Skocz do zawartości
majster-bieda

AMD FX-6100 - jaki ram do normalnej pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o podpowiedź. Czy jest sens pakować się w jakieś supermocne ramy dla FX-6100. Nie przwiduje extremalnego OC. Na początku wcale.. gdy przestanie starczać może do max 4GHz. Interesuje mnie jednak kość 8GB.

 

Pozdrawiam

Kuba

Edytowane przez majster-bieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

Wystarczy Goodram 8GB 1 333 mhz za ~130 zł .

 

Szybszych nie ma sensu brać .

 

Btw. Wybór procka niezbyt sensowny .

 

mam pytanie do czego bedzie uzywane aż tyle ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rayden - polecisz mi coś sensowniejszego w tej cenie do pracy wielowątkowej? Na całą platformę mam 800 zł. CPU, RAM, MB.

 

@spec-kom - aż tyle??? Do pracy.... Lightroom 4, PS, MS-SQL, PostgreSQL, C# itd, praca często na wirtualkach.

Edytowane przez majster-bieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny wydajnościowo był I3 3220 ( i do tego chłodniejszy ) , z ramem i płytą na B75 zmieścił byś się w 800 zł .

 

Potem byś wymienił go na jakiegoś I7/Xeona i gitara , żaden procek AMD by im nie podskoczył a tak musisz teraz się kiśić na AM3+ .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rayden - u mnie to tak nie działa. Jedyną inwestycją jaką planuje do tego kompa to dołożenie ramu do 32 giga w przyszłym roku. Procek jest docelowy... Dołączona grafika No chyba że wygram w totka. Dołączona grafika

 

U mnie komputer zarabia na siebie. Do AM3 można będzie wrzucić chyba jeszcze coś szybszego (gdyby była taka potrzeba) a później wymienie całą platformę. Policzyłem sobie to i ekonomicznie jest ok. I3 mam obok i powiem szczerze że nie jest to podobnie szybki procesor. Może w grach - tylko że ja nie gram... Używam wielu narzędzi na raz, często wykorzystując VirtualPC. Ilość fizycznych rdzeni nawet o słabszej mocy jest dla mnie zaletą. I3 niestety zaczyna się ksztusić jak (na przykład) eksportuje zdjęcia z Lightrooma a w między czasie robie jakieś migracje danych dla klinta i muszę odpalić jakiś skrypt na dużej tabeli. Te wszystkie syntetyczne testy są o dupę potłuc w stosunku do życia i normalnej pracy. Liczę że FX będzie lepszy - a jeśli nie to po prostu oddam rodzicom i kupie coś innego.

 

W każdym razie dziękuje serdecznie za pomoc.

Pozdr.

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...