Skocz do zawartości
Jachim

Zacinanie się gier, niska wydajność, problemy z płytą p8p67 le rev 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka problemów (dość poważnych) z moim komputerem, które występują już od dłuższego czasu (generalnie to występują od samego początku, raz drobniejsze, a raz dość poważne).

 

Sorry jeśli zły dział, wydaje mi się, że to może być wina mobo, dlatego tutaj wrzucam.

 

Po pierwsze. Ogólna wydajność komputera jest znacznie poniżej oczekiwań. Nie chodzi mi tu o gry, ale o dość długie ładowanie się ustawień i przeglądarki. Do tego dochodzą częste zawieszenia systemu oraz krótkie ścinki (za przykład niech posłuży far cry 2 - podczas gry i czasem ładowania poziomu następuje ścina, ale gdy nacisnę ctrl+alt+del - gra się zminimalizuje - po czym znów ją wywołam lag mija, zdarza się to kilka razy podczas każdej sesji, podobną sytuację miałem z assassins creed revelations).

 

Po drugie mam problemy z kartą dźwiękową Creative Audigy SE (zaczęły występować gdy zainstalowałem jakiś plugin dfx do Media Playera, przez niego musiałem robić reinstall sterowników dźwięku). Problem polega na tym, że w grach ucinane są niektóre dźwięki (odgłos silnika w Pure), lub ściszane są dialogi (w far cry 2 - są praktycznie nie słyszalne), z kolei na zintegrowanym realteku te problemy nie występują i wszystko pięknie gra.

 

Komputer jest świeżo po formacie, system to Win 7 Ultimate ze wszystkimi updatami. Stery: chipsetu, grafiki, płyty, audio, sp1 i bios - wszystko świeże.

Procesor: I5 2500k

Płyta główna: Asus p8p67 le rev3

Zasilacz: Be Quiet 600w

Ram: 2x 4gb Kingston HyperX 1600.

Grafika: gtx 260 (bez oc)

Dysk: Samsung 500gb sata 7200rpm

Muzyka: Creative Audigy SE

 

Jeśli czegoś brakuje to dajcie znać-dopiszę Dołączona grafika

 

Na pecetach się znam, może nie jestem guru, ale coś tam z hardware ogarniam, lecz ten komp mnie już załamuje. Męczę się z nim od dłuższego czasu i co format to gorzej. Jeśli wiecie co się z nim dzieje to napiszcie, nie pogardzę żadną radą.

 

PS. Ktoś wie czemu gdy chcę zagrać w Coda 5 Waw wyświetla mi się: "cannot connect to online services"? Nie dalej jak 2-3 dni temu grałem bez problemu. (cd key kupiony tydzień temu)

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Edytowane przez Jachim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy zawieszaniu wywala ci może komunikat że sterownik ekranu przestał odpowiadać. Jeżeli tak to siada ci karta graficzna. Dodatkowo przetestuj dysk twardy czy z nim jest wszystko okey hd tune, Ashampoo HDD Control 2 lub sprawdź na stronie samsunga czy jest jakiś program do diagnozowania dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy zawieszaniu wywala ci może komunikat że sterownik ekranu przestał odpowiadać. Jeżeli tak to siada ci karta graficzna. Dodatkowo przetestuj dysk twardy czy z nim jest wszystko okey hd tune, Ashampoo HDD Control 2 lub sprawdź na stronie samsunga czy jest jakiś program do diagnozowania dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...