Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie odzyskałem swoich passów do starego konta, bo musiałem skasować starego maila i konto chyba przepadło... (http://forum.purepc.pl/user/176856-innocent/) szkoda :D

 

W każdym razie, po przygodach z WC, kupowaniem kart graficznych wielkości mostów itp itd, postanowiłem się na studiach uczyć. Nie studiować :D Jako że kierunek techniczny, to wykładów dużo i ćwiczeń tyż. I postanowiłem, że zakupię laptopa. Poszperałem i trafiałem na brzydkie delle, leciwe toshiby i najlepsze (he he?) jakościowo acery/asusy. Znajomy na studia kupił dla siebie ultrabooka samsunga za 4500 zł, z i7demeczką, 6 gb ramu, terabajtowy dysk, podświetlana klawiatura i win8. Ja nie dam za laptopa 4 kafli. Mój budżet to 2400-2900zł. Byle by nie przekraczać 3K!

Poza robieniem notatek, tworzeniem prezentacji i ślęczeniem na fejsie przydało by się odtworzyć jakiś film, odpalić photoscape/PS i marzenie: odpalić autoCADA.

 

1)Wiem, że na 99% będę brał samsunga. Dobra decyzja czy nie? Dołączona grafika

2) Poszperałem i pomacałem - to jest grubas, czyli zwykły laptop. i5/6gb ramu/1tb dysk/ napęd ma/ win7 cud miód.

http://www.x-kom.pl/p/103892-notebook-laptop-15,6-samsung-350v5c-i5-3210m-6gb-1000-dvd-rw-7hp64.html

 

-Powiedzmy że 2700 zł

 

3) Poszperałem, pomacałem, OCH i ACHowałem - http://www.x-kom.pl/p/117567-ultrabook-13,3-samsung-530u3c-i3-3217um-4gb-50024-win8.html

i3(1.8Ghz)/4GB ramu/500gb dysk/nie ma napędu/win8

 

-2700 zł

 

**brak napędu to nie jest jakiś wielki mankament - w stacjonarnym używam go raz na ruski rok.

 

Ultrabook mi się spodobał, mówię tu o wyglądzie. Wy lepiej będziecie wiedzieć jak się ma ten i3 do i5 itp. Moje rozeznanie w procesorach skończyło się na poziomie e6550 i pierwszych Q Dołączona grafika

 

Mam nadzieję że post jest w miarę jasny, pozdrawiam was serdecznie. A za oknem mgła Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalbym czegos z i3 ze wzgledu na dluzszy czas baterii od modelu z i5. I3-ka w zupelnosci wystarczy do twoich wymagan.

A laptop z i7, to juz prawie stacjonarka, niema sie czym podniecac.

Rozumiem ze strona http://www.notebookcheck.pl/ jest Ci znana i przestudiowana

A tutaj test 530-tki http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-530U3C.81775.0.html

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staraj się szukać ofert bez zainstalowanego OS, (jako student uczelni technicznej powinieneś mieć dostęp do MSDNAA) może wyjdzie trochę taniej.

 

Co do AutoCAD'a to aż tak wymagający nie jest (no może co do ilości pamięci RAM, ale to zawsze można powiększyć pamięć wirtualną).

 

Na jakim kierunku studiujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem sobie obadać "MSDNAA". Tylko że łatwiej chyba znaleźć lapa z systemem niż bez. Będę kupował w morele/agito/xcom/saturn/mediamarkt/komputronik. A tam raczej mają preinstalowane systemy. I szukam na stronie programu dla studentów kopii win8 i nie widzę żebym dostał system od MS w ramach MSDNAA. Ewentualnie 7 okrojoną.

 

Co do sprzętu, to 4gb ramu do CADA nie wystarczą? i3 sobie da radę?

 

A studiuję na Mech. i bud. maszyn.

 

EDIT:

 

Zalogowałem się sie na MSDNAA, mam za darmo windowsy wszystkie, tzn od XP w górę. Fajnie, teraz przydało by się znaleźć lapka bez systemu :P

 

Stronka notebookcheck jest właśnie studiowana. Czyli nie warto sie pakowac w kloca tylko kupic ultrabuczka?

Edytowane przez innocentX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niechęć do Asusów, bo wydaje mi sie że ta firma tworzy bardzo średnie lapki, chociaż na kilku stronach zaznaczają że jest tak samo dobrze wykonany jak lepsze - S200, S400, S500 i S550. Teraz się zastanawiam czy jest jakiś asusek do 2500zł i przede wszystkim samsung czy asus? dzięki za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Vivobooki Asusa pod względem jakości zbudowania prezentują się całkiem fajnie, pokrywa i środek z aluminium czyli tak jak ultrabooki tyle, że są trochę grubsze i nie mieszczą się w ramach wyznaczonych przez Intela. A jeśli chodzi o Samsung vs Asus to różnic raczej nie będzie. Natomiast Samsung ma dość istotną zaletę w postaci matowego i jasnego (300nitów) ekranu. Rzadkość w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli studiujesz MiBM to po pierwsze zdecydowanie więcej ramu (6GB MINIMUM), AutoCAD to jest zabawka przy oprogramowaniu przy jakim przyjdzie ci pracować - NX, Inventor, ANSYS, Adams, Matlab - tutaj nie oszczędzałbym także na procku, i5 minimum, widać zdecydowaną różnicę przy puszczeniu długotrwałych obliczeń i dodatkowo dobra karta graficzna, która obsłuży dodatkowy monitor full HD, bo zabraknie rozdzielczości, gwarantuję Dołączona grafika

 

aha moim zdaniem lepiej 15,6 z SSD i HDD zamiast DVDromu

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, autoCAD to bedzie poczatek przygody z softem. Z tym, że ten ultrabook ma mi służyc do robienia notatek, pracy na TI (programowanie w c/C++, putty, html,css, autocad - tyle jest na poczatku). Nie bede na nim odpala jakis tytanowych aplikacji bo mam jeszcze stacjonarke 6gb ramu, 260gtx i e6550@3.3Ghz. Ale teraz sie troche zastanawiam nad sensem tego zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...