Skocz do zawartości
Ezu

i3 + ...?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałem się was spytać jaki ram i płyta będzie dobra do Intela i3-3220 ? Budżet +/- 700 zł. Moge dopłacić ok 100 zł jeżeli by się dało wciepać jakiś SSD wystarczy 64 GB.

 

Zasilacz: OCZ ModXStream 500W

Karta Graficzna : Radeon 6770 XFX

Dysk : Samsung 160GB sata ( do wymiany w późniejszym czasie)

 

Mam pytanie dotyczące jeszcze SSD i HDD. Skoro mam HDD na Sata a SSD na Sata 3 i podepne to do złaczy Sata 2 i Sata 3 to czy Dysk SSD będzie się ograniczał z prędkością Sata 2?

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do czego podepniesz HDD nie ma wpływu na pracę SSD, to dwa niezależne dyski i interfejsy.

 

Płyta MSI B75A-G43 - 260zł

Ram 2x4GB DDR3 1333Mhz G.Skill, Corsair, Kingston, Goodram, bez różnicy - 130zł

Dyskk SSD Samsung 830 128GB - 360zł

 

Z tego co zrozumiałem to zostało jeszcze tyle kasy, że spokojnie starczy na i5-3470 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest dobrym wyborem. W 2 wątkowych grach wypada na równi z high endowymi procesorami, w 4 wątkowych (narazie jest ich kilka, na pewno zaczną się pojawiać nowe, w szczególności za rok jak wyjdą nowe konsole) jest na równi z podkręconym Phenomem II X4 czy FX 4300, tylko, że te procesory pobierają 2x więcej prądu i oddają równie dużo ciepła. Ta płyta, którą ci poleciłem umożliwia upgrade na i5 lub i7, a z tymi procesorami nic od AMD nie może konkurować w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

DDR4 raczej nie wniesie wiele do wydajności w grach. No i musiałbyś być conajmniej 1,5 roku bez komputera Dołączona grafika

 

CPU ogarnie nawet 2x mocniejszą kartę. Jak jeszcze nie kupiłeś to koniecznie zmień na HD7750, na nowych sterownikach minimalnie wydajniejsza, przy tym bardziej energooszczędna, nie potrzebuje wtyczki PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ram 2x4GB DDR3 1333Mhz G.Skill, Corsair, Kingston, Goodram, bez różnicy" Czemu tylko 1333MHz? Nie lepiej inwestować w te 1600?

+ Jak ten procesor by się sprawił w przechwytywaniu obrazu z gier np. Fraps?

Edytowane przez Ezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ram 2x4GB DDR3 1333Mhz G.Skill, Corsair, Kingston, Goodram, bez różnicy" Czemu tylko 1333MHz? Nie lepiej inwestować w te 1600?

+ Jak ten procesor by się sprawił w przechwytywaniu obrazu z gier np. Fraps?

 

Nie ma wpływu na wydajność.

Bierz polskie GoodRamy ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszych platformach poza APU praktycznej różnicy w wydajności nie ma. Nawet do kręcenia nic to nie zmienia skoro nowe platformy kręci się głównie mnożnikiem. W przyszłości będzie DDR4.

 

Ja dopłaciłem z myślą "a co mi tam - 4zł to piwa się nie napiję i tyle" ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak i3 się sprawdza w nagrywaniu? Lepiej do nagrywania się chyba brać z 4 rdzeniami. ?

 

Pewnie tak. Dobrze też pewnie nagrywać na innym dysku niż systemowy/z grą.

 

Może warto zainteresować się jakąś kartą do nagrywania? Nie obciąża proca itd.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Karty mają zbliżoną cenę, wolisz kupić gorszą za te same pieniądze? http://www.saturion...._DP_PCI_E_.html

 

Co ty poleciłeś chłopie?

To jest karta na DDR3 Dołączona grafika

 

W żadnym wypadku nie bierz powyższej karty, jest wolniejsza od HD6770.

Jeżeli HD7750, to tylko na DDR5.

Edytowane przez Wodzu_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, pod warunkiem, że doskładasz do i5 w rozsądnym czasie, powiedzmy do pół roku. Bo jak mas składać 2 lata na i5, nikt tu wróżką nie jest, aby wiedzieć co będzie miało sens za dwa lata.

G550 jest dość wydajnym cpu. Do tego nie wiele straci na wartości. Można też szukać używki i5, czasami są w okolicach 500zł. Do tego mobo za 200zł i masz i od razu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...