Skocz do zawartości
Barus92

Jaki laptop do gier? [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z kupnem laptopa nie wiem jaki kupić po prostu się nie znam tak do końca na laptopach prosił bym o jakąś pomoc w kupnie, przeglądałem allegro itp, mam na oku takie coś np-

 

Lenovo G580 i5-2430 8G/500G USB 3.0 GT610-1G TORBA

http://allegro.pl/le...2734765652.html

 

Dell N5010 i7 4y rdzenie Q740 8GB 750GB ATI 1GB FV

http://allegro.pl/de...2728676550.html

 

FUJITSU AH531 __ i5-2430M 4GB 500GB GT525 1GB Win7

http://allegro.pl/fu...2743565041.html

 

dodam jeszcze ze mam do dyspozycji 2000zł +/- ale bardziej chciałbym wziąc to na raty prosze o wszelkie propozycje moze inny laptop itp i ma sluzyc do gier :PP dobra karta i procek:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to kup sobie konsolę. Miałem do czynienia już z wieloma laptopami, które były dość mocno wykorzystywane w grach i niestety były potem problemy z przegrzaną grafiką. I był to sprzęt nawet za ponad 10 tys. Jedne wytrzymały niecały rok, inne dwa lata, niektóre sypały się po czterech....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslałem ten HP Pavilion bedzie najlepszy chyba dlatego ze ma dobra grafikę ale co z tym prockiem czy on ogarnie ta grafike czy nie bedzie ten procesor za słaby? . niechce konsoli miałem i jakos wole na pc ale tez grałem u kumpla na laptopie i mi sie zpodobał chyba dlatego ze idzie sie w luzku połozyc i pykać, i wszędzie go zabrać. a nie wiem czy sie przegzeje ja będe go tylko w wolnym czasie używać nie ma tyle czasu wiećej w pracy...:P

 

no i jakaś podstawka chłodząca i bedzie git chyba sie nic nie przegrzeje. dzieki za pomoć czekam jeszcze na jakies wasze propozycje z jakimś waszymi sprzętami co wy byście się kupyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to kup sobie konsolę. Miałem do czynienia już z wieloma laptopami, które były dość mocno wykorzystywane w grach i niestety były potem problemy z przegrzaną grafiką. I był to sprzęt nawet za ponad 10 tys. Jedne wytrzymały niecały rok, inne dwa lata, niektóre sypały się po czterech....

 

No popatrz, a ja mam lapka z quadem i GT555 i nawet po OC +30% nic się nie dzieje w kwestii temperatur. Kiedyś miałem lapka z 7800GTX, który w momencie zakupu był topową mobilną kartą i tak samo - zero problemów, a też mocno ją kręciłem. Oba bez podstawek chłodzących. Inna sprawa, że kolega chce przeznaczyć na zakup 2000, a w tej kwocie żadnej potwora graficznego w laptopie nie będzie więc i problem ewentualnego przegrzewania jest znikomy. Chociaż do używania w łóżku to jakaś twarda powierzchnia jest obowiązkowa. Nie mniej jednak też polecałbym zakup konsoli ;)

 

Jeśli jednak ma być lapek to do 2k można dorwać już sprzęt z szybszą grafiką niż to co wymienione wyżej. W tym segmencie cenowym i biorąc lapka z takim przeznaczeniem wydaje mi się, że lepiej wybrać rozwiązanie od AMD. Za 2049 złotych masz takiego Asusa:

 

http://www.x-kom.pl/p/78379-notebook-laptop-15,6-asus-x53tk-sx033v-a6-3420m-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html

 

HD7670 jest mniej więcej na poziomie GT630 od nVidii. Jednak w procesorze AMD jest jeszcze zintegrowana grafika HD6520 i jeśli gra wykorzystuje tryb Crossfire to wydajność takiego zestawu (7670+6520) będzie zdecydowanie lepsza niż samego GT630. Do tego quad, 4GB pamięci, dysk 750GB, system w cenie, wszystkie niezbędne porty.

 

edit. Teraz dopiero zobaczyłem. Piszesz, że masz do dyspozycji około 2000, twoje propozycje z pierwszego postu są bardziej zbliżone do 2200. No to w końcu zdecyduj ile, bo za 2200 to już można się rozejrzeć za czymś lepszym.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ja mam lapka z quadem i GT555 i nawet po OC +30% nic się nie dzieje w kwestii temperatur. Kiedyś miałem lapka z 7800GTX, który w momencie zakupu był topową mobilną kartą i tak samo - zero problemów, a też mocno ją kręciłem. Oba bez podstawek chłodzących. Inna sprawa, że kolega chce przeznaczyć na zakup 2000, a w tej kwocie żadnej potwora graficznego w laptopie nie będzie więc i problem ewentualnego przegrzewania jest znikomy. Chociaż do używania w łóżku to jakaś twarda powierzchnia jest obowiązkowa. Nie mniej jednak też polecałbym zakup konsoli Dołączona grafika

