Skocz do zawartości
thepilator

Modernizacja i wyciszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam taki oto zestaw:

 

Procesor: AMD Athlon II X4 620

Płyta główna: MSI GF615m-p33

Karta graficzna: gt220

Pamięć ram: 2x2gb goodram

Dysk twardy: SAMSUNG SSD 830 120gb + SAMSUNG HD753LJ 750gb

Zasilacz: jakiś noname 440W

 

Do tego monitory: Dell 2711 + Dell 2007

 

Chciałbym go zmodernizować i w związku z tym mam kilka pytań:

Komputer służy głównie do pracy, na dysku ssd znajduje sie duża baza danych, w chwili obecnej nie planuje wymiany procesora (jak narazie wystarcza)

Płyta i obudowa są formacie mATX, chciałbym dokupić jakąś dobrą karte muzyczną np. Asus Xonar DX http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dx-system-7-1-karta-pci-express-x-1-xonar-dx-d-a-196839/

z tego co się orientuje to złącze pci-express mam już zajęte przez karte graficzną więc potrzebuje wymienić płytę główną? W takim wypadku, co polecacie?? (obsłuży mój obecny procesor i da możliwośc późniejszej jego wymiany).

 

Mam ps3 więc na komputerze nie gram w gry więc nie potrzebuje superwydajnej karty graficznej, W przyszłości planuje zakup jeszcze jednego monitora dell 2711 bądź 3011 więc jakie znacie (najtańsze) karty graficzne które mają dwa wyjścia DVI-D i obsłużą monitory 2560x1440(2560x1600). Czy może wystarczy dokupić jakąś drugą tanią karte graficzną z dvi-d? W tym wypadku będe potrzebował płyty głównej z większą ilośćią złącz?

 

I najważniejsza sprawa: obecnie mam jakąś obudowe mATX i kiepski zasilacz(noname 440W), komputer jest głośny, słychać zasilacz/wentylator. Chciałbym jakiś dobry jak najcichszy zasilacz, jaka moc będzie mi potrzebna (do możliwej rozbudowy) i co polecacie? Czy po wymianie zasilacza komputer będzie cichy, potrzebne są jeszcze jakieś inne modernizacje? Czy potrzebuje też nową obudowe(w przypadku wymiany płyty głównej) ?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh ogólnie to ile chciałbyś przeznaczyć na tą zabawę ? Dołączona grafika

 

ta płyta trzyma się jeszcze na nforce - do tego tylko 2 sloty ramu ktore masz juz zajete - mozesz conajwyżej wymienić na 2x4GB lub 1x8 (max 8GB). Karta grafiki tutaj bardziej zawadza niż jest potrzebna ...

 

z 3 monitorami nie jest tak łatwo - trzeba by wymienić karte na jakąś nową AMD HD5xxx/6xxx/7xxx i pewnie dokupić przejściówke z DisplayPort na DVI.

w sumie koszt nie wielki - taki 5450 ~100zł - czyli z grubsza tyle co warta twoja obecna karta.

 

Ogólnie największy sens byłby w wymianie całego PC ;> Zintegrowana karta grafiki z intela Ivy Bridge ma obsługe 3 monitorów, pobiera małe ilości energii, ma ciche chłodzenie - do tego nowa płyta wsparcie dla SATA3 USB3 i 32GB ramu. Ewentualnie APU od amd - ale nie wiem w jakim stopniu twoje oprogramowanie jest w stanie wykorzystać wielowątkowość.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy korzysta z cuda, inaczej fakt

I najważniejsza sprawa: obecnie mam jakąś obudowe mATX i kiepski zasilacz(noname 440W), komputer jest głośny, słychać zasilacz/wentylator. Chciałbym jakiś dobry jak najcichszy zasilacz, jaka moc będzie mi potrzebna (do możliwej rozbudowy) i co polecacie? Czy po wymianie zasilacza komputer będzie cichy, potrzebne są jeszcze jakieś inne modernizacje? Czy potrzebuje też nową obudowe(w przypadku wymiany płyty głównej) ?

 

Z góry dzięki za pomoc Dołączona grafika

 

Żeby wyciszyć zapewne wystarczyłoby powymieniać wentylatory i chłodzenie na procesorze i i na karcie jeżeli to wyjec.... wymiana płyty raczej nie ma sensu, kwestia tez w jakim oprogramowaniu działasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh ogólnie to ile chciałbyś przeznaczyć na tą zabawę ? Dołączona grafika

 

ta płyta trzyma się jeszcze na nforce - do tego tylko 2 sloty ramu ktore masz juz zajete - mozesz conajwyżej wymienić na 2x4GB lub 1x8 (max 8GB). Karta grafiki tutaj bardziej zawadza niż jest potrzebna ...

 

z 3 monitorami nie jest tak łatwo - trzeba by wymienić karte na jakąś nową AMD HD5xxx/6xxx/7xxx i pewnie dokupić przejściówke z DisplayPort na DVI.

w sumie koszt nie wielki - taki 5450 ~100zł - czyli z grubsza tyle co warta twoja obecna karta.

 

Ogólnie największy sens byłby w wymianie całego PC ;> Zintegrowana karta grafiki z intela Ivy Bridge ma obsługe 3 monitorów, pobiera małe ilości energii, ma ciche chłodzenie - do tego nowa płyta wsparcie dla SATA3 USB3 i 32GB ramu. Ewentualnie APU od amd - ale nie wiem w jakim stopniu twoje oprogramowanie jest w stanie wykorzystać wielowątkowość.

 

 

Komputer służy do gry w pokera, na dysku ssd mam system + baze danych(postgreSQL) Holdem Managera i inne programy do multitablingu. Praktycznie ciągle mam zajęte >70% pamięci więc napewno musze dodać pamięć ram. Czy 2x 4gb wystarczy?

Jeśli chodzi o budżet na rozbudowe to nie jest to problemem i rozważe każdą sensowną propozycje. Otworzyłem obudowe i to nie zasilacz tak hałasuje a wentylator na cpu, żeby go wyciszyć wystarczy wymienić sam wentylator: http://www.morele.net/xilence-120-x120-x25-mm-1400-rpm-coo-xpf120-tbl-371299/ czy całe chłodzenie cpu: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-he1225-spc043-309589/ ? Takie chłodzenie zmieści mi sie do obudowy?

 

Z waszych postów wynika, że mam dwie możliwości rozbudowy:

1 - wymieniam tylko chłodzenie cpu, kupie pamięć 2x 4gb i karte muzyczną.

2 - wymiana wszystkiego (nowa płyta główna, procesor) Jakieś propozycje odnośnie cpu i mobo?

wsparcie dla SATA3 USB3 i 32GB ramu

to niewątpliwie zaleta, jednak koszt byłby dużo większy.

 

Czy zintegrowana karta grafiki z intela Ivy Bridge obsłuży 2x monitor 2560x1600? Do tego potrzebne są 2x DVI-D lub displayport (tylko na tych złączach można uzyskać max rozdzielczość). Teraz mam podłączone monitory w gt220 przez złącze DVI-D Della 2711 i vga Della 2007WFP. Jeśli zdecydowałbym sie na zakup drugiego monitora z rozdzielczością 2560-1600(lub 1440) to teraz nie miałbym jak go podpiąć. Wystarczy karta, ze złączem DVI-D do jednego monitora i displayport do drugiego? Najtaniej znalazłem coś takiego: http://www.morele.net/karta-graficzna-hewlett-packard-qm229aa-430736/

Monitor planuje zakupić w okolicach marca, ma wtedy wyjść nowy Dell 3013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...