Skocz do zawartości
Drwalu

Zestaw do ok 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od mojego ostatniego zakupu PC minęły już cztery lata,pomimo tego obecny config zupełnie mi wystarczał, ale pojawiła się okazja aby w dobrej cenie pozbyć się go, więc wpadłem na pomysł aby dołożyć trochę kaski i kupić coś przyszłościowego.

 

Do czego używany?

Głównie internet, mało skomplikowane aplikacje, od czasu do czasu coś bardziej wymagającego, gry - głównie jakieś hity, tutaj jednak jestem wymagający, bo skoro inwestuje już kilka zł, wymagam płynności i podziwiania nowych możliwości graficznych. Nie renderuje, nie obrabiam grafiki itp. Zestaw zamierzam poddać średniemu OC max 4.4GHz.

 

Koszt?

~2000zł - dysk zostawiam ze starego, reszte wymieniam

 

Przyszłość: Zmiana chłodzenia na CPU, Dysk SSD, Zmiana grafiki

 

Config:

  • Procesor:
Core i5-3570K

~850zł

  • Płyta główna:
wszystkie na Z77

(kompletnie nie mogę zdecydować się na mobo) ~400zl

  • Grafika:
MSI N460GTX Cyclone 768D5

(od kumpla, wiem wiem, że będzie się krztusiła z i5, jednak nie mam zamiaru wydawać więcej pieniędzy na grafikę, ponieważ każdy wie jak szybko tanieją, wolę za jakiś czas zmienić na nowszy model, a do tego czego potrzebuję myślę że spokojnie wystarczy) ~360zł

 

  • Pamięć:
Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

(czy coś innego?) - ~150zł

  • Dysk:
SAMSUNG HD103SJ 1TB

(Zostawiam ze starego PC) - 0zł

  • Zasilacz:
OCZ ZS 550W

(mam nadzieję, że wystarczy) ~220zł

  • Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

(chyba nie podlega dyskusji do tej ceny) - 135zł

 

Będę wdzięczy za sugestie, konstruktywną krytykę, oraz uwagi co do wyżej wymienionego configu. Pozdrawiam

Edytowane przez Drwalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety grafika, którą chcesz kupić ma tylko 768MB pamięci. To jest OK, jeżeli masz monitor 1440x900, do FHD nie za bardzo się nadaje. Znacznie lepszym wyborem byłaby ta karta:

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=259053&n=MSI-AMD-Radeon-HD7770-1024MB-DDR5-128bit-DVI-HDMI-DP-PCI-E-1020-4500&w=c

 

Wyższa wydajność, 1GB DDR5, dużo niższy pobór prądu i lepsza kultura pracy, a przede wszystkim 3 lata gwarancji.

 

Reszta zestawu jest OK, mogę polecić płytę MSI Z77A-G43 do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam niejako syn marnotrawny, i jednak dałem sie przekonać do starej ale sprawdzonej technologii czyli zestaw 2500k +AsRock P67 ; ) Nie wiem, może kiedyś będę żałował tej decyzji, ale po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego, stwierdziłem że jednak wole mieć pewny i sprawdzony sprzęt.

 

Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX - 849zł

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 - 313zł

MSI N460GTX Cyclone 768D5 - 380zł

Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series 167zł

SAMSUNG HD103SJ 1TB 0zł

XFX Core 550W 120mm 80+ 245zł

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD 135zł

 

To będzie chyba mój finalny config. Jednak mam jeszcze kilka pytań.

Czy aby napewno 2500k > 3570K

Czy nie ma co już szukać innej alternatywy dla AsRocka P67?

Propozycje co do grafiki? Martwi mnie troszkę mała ilość pamięci na niej, ponieważ głównie będę grał w 1920.

Co do pamięci uważam, że zostaną chyba, aczkolwiek podrożały troszkę ostatnio

Zmieniłem OCZ ZS 550W na XFX Core 550W dobry wybór?

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi lub propozycje zmian, prosiłbym bardzo o wyrażanie swoich opini ponieważ jeszcze przez noc chce się z tym przespać a jutro już raczej zamawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-2500k będzie lepszym wyborem - dłuższa żywotność, lepiej się kręci. 3570k ma tylko lepszą integrę, wydajność jest niewiele większa ok. 5% w grach, no i trochę niższy pobór prądu.

