Skocz do zawartości
ryba

Ile jesteś skłonny zapłacić za nowy blok wodny?

Ile jesteś skłonny zapłacić za nowy blok wodny?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile jesteś skłonny zapłacić za nowy blok wodny CPU?

    • <200zł
      14
    • 201-250zł
      13
    • 251-300zł
      8
    • >300zł
      9
  2. 2. Ile jesteś skłonny zapłacić za nowy blok wodny GPU (uniwersalny, nie full-cover)?

    • <200zł
      29
    • 201-250zł
      8
    • 251-300zł
      3
    • >300zł
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam nadzieje, ze jeszcze ktos pamieta moja dzialalnosc w tym dziale z dawnych lat.

 

Tak jak w temacie, chcialbym znac Wasza opinie na temat cen blokow. Znam sytuacje sprzed 8-9 lat, kiedy wszyscy marudzili na ceny >150zł i rzucali sie na jak najtansze klocki (legendarne przerobki pompek i chlodnic do LC pomine :D). Czasy sie zmienily, ludzie od dluzszego czasu zaczeli smielej kupowac drozsze komponenty.

 

I moze tak na koniec, co byscie powiedzieli na powrot moze i nie legendy, ale idei polskiego bloku wodnego gdzie jakosc, wydajnosc i wyglad beda na najwyzszym poziomie bez kompromisow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobry blok na CPU i ładnie wykonany dałbym 201-250zł. Z racji tego, że to tylko część zestawu, bo przecież mamy jeszcze inne koszta. Oczywiście mówię tu o jakości jak Koolance itd. No i nie staromodne "przejedzone" połączenie miedzi i pleksy, tylko coś bardziej wyrafinowanego.

 

Wzorem :

 

 

 

Dołączona grafika , Dołączona grafika

 

 

 

Natomiast za uniwersalny blok na GPU z pewnością zapłaciłbym mniej niż 200zł. Właściwie to takiego bloku w ogóle bym nie brał pod uwagę... Do 120zł myślę, że maks...

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blok CPU rzeczywiście będzie bezkompromisowy, a do tego wygląd będzie intrygujący to spokojnie mogę dać sporo kasy (czytaj >300zł).

A uniwersalny GPU... to już chyba trochę nie te czasy. IMHO raczej FullCovera się kupuje, jak co.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już rzygam tym, że nic nowego/świeżego się nie ukazuje więc jestem skłonny za blok na CPU dać nawet te 300zł pod warunkiem, że konstrukcja wydajnościowo będzie na równym poziomie z obecnymi konstrukcjami ale pod względem wyglądu będzie się zdecydowanie wyróżniać.

 

Co do bloku na VGA to raczej już się nie zdecyduję na inny niż fullcover, nie wiem jak w przypadku innych osób - musisz to przeanalizować czy jest sens się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ceny schładzaczy z górnej półki (Noctua nh-d14, Phanteks PH-TC14PE, NZXT Havik 140, Silverstone Heligon SST-HE01, Zalman CNPS12X) to dobry blok CPU może spokojnie kosztować więcej niż 300zł. Ale jest jedno ale, jakość wykonania musiałaby być równie wysoka. Oczywiście sprzedaż takich bloków również będzie adekwatna do ceny bo nie każdego będzie na taki high-end stać. Odnośnie bloków GPU to tylko full-cover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok CPU - max 400 PLN za faktyczny TRENDY wypas.

Srednio "like" - 300

Samemu cpu smutno bedzie...lepiej w duecie Dołączona grafika

Popieram fullcover. Aczkolwiek bywaja smutne tego konsekwencje.

 

Miloby było jakies polskie bloki znow zobaczyc. ile to juz lat minelo od ostatniej polskiej konstrukcji ?? MNP Chydra chyba jest ostatnie- poprawcie jesli sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie coś zdziałać na runku bloków gpu. Ludzie którzy kupują gpu na sam rdzeń, zazwyczaj robią to z powodu oszczędności te bloki są stosunkowo tanie, no i uniwersalne, możliwość użycia na innych modelach kart.

High end - wszyscy płacą 400zł+ za full cover, a jak ktoś ma długą kartę to i 700+.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za CPU mogę dać 300zł nawet troszkę więcej z racji tego że jestem "fanem" Koolance oraz Bitspower Dołączona grafika

 

Tyle, że blok nie będzie ani Koolance ani Bitspower tylko Ryba Company i w takim aspekcie zostało zadane pytanie... Więc jaka odpowiedź ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że blok nie będzie ani Koolance ani Bitspower tylko Ryba Company i w takim aspekcie zostało zadane pytanie... Więc jaka odpowiedź ? ;)

 

To sformuję swoją wypowiedź trochę inaczej, abym wydał 300zł jakość wykonania musi być identyczna albo lepsza jak wymienionych przeze mnie firm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 300 a 400 zł jest tyle bdb bloków na CPU że każdy coś dla siebie wybierze

natomiast bloki GPU wyłącznie FC.

 

Wszelkie custom bloki CPU przy nasyceniu rynku nowymi i używanymi blokami EK i innych producentów mają mizerne szanse by zaistnieć.

