Skocz do zawartości
chemixx

Q6600 p5e Padła grafa gtx280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Padł mi wysłużony gtx280. i teraz zastanawiam się co kupić chciałbym przeznaczyć na ten cel nie więcej niż 1000zł. Jestem zwolennikiem nvidi ale przeglądając forum doszedłem do wniosku ze spora część polecanych kart graficznych jest z pod znaku ati. Ciężko mi samemu się zdecydować na jakąś konkretną kartę Mój gtx miał 512 bitów czy karty 256 bitowe są dużo gorsze? Z góry dzięki za pomoc!

 

Ps. Myślałem jeszcze o takiej ale nie wiem czy jest sens przekraczac budzet.

SAPPHIRE HD 7950 Boost 3GB DDR5 (384-bit) (PCI-E)

A co do mojego gtx-a to dziwnie sie zachowuje podczas startu komputera kiedy widać pierwsza plansze ekran poprzecinany jest zielonymi paskami, później wszystko znika i niby ok. ale windows "mówi" ze komputer nie działa na karcie nvidi i rozdzielczości są niższe.

 

 

 

 

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ograniczanie przez cpu jest troche zbyt rozdmuchiwane i tak kazda dostepna zaliczy na maksymalnych detalach z quadem 3.8. Wedlug mnie 7870 to optymalny wybor w cenie do 1000zl (raczej 850-900 zl) i nie warto doklada do 7950. Dzis sprawdzalem 7870 ze starym e8400 i nawet w 3dMark11 gfx score 9k na sprzecie po oc czyli tyle samo co na porzadnym i5, nie zaprzeczam ze porzadny cpu sie przyda ale nie ma co popadac w skrajnosci ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadamy tutaj o ponad pięcioletnim procesorze, wydajność jednego wątka jest w nim o wiele gorsza niż w celeronie G550.

 

 

Moim zdaniem optymalną kartą będzie tutaj radeon HD7770, który ma zbliżoną wydajność do GTX 280

 

 

Jak za pół roku masz zamiar wymieniać procesor na haswella to wtedy przy okazji wymienisz sobie kartę graficzną na HD 8800, były plotki, że mają być baardzo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za pół roku masz zamiar wymieniać procesor na haswella to wtedy przy okazji wymienisz sobie kartę graficzną na HD 8800, były plotki, że mają być baardzo wydajne.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeony_z_serii_hd_8000_nie_tak_wydajne_jak_zakladano

Czyli przy inwestycji w 7950 raczej nie będzie żadnego sensu wymieniać GPU. Ale i tak to tylko gdybanie bo w sumie nigdy nic nie wiadomo.

 

Innymi słowy:

7850/7870 - jeżeli nie wiesz czy będziesz wymieniał GPU. Dobra wydajność i powinna wystarczyć na dłuższy czas

doinwestować 7950 - jeżeli na pewno nie chcesz wymieniać za pół roku GPU

7770 - b.dobra karta na teraz, jeżeli dużo grasz w wymagające tytuły to pewnie ją za pół roku wymienisz

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedająć HD7770 za pół roku ile straci? 50zł? Teraz może wyłożyć 1200zł na kartę, której i tak nie wykorzysta, a za pół roku może się okazać, że za te pieniądze kupi kartę 20% wydajniejszą. Jak kto woli... Osobiście wątpię, żeby seria HD 8000 nic nie wniosła na rynek GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.

 

Zastanawiam się nad zakupem karty której nie będę musiał zmieniać za szybko. ze sprzedażą jest rożnie. Myślę ze w przeciągu pół roku powinienem zmienić platformę. wiec jeśli już to zdecyduje się na 7850 / 7950. Zastanawiam się tylko dlaczego nikt z forumowiczów nie poleca gf. np gtx 670 maja gorszy stosunek ceny do wydajności ??. I pytanie gdybym chciał w tej chwili najtańszym kosztem w pełni wykorzystać kartę 7950 to jakie mobo z procem polecacie.

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...