Skocz do zawartości
Avecezar

Thermalright Macho - wersje produktów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakie są dostępne na rynku wersje chłodzenia Thermalright Macho?

 

Rozgladając się po róznych ofertach napotykam różne wersje, a może niedokładny opis.

 

Co można dziś kupić? Które z nich są najlepsze, ewentualnie jakie zmiany poczyniono w kolejnej wersji?

 

Thermalright HR-02 Macho

Thermalright HR-02 Macho 120

Thermalright HR-02 Macho REV.2

Thermalright HR-02 Macho Black White

 

pozdr

Avecezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie Rev 2 . Ogólnie to konstrukcje te same, z tym że :

-120 posiada wentylator 120mm rozstaw i śmigło

-Rev 2/ zwykły ma wiatrak z rozstawem 120mm ale śmigło z wentylatora 140mm.

-Black White ma śmigło 120mm (jak wersja 120) tylko w kolorystyce black white.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to konstrukcje te same, z tym że :

-120 posiada wentylator 120mm rozstaw i śmigło

-Rev 2/ zwykły ma wiatrak z rozstawem 120mm ale śmigło z wentylatora 140mm.

-Black White ma śmigło 120mm (jak wersja 120) tylko w kolorystyce black white.

Nie do końca bo HR-02 Macho 120 to mniejsza i słabsza wersja HR-02 Macho rev. 2 / Black White ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś montowałem tego macho i powiem, że jakość wykonania stoi na wyskoim poziomie. Zdziwło mnie gdy w pudełku ujrzałem wyskoiej jakości śrubokręt z magnetyczną końcówką :). Chłodzenie zamontowane na i5 3570k. W programie core damage było na boxie max 72C, natomaist na macho już tylko max 52C z wentylatorem na najwolniejszych obrotach ustawionych w uefi :) Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji HR-02 Macho Black White śrubokręt jest. Naprawdę kawał dobrego sprzętu. Bez niego ciężko zamontować ten cooler. Ja akurat mam wszystkie tego typu śrubokręty krótsze, a jeden długi jest niemagnetyczny. Oczywiście tak jak ktoś już to napisał wiatrak ma 14 cm.

 

​Podobne w wersji Rev. 2 nie było śrubokręta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pudełku z 'Thermalright HR-02 Macho 120' owy śrubokręt był, i popieram - bardzo dobrej jakości. Długość dobrana do 'tunelu' prowadzącego do śrubki, końcówka całkiem mocno namagnesowana, krzyżak się nie gwintuje.

 

Ad cooler :

Upierdliwa okazała się trochę ta metalowa nakładka, którą się właśnie przykręca na końcu - tzn ustawienie jej oraz coolera z jednej i drugiej strony tak by zaczęły się odpowiednio wkręcać obie śrubki. Podchodziłem do tego ze cztery razy, bo 'zawsze cos'. I w sumie teraz nie jestem pewien czy poprawnie mi się przez to ułożyło CLP.

 

Na krytykę w tym modelu zasługuje za to fatalny, w porównaniu do Scythe Mugen 1, system trzymania wentylatora.

Nie daje prawie żadnego pola manewru w ułożeniu/przesunięciu wentylatora, bo któraś z 'nóżek' przytrzymujących może łatwo wyskoczyć z miejsca. W Mugen 1 normalnie drut zahaczasz na sztywno o otwór wentylatora, po czym z dużą siła o żłobienie w alu boku coolera = ok 1cm w górę czy w dół, albo 0,5cm w lewo czy prawo to żaden problem.

Pozornie to może bzdura, ale przez to nie zamontuję później, tak jak planowałem, kolejnego zestawu Patriot Viper3. (Nie są to przesadnie wysokie pamięci)

 

Całościowo: cooler, jego przemyślana konstrukcja, bardzo dobry system mocowania do płyty głównej, dołączony wentylator, wykonanie, zapakowanie, itp stoją na bardzo dobrym poziomie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się pochwalę jak to u mnie wygląda Dołączona grafika

post-183156-0-02451400-1359194770_thumb.jpeg post-183156-0-46861600-1359194812_thumb.jpeg post-183156-0-58740800-1359194834_thumb.jpeg

Jak widać trzeba dobrze wymierzyć czy się zmieści jeżeli pierwszym slotem pod socketem jest PCI-E w którym chcemy trzymać kartę graficzną.

