Skocz do zawartości
3ddy

Problem z automatyczną regulacją obrotów wentylatora GPU.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Miałem pewne problemy z "szarpaniem" gier - mikroprzycięciami. Myślałem nad tym sporo, ale w końcu mi się udało doprowadzić to jakoś do ładu dzięki K10Stat oraz SpeedFanowi. Aktualnie procesor (955be) działa na idlu na 525MHz oraz napięciu 0.725V z możliwością rozkręcenia do 1300. To jeden z profili. Udało mi się również uzyskać stabilną pracę pc przy 3200MHz i napięciu 1.1625V. Przed "zabiegiem" niektóre gry potrafiły naprawdę zdenerwować - teraz w niektórych wydajność wzrosła nawet 2x. Nie byłoby to nic wielkiego, gdyby nie to, że moja płyta (ga770ud3p) trochę gryzie się z ramem i... zapewne całą resztą.

Jednak mimo uzyskania niższych temperatur i napięć (chyba) po instalacji najnowszych driverów do karty zaczęła dziwnie ustawiać obroty wentylatora. Cały czas stoi 1,5k-1,6k RPM, aby przy uzyskaniu 80-90C wkręcić się na 100% zamiast stopniować powoli w górę. Próbowałem ustawić przez SpeedFana(stąd działa kontrola na CPU), ale nie mogę dojść do tego, aby uzyskać kontrolę nad RPM karty. Spróbowałem także dobrze znanej RivyTuner niestety... nie działa ona do końca tak jak kiedyś - jej wcześniejsze wersje. Potrzebuję czegoś mnie można ustawić jakiś automatyczny profil. Ntune kiedyś chyba coś takiego posiadał - też sprawdziłem. Niestety nie można ustawić żadnych profili... Ktoś ma jakiś pomysł, program, rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Afterburner z powodzeniem sterował wentylatorami mojej karty. A co to wogóle za karciocha? O ile nie jakaś najnowsza to możesz zainstalować starsze stery, może automatyczna regulacja sie naprawi. Z drugiej strony bardzo dziwny problem, bo obrotami nie sterują sterowniki, tylko bios karty.

 

Edit: Ok, po tagach widzę, że GTX 275 ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Ok, po tagach widzę, że GTX 275 Dołączona grafika

 

Wrzuciłem w tagi, a zapomniałem wspomnieć w temacie heh :)

Poradziłem sobie z Rivą jakoś. Zainstalowałem sterowniki 296.10 i udało się dojść do ładu :) Mimo tego, że obroty na 100% nie są chyba takie jakimi powinny być, ale jest 70-75'C w stresie. W wymagających grach dojdzie do 80'C.

 

Gdyby ktoś miał jakieś problemy z ustawieniem ramu na tej płycie czy podobnych, podkręcania czy czegoś jeszcze - pisz, postaram się pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...