Skocz do zawartości
Kadamm

Zestaw dla GRAFIKA 2D | Photoshop, InDesign, Illustrator, Lightroom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje kupić komputer do GRAFIKI 2D. Poniżej zestaw, jaki chodzi mi po głowie:

 

 

1) Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

 

2) Asus P8Z77-M

 

3) Kingston DDR3 2x8GB 1600MHz CL10 XMP

 

4) OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G 128 GB

 

5) OCZ Modxstream Pro 600W Modular

 

6) Fractal Design Define R4 czarna

 

Proszę o radę, który element z tej układanki, można zastąpić innym, lepszym - nie koniecznie tańszym. Z góry dziękuje

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamierzasz podkręcać to przydałoby się jeszcze dodatkowe chłodzenie cpu,

jeśli nie planujesz dokupić w przyszłości dodatkowej grafiki to moc zasilacza jest zdecydowanie nad wyrost

masz jakiś większy dysk na magazyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamierzasz podkręcać to przydałoby się jeszcze dodatkowe chłodzenie cpu,

jeśli nie planujesz dokupić w przyszłości dodatkowej grafiki to moc zasilacza jest zdecydowanie nad wyrost

masz jakiś większy dysk na magazyn?

 

ad. 1

Podkręcania nie wykluczam, ale też nie zakładam. Nie wiem, czy gra jest warta świeczki, żeby "żyłować" procesor o 1000 Mhz już i tak przy dużym taktowanium jednak różnica w cenie procesora z K lub bez jest niewielka, więc wybieram z K ;).

 

ad. 2

dodatkowej grafiki nie przewiduje, ale pytanie ile zaoszczędzę na samym zasilaczu i tym samym prądzie, jeżeli zdecyduje się na słabszy?

 

ad. 3

dysk na dane mam 2Tb, więc na razie starcza

 

Dodatkowo w niedalekiej przyszłości lub od razu w zestawie chce mieć RAID 0 na 2 x Vertex 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym chłodzeniu ze zbliżeniem się okolice 4,5 ghz nie ma większego problemu.

Faktycznie zasilacz 500w kosztuje 17 złotych mniej, ale chodziło mi o to że 400-450w też daloby radę

O dysk tylko tak pytałem czy go nie zapomnialeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja kasa, ale i7 3770k do grafiki 2d to troche przegiecie, roznica wzgledem i5 3570k to zaledwie kilka sekund.

No chyba ze cos sie zmienilo od ostatnich testow na portalu.

Zasilacz tez troche zabytkowy model na 2009r

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tego Core i7, bo i tak tego nie wykorzysta żaden program. Starczy ci jakiś Core i5 Sandy lub Ivy. Dokupiłbym za to mocniejszą kartę graficzną, np. takiego Quadro lub GeForce, bo sporo programów do obróbki korzysta z OpenCL i CUDA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad i5, ale z drugiej strony programy coraz więcej wykorzystują możliwości jakie dają nowe procesory, a zestaw kupuje na min. 5 lat. Wątki w PS szaleją przy skomplikowanych operacjach, InDesign przy projektach wielostronicowych, też nie oszczędza procka, więc te 8 wątków trochę mnie kręci, zwłaszcza na przyszłość. Lightroom pożera co może, jak się wywołuje rawy, więc myślę, że nie będą się kurzyć niektóre rdzenie ;)

 

Dodatkowa grafika jest całkowicie zbędna, bo nie będę renderował żadnych obiektów, ani montował filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...