Skocz do zawartości
Grinch

Asus P5K-E nie widzi karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem od znajomego płytę główną Asus P5K-E. Problem jest tego typu, iż po zamontowaniu wszystkich podzespołów ekran monitora jest czarny.

Nie ma "piknięcia" POST'u który wg instrukcji powinien być gdyby wszystko było ok.

Próbowałem z kartą na PCI-E oraz na PCI. Cały czas czarny ekran, brak sygnałów dźwiękowych.

 

Nie do końca wiem o co chodzi, ponieważ po wyjęciu grafiki z płyty nie ma również żadnego sygnału dźwiękowego mówiącego o braku karty graficznej (wg instrukcji powinno być jedno długie i 3 krótkie piknięcia).

Dopiero w momencie wyjęcia RAM'u słychać jedno długie i 2 krótkie piknięcia mówiące o braku pamięci.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear cmos na dzien dobry.

Plyta moze informowac o braku ramu, ale rownie dobrze ram moze sie gryzc albo sprawiac jakis problem i na tym zatrzymuje sie bios.

Moze sprawdz na jednej kosci i wkladaj po kolei do roznych bankow.

Rozumiem ze z pamiecia wentylatory ruszaja, by po chwili ok 3s sie wylaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cmos resetowany niejednokrotnie....zapomniałem napisać.

Ramy przekładałem na wszystkie sposoby. Myślę, że gdyby to one były powodem to nawet jak bym wpiął kostki to powinno pikać, że coś z nimi nie tak.

 

Z pamięcią wentylatory ruszają i działają cały czas, do momentu aż wyłączę komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi przyszlo na mysl, ze moze plyta ma zwalony Bios. Sprobuj zrobic update z pendriva. Wiem ze na susie p5q u brata jest taka mozliwosc. Szukaj na stronie Asusa i w manualu procedury ratunkowej

 

CrashFree BIOS 3

Simply restore corrupted BIOS data from USB flash disk

The ASUS CrashFree BIOS 3 allows users to restore corrupted BIOS data from a USB flash disk containing the BIOS file. This utility saves users the cost and hassle of buying a replacement BIOS chip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...