Skocz do zawartości
majster-bieda

Wydajność CPU w Lightroom.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wpadłem na taki pomysł: http://pixeloza.net/?post_type=post&p=1022

 

Nie linczujcie mnie od razu. Chodzi mi tylko o to że nigdzie nie ma wiarygodnych testów CPU wykonanych w tym narzędziu. Tylko Purepc takie publikuje, ale niestety ilość procków jest ograniczona. Problem polega na tym że przesiadając się z czegoś starszego - np Q6600 - nie ma porównania.

 

Dobrym ludzikom którym chciało by się wykonać procedurę i wysłać mi w dowolny sposób wynik bardzo dziękuje. Jak się uzbiera wyników można to ubrać w wykresiki i wrzucić gdzieś tu na forum PurePC. Dla fotografów zmieniających sprzęt to fajny materiał pozwalający wybrać nowe flaki do kompa.

 

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz taki test zrobić w Photoshopie, z wykorzystaniem GPU. Zdaje się, że dopiero przyszły Lightroom ma wspierać GPU ?

 

Inna sprawa, że oprócz 3Ds Maxa czy Cinebencha masz test Photoshopa, więc uważasz, że co tam jest sprawdzane ? No przecież nie 3D ...

 

Ogólnie idea ok, ale trochę prymitywne. Przygotuj paczkę :

 

- Trial Lightrooma

- Zdjęć ( nie uważasz, że 650MB to trochę przesada? )

- Przygotuj konkretną akcję i może coś bardziej ambitnego niż sama konwersja ?

 

 

No nie wiem, ja jestem fotografem i w życiu nie zasugerowałbym się takim testem, po pierwsze - ile osób - tyle zmiennych. Po drugie jak mam konwertować tysiąc RAWów do JPG to czemu nie użyć do tego Photoshopa ze wsparciem GPU ? Podgląd 1:1 tego tysiąca zdjęć też w zasadzie nie wiele mówi. Konkurencyjny portal ostatnio zrobił artykuł o procesorach Intela, tam doskonale widać jak rośnie wydajność (w Photoshopie), także ...

 

Jeśli chciałeś zrobić własny benchmark, to tak jak mówię, ułatw ludziom sprawę pakując to do jednej paczki i wysil się bardziej niż tylko konwersja ...

 

EDIT : Przygotowałeś 650MB paczkę, ale żeby jeszcze Twój serwer ogarniał ... Średnia prędkość pobierania to 2.9MB/s. Zmniejsz paczkę do 100MB, ale zadaj cięższe operacje (akcjami).

 

------------------------------------------------------------------

 

EDIT2 : Intel i7 930 @ 4.1GHz , renderowanie : 1 minuta 47 sekund. Eksport : 1 minuta 41 sekund. Nie przerywałem sobie pracy, co prawda nie było nic mocnego w tle, jedynie dwie przeglądarki, w tym na jednej odpalony youtube i nic więcej.

 

Co ciekawe Photoshop taki sam eksport zrobił w niemalże identycznym czasie, natomiast IrfanView dokonał całego eksportu w 16 sekund ! Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku...

 

Wielkie dzięki za wykonanie testu.

 

paczka się przygotowuje.

 

Czy 650MB to za dużo? Fakt... sporo. Chciałem jednak aby było widać różnicę między procesorami. Robiąc test na kilku zdjęciach nie zawsze było by widać.

Co do PSa. Jeśli przygortowujesz 1000 rawów w LR to jak wyeksportujesz je z LR do PS i z PS do JPG to robi się trochę długo. Ja po prostu założyłem że sprawdzam tylko w LR bo test dotyczy tylko CPU i ja tutaj robię najwięcej. Nie wiem czy to poprawnie zdefiniowane założenie.

 

Akcji nie ogarniam. Pomożesz mi to zdefiniować tak aby miało to sens?

 

Infraview jak najbardziej... tylko jak przygotować zdjęcia w LR (presety i te sprawy) a później puścić to przez iw... co z jakością? O ile w życiu może ok to jeśli chodzi o test chyba trochę bez sensu.

 

Generalnie moja idea to zbadanie prędkości CPU w LR i tylko w LR. Założyłem (być może błędnie) że różnice wydajności w LR będą analogiczne do PSa (bez akceleracji GPU). Oczywiście PS wiele więcej może. Możemy sprawdzić również PSa za pomocą jakichś akcji ale chciałem przetestować CPU a nie GPU stąd pomysł na LRa.

 

Maćku... jeśli masz czas i chęci to może spróbujemy razem ogarnąć jakąś sensowną procedurę testową dla fotografów? LR + PS. Pisz na priv jeśli chcesz. Oczywiście jeśli to dla Ciebie nie kłopot.

 

Pozdrawiam i wrzucam plusik.

 

Kuba

 

PS. Serwer... tylko taki posiadam. :(

Edytowane przez majster-bieda
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT2 : Intel i7 930 @ 4.1GHz , renderowanie : 1 minuta 47 sekund. Eksport : 1 minuta 41 sekund. Nie przerywałem sobie pracy, co prawda nie było nic mocnego w tle, jedynie dwie przeglądarki, w tym na jednej odpalony youtube i nic więcej.

 

Co ciekawe Photoshop taki sam eksport zrobił w niemalże identycznym czasie, natomiast IrfanView dokonał całego eksportu w 16 sekund ! Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Irfan nie wykonuje interpretacji RAWa, tylko wyciąga z niego zaszytego jpg.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...