Skocz do zawartości
PB782

Dysk 1TB pod system, ale względnie cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mała awarię i na szybko muszę kupić jakiś dysk twardy 1 TB :(

 

Będzie to jedyny dysk, więc stanie na nim również system. Ogólnie komputer byłby prawie bezgłośny gdyby nie dysk, ten dominuje nad całą resztą. Jednak 5400 rpm pod system to chyba byłaby przesada?

 

Zależy mi na:

1. Względnej bezawaryjności

2. Cichej pracy

3. Wydajności (ale nie jest znów skrajnie nieważna bo jednak coś niecoś zagram oraz będzie stał na tym system).

 

 

Dla porównania: obecny Samsung F3 1TB nie jest cichy - buczy i wibruje niemiłosiernie, może to pechowy egzemplarz, a może dla kogoś będzie punktem odniesienia. Bez montażu na gumkach nie dało się go znieść.

 

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź bo czas nagli, zostało kilka dni gwarancji a muszę ewakuować dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki talerzowy + cisza - mało prawdopodobne jeśli masz mocno wyciszony komputer (w ten czas dysk który powszechnie uznawany jest za cichy, taki cichy się nie okazuje). Nie chcę Ciebie martwić, ale na systemowy który jest cichy niestety ... SSD (wiem, wiem - ceny wysokie i 1 TB odpadnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego, że nie będzie bezgłośny ani nawet cichy, ale niech chociaż będzie cichszy od swojej konkurencji czy tego nieszczęsnego F3. Niestety SSD choćby 64 GB + talerz 1 TB jest poza moim finansowym zasięgiem.

 

Myślałem nad WD Blue WD10EZEX - 1 talerz, ale czas dostępu na poziomie 20 ms jest co najmniej niepokojący, nie pamiętam żeby którykolwiek dysk z tych co miałem przekroczył te 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z bezawaryjnością również? Nie wiem dlaczego ale mam lekkie obawy co do Seagate. Miałem świetną serię 10, później wadliwą 11 i jakoś się zraziłem, później był Samsung i przez 3 lata było ok aż do teraz. Podobno na te dyski producent daje tylko 12 miesięcy gwarancji. . Zaleta taka że jest na miejscu i odbiorę w dowolnej chwili. Sam już nie wiem Dołączona grafika

Edytowane przez PB782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dyski są mniej-więcej podobnie tandetne Dołączona grafika

Większość nowych już się kwalifikuje pod wymiane gwarancyjną (po erase i scan w MHDD np.).

Cięcie kosztów i zwiększanie gęstości zapisu nie idzie im na zdrowie Dołączona grafika

 

Ostatnimi porządnymi jakościowo twardzielami były samsungi F3 ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano jest - DM003 powstał zaraz po przejęciu przez nich samsunga - więc z okazji pozbycia się konkurencji i powodzi w fabryce zredukowali gwarancje ^^ (dla porównania - ich poprzednia seria miała 3+2lata gwarancji z racji na duza awaryjnosc :> ). Z tego co kojarzę to jest już chyba 24mc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś alternatywa? WD Black ma 5 lat gwarancji producenta, ale sklep daje 2, nie ma potem z tym problemu? Ale za to podobno niezbyt ciche i mimo gwarancji dość awaryjne. No i cena 420 zł..

 

Gdyby na tego DM003 były chociaż te 2 lata to wielkiego dylematu bym nie miał.

 

 

Edit:

 

Na jakiejś aukcji znalazłem: http://imageshack.us/a/img37/7523/seagate1000gbgwarancja.jpg

 

 

To może jednak ma 2 lata? :)

Edytowane przez PB782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serię 12 tak, na obecną 14 już podobno nie. Na sklepach podobno widnieją nieprawidłowe informacje, a większość wystawia sam paragon a nie kartę gwarancyjną więc podkładki jako takiej nie ma.

 

Czy pomiędzy ST1000DM003 i ST2000DM001 jest różnica tylko w ilości talerzy czy są jeszcze jakieś różnice? Zastanawia mnie jedynka zamiast trójki z tyłu.

 

Niby chciałem 1 TB, ale przy cenie 20% wyższej pojemność wzrasta o 100%.

 

Zresztą w dalszym ciągu nie mam przekonania do tego dysku. A WD Green jest bardzo straszny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój seagate ma 2 lata gwarancji - sprawdzałem na stronie. Zresztą jest jeszcze odpowiedzialność sprzedawcy więc każdy nowy sprzęt musi mieć co najmniej 2 lata gwary. Green jest dosyć wolny ale nie ma tragedii.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...