 

Jeśli jednak ma być lapek to do 2k można dorwać już sprzęt z szybszą grafiką niż to co wymienione wyżej. W tym segmencie cenowym i biorąc lapka z takim przeznaczeniem wydaje mi się, że lepiej wybrać rozwiązanie od AMD. Za 2049 złotych masz takiego Asusa:

 

http://www.x-kom.pl/...d-rw-7hp64.html

 

HD7670 jest mniej więcej na poziomie GT630 od nVidii. Jednak w procesorze AMD jest jeszcze zintegrowana grafika HD6520 i jeśli gra wykorzystuje tryb Crossfire to wydajność takiego zestawu (7670+6520) będzie zdecydowanie lepsza niż samego GT630. Do tego quad, 4GB pamięci, dysk 750GB, system w cenie, wszystkie niezbędne porty.

 

edit. Teraz dopiero zobaczyłem. Piszesz, że masz do dyspozycji około 2000, twoje propozycje z pierwszego postu są bardziej zbliżone do 2200. No to w końcu zdecyduj ile, bo za 2200 to już można się rozejrzeć za czymś lepszym.

 

Napisałem ze mam do wydania 2000zł +/- czyli może nawed 2200zł albo i 1800zł . podałeś asusa

i sprawdziłem go on ma troche słapszy procesor a grafike taką samą no i wiekszy dysk 750g. mi nawed wystarczy z 200g, ten pavilion ma 500g według mnie jest najlepsz z tych co podałem i nie znalazłem jeszcze nic lepszego do 2200zł od tego HP pavilion. srawdzałem wydajnosc karty i powiem ze jest nawed niezła w porównaniu do innych laptopów nawed droższych. jednynie nie znam tego procesora amd A6-3430MX czy ogarnie gry. wedłóg mnie wystarczy ze sie ma dobra karte graficzną zeby pograć cos nowszego na chodzby średnich tedalach a ta hd7670 miała w wydajności pare gier na full. czy procesor muszi bydz tez mocny czy wystarczy taki sredni A6-3430MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A acer v3-571g? W neonecie za 1799zl

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

no tez chyba dobry ale ma 2 rdzen procesor i jedna karte grafiki GT630M. nie wiem czy lepszy od tego HP. Niech ktoś doradzi..:P ja tylko znam / znałem sie kiedyś na kompach na PC jak nie było tych 2 rdzeniowych ale to lata do tyło jak byłu np amd seprom2400+ czy jakies celerony czy atlony jedno rdzeniowe hehe:P teraz to juz tego jest w hu...j

 

i milony różny procesorów kart Grafiki ze się już w tym nie znam, chyba jestem w tym za bardzo zacofany

 

co chwile coś nowego:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez chyba dobry ale ma 2 rdzen procesor i jedna karte grafiki GT630M. nie wiem czy lepszy od tego HP. Niech ktoś doradzi..:P ja tylko znam / znałem sie kiedyś na kompach na PC jak nie było tych 2 rdzeniowych ale to lata do tyło jak byłu np amd seprom2400+ czy jakies celerony czy atlony jedno rdzeniowe hehe:P teraz to juz tego jest w hu...ji milony różny procesorów kart Grafiki ze się już w tym nie znam, chyba jestem w tym za bardzo zacofanyco chwile coś nowego:P

Zobacz ten test grafy z tego acera

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-630M.63761.0.html

 

Tam masz tez porownanie z innymi mobilnymi kartami

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Ten radek dostaje baty nawet od gt420. Nie polecsm

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest zakręcony jak barani ogon. Śmieszy mnie jak reklamują w radiu jakiegoś laptopa z win 8 z naciskiem, że jest to zaleta. I niech kupi taki sprzęt starszy człowiek i już będzie miał olbrzymie problemy. Są filmiki na YT jak po kilkanaście minut ludzie szukają programu z menu start, którego tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. sorka ze tak nie odp ale nie miałem czasu.;p kumpel mnie próbuje przekonać żebym poskładał se zwykłego PC z prockiem Phonema jakiegoś. co raz bardziej myślę na tym, chyba zrobie peceta a Laptopa kupie mojej na urodziny ma 04,12 urodziny przypuszcza ze wezmę go na raty jak pskładam PC :P wydaje sie wam ze jestem zakręcony ale tak nie jest;p po przekonywaniu prze kumpla stwierdziłem ze to ma bydz kompa na lata i za tą cenę co kupie laptopa podobno idze poskładać niez łego PC. myslę ze FX Bultożer bedzie dobry??;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...