Skocz do zawartości
Sou

GTX 660Ti Artefakty [FILM]

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jak to wygląda: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=enfFfzEEtwk

 

Po drugie na jakim sprzęcie powstaje:

 

 

Płyta główna: ASUS P8Z68 DELUXE

RAM: Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue

Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3@4,5 GHz

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 660 Ti

Zasilacz: Corsair 520W

 

Dyski: 4xHDD, 1xSSD

 

 

A teraz okoliczności powstawania. Kartę kupiłem może z miesiąc/dwa temu i nic się złego nie działo. Około 2 tyg temu kupiłem Avermedia Live Gamer HD (karta do przechwytywania) i dodatkowy monitor. Kilka dni temu grając w LoL'a zauważyłem, że zamiast ikon pokonanych postaci pokazuje mi kolorowe kwadraty, minimapa też szwankowała. Olałem;d Postanowiłem później pograć w BF3 i efekt widać na załączonym obrazku. Takie artefakty powstały mi raz po 13 minutach grania a raz po 40. Raz zaczęło mrugać najpierw, potem typowe trójkąty itp a na koniec takie kolorki. Wczoraj Avermedie wypinałem bo myślałem że to jej wina, podpiąłem normalnie monitory przez DVI i HDMI, odpaliłem dziś BF3 i po kilkudziesięciu minutach nagle znów się kolorki zrobiły.

 

Furmark puszczony na jakieś 30-40 minut nic nie szwankował. Sterowniki przeinstalowywałem (w sumie na te same ale zmiana na starsze chyba w takim czymś nie pomoże). Temperatura nie przekracza 66 stopni.

 

 

Potrzebowałbym rady czy jest jakiś pewny test na to czy karta graficzna jest uszkodzona czy może to jakieś sprawy software'owe.

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałbym rady czy jest jakiś pewny test na to czy karta graficzna jest uszkodzona czy może to jakieś sprawy software'owe.

 

Nie ma takich narzędzi. Objawy które ma Twoja karta mogą oczywiście wynikać z jej uszkodzenia, ale nie do końca tak to powinno wyglądać. Tego typu błędy częściej powoduje sterownik ekranu. Dlatego wypróbuj inne jego wersje - zarówno od nVidia, jak i Gigabyta.

PS. Podkręcałeś GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj starszych sterowników, odkręć też GPU i CPU. Powinieneś także w miarę możliwości pożyczyć od kogoś inną kartę i zobaczyć czy dzieje się to samo, analogicznie - sprawdzić swoją kartę u kogoś.

 

Druga sprawa ta cała Avermedia na pewno ma jakiś soft, chociażby sterownik - to też powinieneś sprawdzić (czyli odinstalować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...