Skocz do zawartości
boratsc

Komputer biurowy 2600zl

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie mam już wybrany zestaw, powiedzcie tylko czy wszystko będzie ze sobą grało tak jak trzeba :) e/w poprawki mile widziane

 

Proc: Intel i3-3220

Mobo: Gigabyte GA-B75-D3V

Ram: 1x 4GB Goodram 1333MHz

SSD: Vertex 4 128GB (albo samsung 830, poradźcie coś, 120GB wystarczy)

Zasilacz: Chieftec iArena 500W

Obudowa: Cooler Master RC-311B-SKN1

Myszka: Microsoft Comfort Mouse 3000

razem 1540zł

 

+ do tego office i windows home premium (łącznie 1000zł, więc tyle mam mniej do wydania na bebechy)

 

Co o tym myślicie? Nada się do biura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nada. Ja zmieniłbym ram na 1x8GB lub 2x4GB. Office + wiele zakładek przeglądarki internetowej szybko zjada ram. Po co ma przemęczać się ssd.

SSD wystarczy na dane? Masz jakiś pomysł na kopie zapasowe?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zmieniłbym ram na 2x4GB ale ... system musi być 32bitowy ze względu na kompatybilność z aplikacjami wewnętrznymi firmy Dołączona grafika

 

Kopie są na serwerze, ogólnie prawie wszystko robione jest na serwerze (poczta, wewnętrzne programy) także problem z kopiami lokalnymi odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 32bitach da sie obejść - tylko limit na proces pozostanie.

Zresztą zawsze można z niego zrobić ramdisk i wcisnąć tam plik wymiany Dołączona grafika

 

Sprawdzaliście w ogóle czy działa ? nie powinno raczej być problemu.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko poczytałem o tym - za bardzo problematyczne to będzie, jestem przekonany że te 4GB wystarczą nawet, choć wiem, że pozostanie niewykorzystany potencjał.

 

Powiedz mi coś jeszcze na temat tego zasilacza: Chieftec iArena 500W, cichy jest? Bo ogólnie fajnie jak by ta jednostka była jak najbardziej wyciszona Dołączona grafika choś na boxie nie wiem czy to będzie możliwe, w razie czego jakieś chłodzenie jeszcze dorzuce bo mam w zapasie jeszcze ze 100zł w razie czego, więc ewentualnie jakie jeszcze do tego można dorzucić chłodzenie? Tak żeby do budy bez problemów weszło i mogło hulać na jak najniższych obrotach

Edytowane przez boratsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...