Jump to content
Sou

GTX 660Ti Artefakty [FILM]

Recommended Posts

Po pierwsze jak to wygląda: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=enfFfzEEtwk

 

Po drugie na jakim sprzęcie powstaje:

 

 

Płyta główna: ASUS P8Z68 DELUXE

RAM: Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue

Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3@4,5 GHz

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 660 Ti

Zasilacz: Corsair 520W

 

Dyski: 4xHDD, 1xSSD

 

 

A teraz okoliczności powstawania. Kartę kupiłem może z miesiąc/dwa temu i nic się złego nie działo. Około 2 tyg temu kupiłem Avermedia Live Gamer HD (karta do przechwytywania) i dodatkowy monitor. Kilka dni temu grając w LoL'a zauważyłem, że zamiast ikon pokonanych postaci pokazuje mi kolorowe kwadraty, minimapa też szwankowała. Olałem;d Postanowiłem później pograć w BF3 i efekt widać na załączonym obrazku. Takie artefakty powstały mi raz po 13 minutach grania a raz po 40. Raz zaczęło mrugać najpierw, potem typowe trójkąty itp a na koniec takie kolorki. Wczoraj Avermedie wypinałem bo myślałem że to jej wina, podpiąłem normalnie monitory przez DVI i HDMI, odpaliłem dziś BF3 i po kilkudziesięciu minutach nagle znów się kolorki zrobiły.

 

Furmark puszczony na jakieś 30-40 minut nic nie szwankował. Sterowniki przeinstalowywałem (w sumie na te same ale zmiana na starsze chyba w takim czymś nie pomoże). Temperatura nie przekracza 66 stopni.

 

 

Potrzebowałbym rady czy jest jakiś pewny test na to czy karta graficzna jest uszkodzona czy może to jakieś sprawy software'owe.

Edited by Sou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrzebowałbym rady czy jest jakiś pewny test na to czy karta graficzna jest uszkodzona czy może to jakieś sprawy software'owe.

 

Nie ma takich narzędzi. Objawy które ma Twoja karta mogą oczywiście wynikać z jej uszkodzenia, ale nie do końca tak to powinno wyglądać. Tego typu błędy częściej powoduje sterownik ekranu. Dlatego wypróbuj inne jego wersje - zarówno od nVidia, jak i Gigabyta.

PS. Podkręcałeś GPU?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj starszych sterowników, odkręć też GPU i CPU. Powinieneś także w miarę możliwości pożyczyć od kogoś inną kartę i zobaczyć czy dzieje się to samo, analogicznie - sprawdzić swoją kartę u kogoś.

 

Druga sprawa ta cała Avermedia na pewno ma jakiś soft, chociażby sterownik - to też powinieneś sprawdzić (czyli odinstalować).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.