 

Ps. Macho absolutnie nie dotyka karty. Karta też wcale tak krzywo nie wisi jak to wygląda na zdjęciach o0 (jest trochę odgięta, ale sądząc po konstrukcji tak właśnie była projektowana...)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam obudowe antec 300, jestem na wyjezdzie a chce wrocic do domu z chlodzeniem i od razu bawic sie w montaz stad nie moge zmierzyc odleglosci.

 

1. Czy ktos widzial, moze potwierdzic ze zmiesci sie to chlodzenie w mojej budzie?

2. Chce krecic proca do max 4.4. Celuje raczej w 4.2 lub nawet 4 bedzie ok.czy to chlodzenie bedzie ok? Czytam o tych coolerach i Aczynam myslec, ze do ib nie ma sensu kupowac jakis silver arrow albo nictua dh-14, poniewaz tak czy inaczej sie da sie tych grzejnikow dobrze schlodzic na AC, przynajmnije ,dobrze, biorac pod uwage koszt chlodzenia za ponad 300zl. Jesli sie myle, prosze poprawcie mnie i wezcie bod uwage ze jesli jest sens kupowania czegos drozszego to tez chcialbym wiedziec czy wejdzie do mojeje budy. Thx

 

Edit, literowki, sorry pisane na kalkulatorze.

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam zdaje się 170mm na cooler, więc Macho powinny się bez problemu mieścić. Więcej niż 2 stówki nie ma sensu dawać za chłodzenie procka, a za tą kasę nic lepszego nie dostaniesz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

Zachęcasz kogoś do utraty gwarancji? Dołączona grafika

 

Dokładnie w ten sposób :

 

Ile procków w karierze odesłałeś na gwarancję ?

 

Może ludzie, którzy mają kilka procków miesięcznie i robią z nich Extreme OC odsyłają coś na gwarę. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że jest to najrzadziej się psujący element PC.

 

Po drugie, ile tej gwarancji już zostało ? Nie jest wieczysta, więc żaden interes a kilkanaście/kilkadziesiąt stopni mniej, co paradoksalnie może przyczynić się do ewentualnego przedłużenia życia procka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że lepszy cooler to zero ryzyka utraty gwarancji i też zysk kilku stopni Dołączona grafika No ale co kto woli Dołączona grafika

 

?? Co my porównujemy ? Zysk przez "naprawę" IHSa jest nieporównywalnie lepszy niż zmiana coolera. Zmiana obecnego coolera da nie więcej niż 10*C różnicy (a to i tak optymistycznie) , ile daje IHS - odsyłam do wątku. Po drugie, za cooler trzeba słono zapłacić, ale w sumie nie dziwię się, nick do czegoś zobowiązuje, tak ?

 

EDIT : Chyba, że komuś brakuje podstawowych umiejętności manualnych, wtedy racja, lepiej się nie zbliżać do CPU z żyletką/skalpelem.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że sam zastanawiam się nad zdjęciem IHS i wymianą pasty - z tym że ja pokusił bym sie o ponowne przylepienie odpowiednim klejem tak aby w przyszłości znów łatwo było IHS zdjąć z procka i wymienić pastę - na dniach zakupie Thermalright HR-02 Macho Black White i zobaczę czy się na taką operację procka skuszę co prawda mam jeszcze gwarancje ale biorąc pod uwagę awaryjność procków było by to całkiem opłacalne ,zwłaszcza że procesor będzie mniej się wygrzewał co przełoży się też na długość życia - sama operacja jeśli robi się ją ostrożnie jest banalnie prosta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...