Skocz do zawartości
KorK

Jaki procesor wybrać pod s.1155? +kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pisałem już trochę czasu temu na forum w sprawie części. Wszystko już mam kupione oprócz proca. Sam nie wiem co wybrać. Raczej w najbliższym czasie nie dostanę zastrzyku gotówki aby móc sobie pozwolić na i5,więc proc musi być szybki i tani :D To co już kupiłem/miałem:

Płyta główna: MSI B75MA-E33

Pamięć RAM: Goodram 4gb 1333mhz cl9

Dysk twardy: Samsung HD502HI 500GB

Obudowa: i-box (przerobiona)

Nagrywarka: LG SATA

Zasilacz: Fortron 350-HLN

 

Został mi tylko procesor. Do wydania 250zł. Myślę o Pentium G860. Co o tym myślicie?

Grafika na razie zintegrowana,a po nowym roku myślę,że coś pokroju 6670 DDR5 lub lepsza,ale z wymianą zasilacza np. hd7770. Czy 4GB ram wystarczy,czy warto te kilkadziesiąt złotych wydać na dodatkowe 2GB?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G645/G860.

Kupując G550 za 0o 150zł niewiele stracisz na wydajności. Jeśli ta zaoszczędzona stówka ma cię zbliżyć do HD7770, bierz G550. HLN 350W da radę spokojnie z G550/G860 + HD7770.

 

Zapoznaj się z regulaminem działu co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...jeśli kupię g860 to i tak hd7770 będę brał pod uwagę. Tylko fortron nie posiada wtyczki 6-pin więc przy tej karcie dochodzi jeszcze wymiana zasilacza. Chyba,że są jakieś przejściówki molex->6 pin Dołączona grafika

Trochę się obawiam pchać takie zestawy pod ten zasilacz. Na dodatek kupiłem go używanego,ale kondensatory nie wylane. Ewentualnie kupię słabszego hd6670 lub 7750 i tyle. W gry jakieś kosmiczne nie gram, wystarczała mi stara 9600pro na AGP Dołączona grafika

 

A co z tymi pamięciami? Brać dodatkowe 2gb*?

 

*edit

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba,że są jakieś przejściówki molex->6 pin Dołączona grafika

 

Są, często w zestawie razem z kartą.

Trochę się obawiam pchać takie zestawy pod ten zasilacz. Na dodatek kupiłem go używanego,ale kondensatory nie wylane.

 

To po co go w ogóle kupowałeś jak się boisz?

 

HD7770 + Celeron/Pentium pobierze jakieś 150W maksymalnie.

 

Nie ma sensu brać 2GB ramu w cenach rynkowych. Jak będzie mało ramu, kupisz kość 4/8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz kupowałem rok temu. Do tej pory zasilał zestaw Pentium 4 3.0Ghz+Radeon 9600.

Jak mówicie,że podoła to ok. Jak coś to markowy zasilacz,to reszty chociaż nie spali,co najwyższej zasilacz wyłączy się lub pójdzie na półkę Dołączona grafika

 

 

A może hd5770?

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak tanio to nie wyrwę Dołączona grafika

 

Ale zastanawiam się czy może nie kupić hd4850 lub 4870. Szybsze i tańsze od 6670 i 7750,ale bardziej prądożerne i bez dx11. Fortron chyba pociągnąłby to Dołączona grafika

 

Na YT widziałem jak ktoś grał nawet w BF3 na takim sprzęcie,tylko z g840 w multi. Rozdzielczość 1920x1080 i miał średnio 40fps. Ja w takie gry nie gram więc zestaw byłby dla mnie idealny wręcz. Bo monitor mam 1280x1024 Dołączona grafika

 

Jeśli byłaby ok to jakiej firmy? Słyszałem o jakichś chłodzeniach referencyjnych i sam nie wiem od jakiego producenta wybrać. Powercolor,sapphire,vertex,gigabyte

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedzią wyżej.

Nie tak dawno dwie osoby na forum kupiły HD5770 i miały z nimi problemy, karty uszkodzone/padły. Jak masz dać 270-300zł za HD5770, lepiej dołożyć i kupić HD7750, nowe z gwarancją.

Ceny HD6670 DDR5 też nie zachęcają zbytnio, 300zł trzeba położyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca mi się wziąć nowego Sapphire hd6670 ddr5 z 6 miesięczną gwarancją za 250zł? Czy już lepiej dołożyć te 50zł do pełnej gwarancji?

 

Jeszcze jest folia na radiatorze.

Edytowane przez KorK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować wszystkim. Jestem już na nowym komputerze :D

Ostatecznie wybrałem MSI B75A-G43+G860+GOODRAM 4GB 1333MHZ.

Kartę graficzną dokupię później...coś pokroju 6670 lub 7750 zapewne.

 

Pozdrawiam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...