Skocz do zawartości
lisekx

ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać

Rekomendowane odpowiedzi

Przy próbie grania w niektóre gry wywala sie sterownik ekranu "Sterownik ekranu przestał działać" i wywala mnie z gry. Próbowałem instalować najnowsze sterowniki i te starsze i nic nie pomaga, cały czas to samo. Jest jakiś sposób by to naprawić ?

Procesor: Intel Core i3 540, 3066 MHz

Płyta główna: Gigabyte GA-P55-US3L ver.2.0

Pamięć: Kingston 2x2GB DDR3-1333

Karta grafiki: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5

Dysk: WDC 500GB WD5000AACS-00ZUB0

Zasilacz: ATX Qoltec SilentLine 520W PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie grania w niektóre gry wywala sie sterownik ekranu "Sterownik ekranu przestał działać" i wywala mnie z gry. Próbowałem instalować najnowsze sterowniki i te starsze i nic nie pomaga, cały czas to samo. Jest jakiś sposób by to naprawić ?

Procesor: Intel Core i3 540, 3066 MHz

Płyta główna: Gigabyte GA-P55-US3L ver.2.0

Pamięć: Kingston 2x2GB DDR3-1333

Karta grafiki: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5

Dysk: WDC 500GB WD5000AACS-00ZUB0

Zasilacz: ATX Qoltec SilentLine 520W PFC

 

A jak temperatury? Sprawdź np Hwmonitor oczywiście włącz grę i jak padnie odczytaj temperatury jakiej maksymalnie osiągnął, najlepiej wklej screena. Ewentualnie zasilacz bo nie trzyma napięcia - niestety ale należy raczej do czarnej listy. Obciążenie na linii 12v masz jakieś 250W jeśli dobrze licze;) czyli mało, sama karta pobiera troche powyżej 200W pod obciążeniem a jeszcze dochodzi procesor. Zdarzało się już wcześniej na tym sprzęcie czy może dopiero jak cos wymieniłeś albo coś zainstalowałeś na komputerze? Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama karta pobiera troche powyżej 200W pod obciążeniem a jeszcze dochodzi procesor.

 

Dołączona grafika

Wiesz, że poborem mocy tej karcie bliżej 20W niż 200W? Co nie znaczy, że zasilacz nie może być powodem błędów.

Może być też, że karta się kończy. Sprawdź na początek temperatury, przeczyć komputer z kurzu.

 

Obudowa ma jakiś obieg powietrza?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wiesz, że poborem mocy tej karcie bliżej 20W niż 200W? Co nie znaczy, że zasilacz nie może być powodem błędów.

Może być też, że karta się kończy. Sprawdź na początek temperatury, przeczyć komputer z kurzu.

 

Obudowa ma jakiś obieg powietrza?

 

O kurde, mój błąd przypomniał mi sie taki wynik bo mam tą karte i sie interesowałem tym i teraz sprawdziłem że rzeczywiście to dotyczy całego zestawu Dołączona grafika pomyliło mi sie Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze troche przesadziłem z tymi temperaturami, ale nie wykraczają poza normy

 

Jesteś bardzo precyzyjny, widać, że zależy ci na rozwiązaniu problemu... Dołączona grafika

 

To co może wydawać się "w normie" może być poza nią i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku minęło i muszę odświeżyć temat.
Musiałem zrobić format, gdyż komp strasznie mulił i teraz nie mogę zainstalować odpowiednich sterowników karty graficznej, gdyż każdą wersję którą zainstalowałem (od 12.6 do 13.4 dla win 7 64-bit), to po odpaleniu przeglądarki lub odpaleniu wydajności systemu obraz robił się na chwilkę czarny i wyskakuje komunikat, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność... dodatkowo komp strasznie muli.
Poprzednim razem udało się zainstalować sterowniki, ale teraz i one nie pomagają i nie są akceptowane.
Przed formatem wszystko było ok. wiec co może być nie tak ?

wyciąg z everesta:
Dołączona grafika

Jeśli coś jeszcze podać z everesta to piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...