Skocz do zawartości
shaggy2704

Obudowa do 300zł z USB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam składać nowy komputer i chciałbym wybrać jakąś dobrą obudowę w przedziale 200-300 zł.

Ważne są dwie rzeczy:

-złącza USB 3.0

-panel przedni z usb jak sama nazwa wskazuje z przodu obudowy a nie od góry

 

Płyta główna to będzie prawdopodobnie coś pokroju ASRock Z77 Pro3, zasilacz zapewne modularny OCz ModXStream Pro 600W.

 

Wypatrzyłem sobie do tej poru dwie obudowy:

Zalman Z9 U3 - http://www.ceneo.pl/17027633

Corsair Carbide 300R - http://www.ceneo.pl/15488601#tab=click

 

Co do Zalmana - wyczytałem w jednym z testów tej obudowy, że USB 3.0 w panelu przednim jest podłączane zewnętrznie, co to właściwie oznacza? Musiałbym zrezygnować z tylnych USB czy są jakieś przejściówki, żeby podłączyć do płyty głównej?

http://www.tweaks.pl...swojej-cenie/4/

 

Jeszcze jedno, jak np. w tym mobo Pro3 jest wymienione w złączach wewnętrznych USB 3.0, to mogę tam podłączyć jedno, czy dwa wejścia USB z panelu przedniego?

 

Co myślicie o tych obudowach? Możecie polecić mi jeszcze jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tych podanych to wybieraj to co bardziej podoba Ci się pod względem wyglądu.

Co do USB 3.0 to z niczego nie trzeba zrezygnować.USB wystarczy podłączyć do płyty głównej.Do 1 złącza można podłączyć 2 porty USB 3.0.

 

W granicach 300zł możesz poszukać obudowy CM 690II Dominator Lite niestety ta nie posiada portu USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyraźnie napisane "Niestety wtyczki służące do podłączenia zewnętrznych portów USB 3.0 są typu zewnętrznego. Jest to duży minus, ponieważ aby uruchomić dwa porty znajdujące się na przedniej części obudowy, musimy zrezygnować z dwóch portów USB3.0 z tyłu komputera." Czego nie rozumiesz?

Moim zdaniem ta obudowa z tego względu jest do bani. Chyba że nie potrzebujesz w tym samym momencie więcej niż dwóch USB 3.0

Np jak chcesz jednocześnie podłączyć trzy dyski zewnętrzne/pendrive zgodne z USB 3.0

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na zwykłego brutusa 410, bo myślę że po czasie zaczęłyby mnie wku*wiać niebieskie światełka w Zalmanie ;p.

A co do dalszych zakupów, jeśli chodzi o procek, to wybór padł na 3570K, będę go kręcił na około 4,5 (jak bozia da) i zastanawiam się nad chłodzeniem. SilentiumPC Fortis HE1225 będzie optymalny, czy może wystarczy Fera Pro HE1224, albo Arctic Cooling Freezer 13? Czy może jeszcze coś innego?

Widziałem też że był ostatnio temat o wentylacji brutusa, ale tam beż kręcenia. Czy w tym przypadku musiałbym wstawiać dodatkowy wentylator (np. u góry), czy te dwa fabryczne by wystarczyły?

Edytowane przez shaggy2704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z usb 3.0 tylko nasze rodzime silentiumpc np http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-gladius-m40-pure-black-video-recenzja/

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-gladius-m40-vs-wysokie-coolery-cpu-2/

Dodatkowo do tejże obudowy możesz dokupić panel boczny z oknem w atrakcyjnej cenie http://chlodzenie.net/obudowy/panele-boczne-z-oknem-do-gladiusa-m40-oraz-x80/. Obudowa ta jest niedroga, solidna i posiad wszystko co trzeba - oprrócz usb 3. także sterowanie obrotami wentylatorów i komplet filtrów przeciwkurzowych na wszystkie otwory dla wentylatorów - no i przy okazji wspierasz rodzimego producenta. Jeśli posiadasz więcej gotówki to polecam równie udanie Gladius X80 oraz Regnum L50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zaśmiecać forum podczepię się pod ten temat. Poszukuję solidnej i prostej, schludnej obudowy w cenie ~250 zł. W obudowie będzie siedział najprawdopodobniej i5 3570k oraz Sapphire 7850 a to wszystko na płycie MSI Z77-G43. Chodzi mi o coś w stylu Fractal Design Core 3000, Corsair Carbide 300R a w ostateczności Zalman Z9. Co jest ważne:

  • przyzwoite temperatury w środku
  • przyciski power/reset oraz portach usb na froncie obudowy a nie na topie
  • prostota
  • solidność
Czy w tej kwocie najlepszym wyborem będzie właśnie Zalman Z9? SilentiumPC Gladius 800 wygląda przyzwoicie ale cienkie blaszki mnie nie przekonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mnie zaciekawiłeś zastanawiałem się nad 300R lub Fractal Design Core 3000 (mimo, że ma przyciski na topie to jest ok). Teoretycznie Fractal jest chyba o klasę wyżej niż Z9 ale z tego co wyczytałem w środku są dużo większe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podlaczedo pytania jaka obudowe wziac do takiego zestawiku:

 

 

Intel Core i5 3570K

ASRock Z77 EXTREME6

Be Quiet! Dark Power Pro 10 550W

Thermalright HR-02 - Macho 140

AMD 6970

 

Nie wiem co wybrać moze ktos jest w stanie doradzic, co wziac pod to Macho Dołączona grafika bo z tego co czytalem to nie wszystkie obudowy zmieszcza ten radiator Dołączona grafika

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyraźnie napisane "Niestety wtyczki służące do podłączenia zewnętrznych portów USB 3.0 są typu zewnętrznego. Jest to duży minus, ponieważ aby uruchomić dwa porty znajdujące się na przedniej części obudowy, musimy zrezygnować z dwóch portów USB3.0 z tyłu komputera." Czego nie rozumiesz?

Moim zdaniem ta obudowa z tego względu jest do bani.

 

Są ew. przejściówki z wtyczki na piny ... tylko to przejście trochękosztuje. ... sam nie rozumiem po co producenci robią takie buble (np. taki Corsair ... w np. całkiem NIEtanim Graphite 600T).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...