Skocz do zawartości
Kyuubixi

Czy taki zestaw komputerowy warto kupić? może coś dołożyć, a może zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, nie za dobrze znam się na komputerach, a mam zamiar złożyć sobie machinę do gier i nagrywania. Czy ten zestaw komputerowy jest ok? może mam coś zmienić? http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71341&s=73104&s=71137&s=69277&s=65141&s=63958&s=70753&s=47999&s=66598&s=15240&s=70524 Za wszelką pomoc dziękuje Dołączona grafika

Edytowane przez Kyuubixi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli machina do gier to tego antyka Modxstream model na 2009r wymien na cos z nowszych konstrukcji np. Be quiet L8 CM 530w. Karte na hd7970. Procka na i5 3570k, chlodzenie na HR-02 Macho.

 

http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3570k-ivy-bridge-lga1155-box,32394.html

http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/thermalright-hr-02-macho-black-white,34341.html

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/be-quiet-purepower-l8-530w,26205.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7970-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express,30587.html

 

jakies 450zl taniej.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci on ? Przeplacac 400zl za HT do gier?

Odnosnie radeona - jak chcesz to bierz wolniejsza karte z mniejsza iloscia ram, wezsza szyna za taka sama cene. Wyzej napisales cytuje "nie za dobrze znam się na komputerach", wiec chcialem polecic karte w tej samej cenie, ktora po ostatniej aktualizacji przesciga nawet gtx680...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale serio HR-02?

 

Absolutnie serio, tutaj nikt nie poleca niczego dla żartów.

 

i dlaczego nie i7 3770k?

 

Ponieważ w grach jest praktycznie tak samo wydajny, co dużo tańszy i5, a dokładanie 400 zł dla kilka % większej wydajności opłacalne nie jest. Swoją drogą, zamierzasz w ogóle podkręcać procesor? Jeśli nie, to również w tym przypadku sporo przepłacasz za podzespoły, których w ogóle nie wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to żeby mieć ten komputer nie na jakieś dwa lata. Później oczywiście jakoś kolegę załatwię i mi podkręci. I dlaczego HR-02?

 

Słabe założenie. Na pewno nie kupuje się komputerów w ten sposób. Patrzysz czy wydajność będzie dobra TERAZ + ew. mały zapas.

Za dwa lata to może się okazać, że x86 idzie do lamusa, albo wszyscy tworzą na DX12 bo taki zajefajny.

Później oczywiście jakoś kolegę załatwię i mi podkręci.

Eeeee....planujesz jakieś morderstwo?:P

I dlaczego HR-02?

 

Jest tańszy i wydajniejszy niż to co wybrałeś?

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to żeby mieć ten komputer nie na jakieś dwa lata. Później oczywiście jakoś kolegę załatwię i mi podkręci.

 

Gorzej, jak kolega zażyczy sobie dodatkowe 100 zł za robociznę. W takim wypadku dopłacasz już co najmniej 500 zł względem sprzętu niepozwalającego na podkręcanie (a o niemalże identycznej wydajności bez OC), do sprzętu kilkanaście % wydajniejszego po podkręceniu. A prawda jest taka, że gdy niepodkręcony i5 / i7 przestanie wystarczać, ten po OC też cudów nie zdziała.

 

I dlaczego HR-02?

 

Prezentuje podobną wydajność do wybranego przez Ciebie Cooler Mastera, przy zachowaniu znacznie większej kultury pracy. Pamiętaj, że oba chłodzenia nie zmieszczą Ci się do Brutusa 410, musisz kupić coś szerszego (i droższego).
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie. Czy mam zamienić tego Radeona? bo wiele osób uważa że jest on "słaby" i nie warto ufać Radeonom. :/ I że podobno nie obsługuje Physicsa czy jak to się tam pisze. :P

Edytowane przez Kyuubixi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie. Czy mam zamienić tego Radeona? bo wiele osób uważa że jest on "słaby" i nie warto ufać Radeonom. :/ I że podobno nie obsługuje Physicsa czy jak to się tam pisze. Dołączona grafika

 

To słuchaj "tych wielu osób", a nie nas. W czym problem?

W jaki sposób nie chcesz im ufać? Gigabyte daje 3-letnią gwarancję. Czego chcesz więcej?

 

A 7970(GHz edition) jest obecnie najszybszym jednoukładowcem na rynku.

Możesz wytargać ew. podobną wydajnościowo 680GTX, ale za wyższą kasę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radka bez Physix?

 

Tak często się spotykasz z tą technologią, że nie potrafisz jej nazwy poprawnie napisać :P

 

To jest twój wybór. Doradzamy Ci Radka bo jest tańszy od 680 i od niej wydajniejsza(zazwyczaj ;)). PhysX występuje rzadko, a i tak gry działają bez niego (nikt sobie nie pozwoli na uniemożliwienie grania posiadaczom Radków - za dużo nas jest ;)).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie traćcie cierpliwości chłopaki Dołączona grafika

 

Niech tracą :>.

 

często? W batmanie i mafii 2, metro 2033, dragon age i mirror's edge. Plus paru innych, mniej znaczących tytułach...

 

Dochodzi Borderlands :) a to jedna z serii, które uwielbiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często? W batmanie i mafii 2, metro 2033, dragon age i mirror's edge. Plus paru innych, mniej znaczących tytułach...

 

I to by bylo na tyle ? Calkiem spora ta liczba...

Napisz moze jeszcze o jakich efektach mowimy? Bo wybacz ale za falujace firanki to ja nie mam zamiaru placic. W koncu to i ten PhysX pojdzie do lamusa...

Zapomniales jeszcze dodac Alicje w krainie czarow, tam cale physx skupia sie do falujacej peleryny glownej bohaterki

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by bylo na tyle ? Calkiem spora ta liczba...

 

no jest tego troszkę więcej ;) ale to w sumie kilkanaście/kilkadziesiąt tytułów.

 

Co do borderland -

oraz porównanie http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Borderlands-2-PhysX-Performance-and-PhysX-Comparison-GTX-680-and-HD-7970/GPU-

 

Ja osobiście wolałbym kasę przeznaczyć na pożyteczniejsze rzeczy, ale kto bogatemu zabroni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ten temat? Kup tego 680 i masz problem z glowy, jak nie masz co robic z kasa.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

Zaczynałem bez dysku SSD, z jakąś słąbą kartą graiczna, prockiem i7. Przez ten temat zaoszczędze troche kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...