płyta jest dobra. Asrock ma tylko 2 lata gwary. Asus jest drogi, a więc polecam MSI Dołączona grafika Z tego co widzę B75MA-P45 również ma polimerowe wszystkie kondensatory. Do pentiuma nie potrzebujesz mocarnej sekcji zasilania, ta płyta i tak ogarnie spokojnie i7+turbo.

 

Asrocki też mają, ktoś w tej chwili robi inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba prędzej pojawi się haswell , nowy chipset + DDR4 (2014) Dołączona grafika nim się zdecyduje, teraz nie B75 tylko P67 .. nie mam tyle $ by ładować całą wypłate w pc. Proc zostane przy g860 cena ok lepszy od obecnego, ewentualną wymiane 860-tki to za 3-4 lata wtedy i5 napewno z ceny spadnie Dołączona grafika chyba że nagły wzrost finansów pozwoli to nie będzie problemem na i7 przeskoczyć . P67 .. czy ja wiem ? droższa a co ma, możliwośc podkręcania - fajna sprawa tylko ja zawsze na fabrycznym, jeśli kręcić to cpu przystosowane do tego (i5 , amd) sata 3 wystarczy 1x (b75) w p67 chyba są z 2lub3 widziałem, ja nawet jednego nie wykorzystam,mam IDE jeszcze haha Dołączona grafika Może zle myśle to doradzcie, wg porad do tej pory myśle że założenia są dobre (860,b75,4gbddr3.hdd sata2)

Edytowane przez REMAHITOTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten g860 na dłuższą metę sie nie nadaje.

To lepiej bierz tanią płytę + i3.

Albo lepszą płytę (OC) i celka g530 na przeczekanie.

Za rok opylisz celka dołożysz do i5 używki i podciągniesz do 4,5 GHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten g860 na dłuższą metę sie nie nadaje.

 

Do czego się nie nadaje? W przypadku i3 dopłacamy tylko do HT (które to rzeczywiście nic nie daje) i odrobinę wyższych zegarów. Łącznie 200 zł dla góra 5% wyższej wydajności.

 

To lepiej bierz tanią płytę + i3.

 

Tak jak wyżej, dopłata do i3 nie da widocznego wzrostu wydajności, a lepsza płyta i jej bogatsze wyposażenie (natywne SATA 3 / USB 3.0, wyjście USB 3.0 na przedni panel obudowy) może się z czasem przydać, nawet, jeśli autor tematu teraz zakłada, że prawdopodobnie tego nie wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...