Skocz do zawartości
kaczy1217

Problem z dostaniem się do FTP z zewnątrz firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam serwer z systemem CentOS 6, zainstalowany na nim serwer plików Samba oraz serwer FTP - Vsftpd.

 

W firmie mamy router Draytek Vigor 2920n, podłączeni doń są dwaj dostawcy:

WAN1 - IP pobierane przez DHCP - statyczne

WAN2 - DSL TP - statyczne IP, wprowadzone z palca przy 1-szej konfiguracji.

 

W routerze mam przekierowane wszystkie wymagane do poprawnej pracy ftp'a porty. Ustaliłem sobie, że przekierowanie na serwer w sieci lokalnej nastąpi w przypadku połączenia za pośrednictwem WAN1.

Problem jest taki, że gdy próbuję się połączyć przez WAN1 - raz łaczę się bez problemu, za kilka dni nie da się połączyć. W kliencie FTP jest tylko komunikat "Connecting..." i to wszystko.

Przy przekierowaniu ww. portów za pośrednictwem WAN2, problem nie występuje nigdy. Co jest grane? Bo już nie mam pomysłów. Chciałbym używać WAN1 bo ma lepszy upload od TP'sy, a FTP jest u nas mocno eksploatowany.

 

Na serwerze odblokowane są wszystkie porty, zresztą wszystko musi być na serwerze ok skoro serwer działa, czy może to być wina dostawcy WAN1?

Dodam, że jest to łącze bezprzewodowe a przy tym bardzo stabilne.

 

EDIT: Na serwerze zainstalowaną mam aplikację Webmin - umożliwia konfigurację większości parametrów serwera za pośrednictwem strony www. Webmin działa u mnie na porcie 12000. Jeśli przekieruję go przez WAN1 to przy próbie połączenia z zewnątrz z tymże WAN'em nie udaje się wejść na witrynę. Przy przekierowaniu przez WAN2 problemu nie ma.

Edytowane przez kaczy1217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...