Skocz do zawartości
tHe mRuWa

XFX Core 650W czy OCZ ZT 650W

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zasilacza do sprzętu ze stopki - choć póki co ten co mam wydaje się wystarczać, ale nie wiem jak to będzie na dłuższą metę.

 

Z kalkulatora enermaxa wynika ze sprzęt po OC potrzebuję 435W, a po uwzględnieniu 20% spadku wydajności z tytułu pracy powyżej roku (a tego corsaira mam już ponad 5lat) 520W.

Dlatego jak już mam zmieniać to chcę z pewnym zapasem:)

 

Byłem już w zasadzie nastawiony na OCZ ZT 650W, ale znalazłem sporo głosów że jest głośny i stosunkowo często zdarza się że szwankuje w nim zarządzanie prędkością wentylatora.

Obecny corsair jest na prawdę cichy, pomimo lekko licząc jakiś 10tys godzin pracy.

 

A może coś innego polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw co masz, bez OC pociągnie z zasilacza MOŻE z 200W w czasie gry.... po OC możesz dojść do MOŻE 400W ... ale obu- proca i grafiki, i to ostrym.

 

Nie masz co odejmować % za zużycie zasilacza- ten model ma niejako "wbudowaną" nadmiarowość- bo realnie nowy jest w stanie oddać ok 550W mocy ciągłej i to w podwyższonej temperaturze.Jedyny jego minus to pojedyncze złącze PCI-E, tak poza tym same zalety-długie kable, cichy, wszystkie kondensatory japońskie na 105stopni, maszynka na wieki. Jeden z najlepszych modeli Corsaira w swojej klasie. Nowe CX w porównaniu do niego to bieda i nędza.

 

Jek już musisz popatrz na nowe konstrukcje, ostatnio SilentiumPC wprowadziło na rynek serię zasilaczy, wygląda obiecująco:Deus G1 600W

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam owego OCZ, no i nie będe ściemniał do najcichszych to on nie należy, no ale za takie pieniadze i 3 lata gwarancji jest bardzo dobrą propozycją, ze swojej strony polecam ci to PSU.

Edytowane przez piter2481

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...