Skocz do zawartości
Amfidiusz

Komputer się nie włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Potrzebuję pilnie Waszej pomocy. Dzisiaj rano wyłączyłem normalnie swój komputer bez żadnych przeszkód. Teraz chciałem ponownie go urucjomić, ale ten odmawia posłuszeństwa.

 

Włącza się niby normalnie, wszystkie wentylatory i diody idą w ruch. Jednak na ekranie nic nie widać. Monitor jest w porządku, bo automatycznie próbuje szukać po HDMI i analogu. Pierwsza myśl to GPU, ale po wymianie grafiki problem nadal ten sam. Nie moge wejść do BIOSu. System tez sie nie ładuje (nie mruga ta druga dioda od aktywności dysku, głośniki też milczą). Komputer nie wydaje żadnych pisków.

 

Co padło? Dysk (wtedy bym chyba widział bios)? MoBo? PSU? Czy może któryś z innych podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij napęd, dysk i wszystko z USB. Zostaw tylko mysz i klawiaturę. Zobacz czy wczyta BIOS. Jeśli tak - po kolei podłączaj i zobacz co jest przyczyną. Jeśli nie - zostaje Ci do sprawdzenia wspomniany zasilacz, RAM, procesor i grafika.

 

Podłączając nową grafikę podłączyłeś do niej dodatkowe zasilanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria jak padnie to komp się włącza.

Tylko bios sie resetuje za każdym razem jak włączysz.

 

Dysk możesz profilaktycznie odłączyć.

Stawiam na PSU albo płytę.

 

Zepnij wszystko "na pająka" bez obudowy.

 

Edit: do sprawdzenia jeszcze pamięci, spróbuj w innych slotach.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączanie urządzeń USB nie pomaga. Zasilanie PCI-E podłączone. Reset biosu nie pomaga. Płyta ma 3 lata, wiec bateria nie powinna sie jeszcze skonczyc - zreszta jak kolega wyzej napisal, ze slaba bateria komputer nadal powinien wstac.

 

Jest jakis sposob, zeby zdiagnozowac PSU lub plyte bez dostepu do zapasowych czesci? Chcialbym juz kupic czesc, ktora ulagla uszkodzeniu... ale nie wiem co kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go odpalić zwierając zielony do czarnego.

No i wtedy możesz przemierzyć napięcia.

Wypadało by jakieś obciążenie podłączyć typu stary CD-ROM.

 

Jak zasiłka siadła to lepiej nic wartościowego pod nią nie podłączaj.

 

Ale i tak najlepiej sprawdzic na innym zasilaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musimy niestety wrocic do tematu.

 

Kupilem i wymienilem plyte glowna. Zadnej poprawy. Podlaczylem dzisiaj zasilacz z innego peceta. Nadal mam czarny ekran. Wczesniej jak juz pisalem wymienialem grafike.

 

Jak mam odczytac ten sygnal? Jesli nie GPU, PSU i MoBo, to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfidiuszu, padły już dwie sugestie, co do których się nie ustosunkowałeś - HDD i RAM.

 

> Po pierwsze spróbuj uruchomić komputer bez HDD.

> Po drugie wymontuj RAMy i sprawdź je w innym komputerze Memtestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer chodzi bez dyskow i napedow, bez urzadzen USB. RAM niestety ciezko mi jest sprawdzic.

 

Jakie bylyby objawy spalonego procesora?

 

Edit: probowalem montowac jedynie pojedyncza kosc RAM, zadnej poprawy.

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie procesora może objawiać się różnie - zależy to od charakteru dysfunkcji jak i płyty głównej. Wydaje mi się, że w fazie agonalnej może to wyglądać tak jak teraz u Ciebie. Ale ogólnie uszkodzenie procesora to bardzo rzadka sytuacja. Bo raczej nie bawiłeś się w jakieś ekstremalne napięcia... (prawda ? Dołączona grafika)

 

Piszesz, że „Komputer chodzi bez dyskow i napedow” - tzn. jak chodzi? Co do RAM, może więc spróbuj pożyczyć od kogoś kompatybilną kostkę na próbę. Zapytam jeszcze prozaicznie - pisałeś, że nie ma żadnych pisków - ale czy masz podpięty jakiś buzzer który mógłby te piski ewentualnie odtwarzać?

 

_____________________

edit:

 

Obadaj jeszcze czy Twój Phenom ma wszystkie nóżki sprawne - czy nic się nie pokrzywiło...

Edytowane przez Krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...