Skocz do zawartości
lukasskywalker

obudowa do domowego studia, Enermax Ostrog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dylemat. Składam komputer, wybrałem sobie do niego obudowę Cooler Master Elite 330U RC-330U-KWN1-BK Black. Wybrałem Cooler Mastera, bo mi go polecano, nie konkretnie tego, lecz samą firmę. Jednak znalazłem dwie inne niewiele droższe obudowy, które mi się bardziej spodobały: Enermax Ostrog ECA3253-WB White Window oraz Enermax Hoplite ST White ECA3261-W, jednak ta ostatnia jest chyba niedostępna. Pytanie: czy tylko obudowy Cooler Master się nadają? Zaznaczam, że będzie to komputer m.in. do domowego studia muzycznego. Najbardziej podoba mi się ta obudowa Enermax Ostrog, ale wyczytalem gdzieś złą opinię na temat zintegrowanego wentylatora, że jest głośny i piszczy i w dodatku nie można regulować jego obrotów, bo ma końcowkę molex. Czy da się może jakoś ten wentylator w łatwy sposób podmienić? Czy raczej odradzacie Enermaxa? Bardzo mi się podoba design, według testów wentylacja też daje radę, jednak ponoć jest głośna. Czy w tym Cooler Masterze będzie dużo cichsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator można bez problemu wymienić. A najlepiej kupić od razu 2, bo jeszcze z przodu można przykręcić, żeby "wdmuchiwał" zimne powietrze. Z tyłu ma "wyciągać" ciepłe. Z tanich i cichych mogę polecić Enermax UCTB12, ale jego wadą jest słaba wydajność.

Ten Cooler Master wątpię żeby był cichszy (nie licząc wentylatora w Enermaxie)

 

Innymi obudowami interesowałeś się np. SilentiumPC Gladius M40? Ma regulatory obrotów trzech wentylatorów w standardzie. Za te pieniądze dobra obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem z okienkiem :) Ta Enermaxa jest bardzo ładna, ale widziałem wyniki testów dotyczące temperatur, nie były najlepsze, poza tym ponoć tu troszkę lipa z wentylatorem z przodu, bo nie ma skąd zasysać powietrza, zasysa z kratki na spodzie, co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, bo w przypadku szybkoobrotowych wentylatorów przymula pracę wentylatora, po prostu nie ma zbytnio skąd zasysać powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 170zł ten ostrog to naprawde fajna buda. Jeżeli nie będzie ci pasowała wentylacja to zawsze możesz wymienić wentylatory.

 

Najlepszy stosunek wydajność / cisza / cena mają wentylatory Arctic F12, za 20zł dostajesz już naprawdę dobry wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...