-Ta płyta spokojnie wystarczy

-7770 od Gigabyte/MSI są za około 430zł, przy 1920 będą lepszym wyborem. Ale osobiście bym dołożył przynajmniej do HD 7850

- Ram możesz spokojnie wziąć Goodram 4GB 1333 - ok. 60zł, więcej nie wykorzystasz, zawsze możesz dokupić drugą kość, różnicy między 1333/1600 też nie poczujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafalek21 - nie badz taki pewien, obecne 2500k nie zawsze chca chetnie latac powyzej 4.5, natomiast nie slyszalem o 3570k ktory by 4.5 nie zrobil, dopiero przy 4.6 zaczyna doskwierac problem temperatur na ivy.

Aczkolwiek 2500k+ asrock p67 pro3 to nadal tandem niemalze idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle pytasz na forum co masz wziąć skoro i tak od "kolegi" bierzesz tą grafikę (w dodatku z dnia na dzień wzrosła jej cena o 20zł :D)? Podajesz zestaw, gość Ci odpowiada że jest ok tylko zmień 1 rzecz... a Ty zmieniasz wszystko pozą nią. Jeżeli chcesz prowadzić swój pamiętnik w którym tylko chwalisz się co kupujesz to forum "co kupić?" nie jest jego odpowiednikiem.

 

Rafalek: lata mi 3570K na 4.6@1.25v i temperatury są w porządku, nie robiło mi piekarnika przy Diablo 3/Crysis 2/Wiedźmin 2.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już wszystko wiem, tylko zostały pamięci...

 

Jeśli nic lepszego nie wymyślę, bo wiem że to w sumie rzadna róznica, jednak myślę jeszcze nad takimi pamięciami:

Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, XMS3 Heat Spreader 152zł

Patriot G2 Series 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 XMP Ready, 1.65V 149zł

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) 134zł

 

Które bardziej polecacie, albo coś innego do 150zł? Wiele osób poleca Cruciale, jednak obiło mi się o uszy, że w stanach one sa traktowane jako kości budżetowe...

Zdecydowałem się też odrazu na zamówienie chłodzenia do procesora, wybrałem SilentiumPC Fortis HE1225 dobry wybór? Nie chce wydać na chłodzenie więcej niż 130zł.

Uważacie że taki zestawik może byc?

 

@Baksju Pytam się bo od tego jest forum, a wolę bardziej się rozpisać i opisać wszystko dokładnie, niż wklejać linki i pytać który lepszy...

Co z tego, że od kolegi, skoro pojawi się jakaś inna opcja nie muszę od niego kupić, a cena wzrosła ponieważ chce sprzedać jednak za więcej, normalne.

Zestaw zmieniłem, ponieważ doszedłem do wniosku, że w moim wypadku lepszym wyborem będzie 2500k, co do pamiętnika nie mam czasu na jego prowadzenie.

Edytowane przez Drwalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach nie robi nikomu wielkiej różnicy dać 70$ za droższe kości zamiast 35$ za budżetówki 2x4GB. Moje 2x4 Snipery 1866 dostałem za zdaje się 45$, w ogóle na newegg.com są bardzo niskie ceny i często przeróżne promocje - a to -10% do produktu, a to zwrot 10 czasami nawet 20 dolców przy zakupie jakiejś części, a to dostałem 8GB microSD od G. Skilla do RAMu za darmo, a to dostałem Agility 3 do mobo za darmo...

 

@up: to kup tańsze pamiątki i dołóż 20-30zł na dużo lepszą grafikę z gwarancją...

Edytowane przez Baksju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, finalnie wybrałem taki zestaw:

 

Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX - 849zł

SilentiumPC Fortis HE1225 - 139zł

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 - 313zł

MSI N460GTX Cyclone 768D5 - 400zł

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V - 134zł

SAMSUNG HD103SJ 1TB 0zł

XFX Core 550W 120mm 80+ 245zł

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD 135zł

 

Mam nadzieję, że będę zadowolony z powyższego zestawu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolega sprzeda ci tego GTX'a za 400zł, powiedz mu, niech ci jeszcze twarz obije. Będą spełnione wszystkie znamiona rozboju.

 

Zobacz jak ma się wydajność GTX460 768MB do HD7770 OC. HD7770 kosztuje nowe, z trzyletnią gwarancją ok 440zł.

Jeśli kolega chciałby mi sprzedać za takie pieniądze tą kartę, poszczułbym psem. Mianem kolegi bym go już nie określił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolega sprzeda ci tego GTX'a za 400zł, powiedz mu, niech ci jeszcze twarz obije. Będą spełnione wszystkie znamiona rozboju.

 

Ta cena z każdym postem rośnie, sprzeda mu drożej niż nówka HD7770 :) fajny kolega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...