Skocz do zawartości
Oski1919

PowerColor HD4890 1GB 850/975 i bardzo dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!

 

Procesor: AMD Phenom 955 BE (Freezer 13)

Karta graficzna: Taka jak w tytule.

Płyta główna:Gigabyte MA770T-UD3P

Pamięc Ram: 2x2GB GoodRam 1333Mhz

System operacyjni: Windows Vista Home Basic 64bit.

 

Mam bardzo dziwny problem, który prawdopodobnie dotyczy karty graficznej.

 

Od dość dawna (Kiedy zakupiłem Wiedźmina 2: Zabójcy królów to zauważyłem), że gra przycina bez względu na ustawienia graficzne, rozdzielczość itp.

Myślałem wtedy, że ten problem zdarzył się tylko z tą grą, więc przeszedłem grę z ostrym nerwem na twarzy. Przyszedł czas na Battlefield'a 3 i problem znów się pojawił, starałem się go rozwiązać, formatowanie dysków, postawienie nowego systemu, zmiany w Bios'ie, ale nic nie pomogło.

 

Jakiś czas temu natknąłem się na program Dxtory w którym ustawiamy limit FPS i kiedy ustawię go w okolicach 30 FPS przycinanie się zmniejsza, nie bawiłbym się gdyby nie kolejna rzecz.

 

Gdy odpalę grę w trybie okienkowym, nie ważne czy to Battlefield 3 czy Wiedźmin 2 to problem znika, gra chodzi płynnie bez przycinania i w końcu można pograć.

 

Jednak moim pytaniem jest co zrobić z tym fantem? Chciałbym pograć w trybie pełnoekranowym bez problemów.

 

 

Pozdrawiam, Oski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sterowniki nowsze niż 11.11 to właśnie tu leży problem. AMD olało starsze karty i nowe sterowniki do radeonów HD4000/HD3000/HD2000 są skopane strasznie i wydajność na nich w niektórych grach potrafi być nawet o połowę niższa niż być powinna! Usuń obecne sterowniki wyczyść system i zainstaluj 11.11, przetestuj jak wtedy działają gry. Zrób sobie 3DMarka na obecnych sterach i na 11.11 zobacz czy będzie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do serii HD4xxx najwydaniejsze są 11.9. Na nowszych jest zauważalnie mniej fps.

 

U mnie na 4850 na nowszych sterach w wiedźminie również można było zauważyć "szarpanie" animacji geralta przy czym reszta obrazu renderowała się płynnie (40fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...