Skocz do zawartości
Flikowski

Wymiana DC E6300 na C2D E7400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wymieniając procesor "Dual Core E6300" na "Core 2 Duo E7400" coś w ogóle zyskam na wydajności, czy jest to nieznacząca różnica?

Chodzi mi głównie a grę Minecraft, która potrafi zamulić obecny procesor, a jak jeszcze działa w tle flash (np. youtube), to gra zaczyna wtedy przycinać, czy taka zmiana coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Zauważalną różnicę dałby E8400 podkręcony pod 3,6-4GHz. Wymaga to jednak dobrej płyty i pamięci. E8400 byłby wydajniejszy od PDC E6300, nie wiem jednak czy zaoferowałby ci wystarczającą wydajność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przy minecrafcie takie podkręcanie coś pomoże, kiedyś zdażało mi się że mineraft przymulił mi i5 430M. IMO jak się nie wiesz nic w temacie podkęcania to nie kombinuj bo jakiegoś szału w wydajności pewnie nie osiągniesz, ale jak byś się brał już za podkręcanie to zwróć też uwagę na zasilacz jaki masz, jak masz słaby zasilacz(no name) to on będzie głównym ograniczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ustawiłem procek na 3.3Ghz, niby było ok, ale coś mi się system po jakim czasie przyciął i musiałem zresetować. Ale może to i wina systemu, też wczoraj świeżo instalowany Ubuntu 12.10 64bit. Na razie ustawiłem 3.0GHz, nie chcę niepotrzebnie popsuć czegoś.

 

A komputer mam:

GA-P35-DS3R

Dual-Core E6300

MSI GTS 450

4096MB HyperX 1066

BE QUIET L7-530W

Edytowane przez Flikowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina systemu, tylko nieumiejętnego podkręcania. Tutaj, masz to bardzo dobrze wytłumaczone: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,5

 

Mojego PDC podkręciłem do 3,8 GHz - jest w pełni stabilny. Myślę, że około 3,4 GHz powinieneś zrobić spokojnie, te procesory dość dobrze się podkręcały.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...