Nie wierzę że ktoś mnie zaskoczy customem który pobije Raystorma czy Iceforce

dając lepszy flow i niższe tempy niż w/w bloki i do tego za niższą cenę...jak istnieje taki custom blok to poproszę info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki, przyklady....

 

Bo jak wiemy, bloki mozna zrobic bardziej prosto (typu EK) lub bardziej finezyjnie (Koolance). I w cenie ostatecznej produktu najwiecej zawiera koszt materialu. Oczywiscie ze mozna robic bloczki po 100-120zl. Ale beda one mialy znacznie mniejsza wydajnosc, mniejsze wielkosciowo i wygladajace biednie. A raz wydane dobrze 200-300zl na blok i nie trzeba pozniej wymieniac tego taniego na cos innego rownie taniego/lepszego.

 

W pierwszej kolejnosci zadne FC VGA/MB nie beda mogly powstac. Przy dobrze rozkreconym interesie i zapotrzebowaniu na bloki (nie mowie tutaj tylko o rynku PL, ale rowniez EU/World), to bloczki FC na najpopularniejsze grafiki mozna by bylo wprowadzac po ok roku dzialalnosci. Z dostepnoscia szybsza niz EK, itd. w tej chwili.

 

Mowimy tutaj o calkowicie najwyzszej jakosci. Kontenery zle nie wychodzily, bloczki rowniez beda piekne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwości wykonania takich custom bloków to czemu nie spróbować?

 

Przyglądałem się jakiś czas temu blokom od DT Waterblocks (Sniper).

Nie sądziłem,że komuś będzie się chciało ruszyć tyłek i powalczyć z tematem...a jednak.

Inna sprawa że tak znikome ilości tych bloków widać w worklogach że pozostają jedynie ciekawostką,

dowodem na to że na wyjątkowe,niszowe konstrukcje jest zapotrzebowanie.

 

Rynek PL dla takich customów i w ogóle dla LC to żaden rynek,przykładem są sklepy z ofertą LC

które nawet nie mogą sobie pozwolić na trzymanie towaru na magazynach i wszystko mają "na zamówienie"

Żeby sprzedać więcej niż kilka sztuk trzeba niewątpliwie wystawić nogę za próg i dotrzeć na zagraniczne fora.

 

Jakieś rendery czy prototyp Twoich bloków na CPU zobaczymy w najbliższym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder - takie bloki, jak DT Sniper czy już śp. Dangerden są/były mało popularne, ponieważ na rynek agresywnie wkroczyły EK, Koolance, XSPC czy Alphacool - praktycznie sklepy rzadko oferują coś poza tymi markami. EK niemal całkowicie zdominowało rynek fullcoverów, "tube-rezów"...

 

A co do bloków uni GPU, to coś takiego miałoby sens, o ile powstałyby też sensownie zaprojektowane i o sporych rozmiarach radiatory na ram i vrm, które, z racji braku nawiewu, stracą na skuteczności chłodzenia w stosunku do AC.

 

Wadą fullcoverów jest ich cena, która znacznie podnosi koszt kupna karty graficznej - nawet ja ostatnio się na tym złapałem, że policzyłem dla siebie koszt geforce'a 670 na 1400zł, a nie 1800zł razem z blokiem, co zmieniło mi trochę wyliczenia budżetowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierząc popularność ilością sprzedanych sztuk to DT w porównaniu z EK zawsze był i będzie niszowym produktem

i jako taki też znajdzie nabywców.

Rezerwuar Lund POM-PLEX też z przekory wybrałem dwa lata temu...bo obrzydły mi wszechobecne rezy EK.

 

Zmierzam do tego że w obecnych czasach struganie samemu bloczków na CPU jest rzadkością

z powodu zalewu gotowych konstrukcji dostępnych na rynku i nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy.

 

Jeżeli ryba zdecydował się wykonać custom blok CPU w obecnych realiach to ja czekam na prototyp

i wyniki testów tego rozwiązania.

Ciekawi mnie to po prostu bo lubię custom rozwiązania.

 

Przeglądając megatest Strena zniechęciłem się do Bitspowera Summit na którego długo czekałem,

owszem podoba mi się nadal design ale flow/tempy zostały w tyle za np Raystorm który jest na rynku od dłuższego czasu.

http://www.xtremesys...power summit ef

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dobrego jakościowo i wydajnościowo bloku oraz posiadającego przykuwający wygląd, który nie sprowadza się do oczojebnych diod czy innego kolorowego pleksi, to jestem w stanie wydać na taki sprzęt nawet 400 PLN. Chodzi oczywiście o cpu. Za GPU nawet 600 PLN.

Tak jak poprzednicy napisali, uniwersale na gpu dzisiaj nie mają racji bytu i pakowanie się w to do niczego nie zaprowadzi.

Osobiście oprócz powyższego, oczekuję od bloków (cpu/gpu) dobrego wyposażenia dodatkowego jak np.: pasty, zapinki pod sockety, backplaty, czy termopady itp.

 

Dla przykładu ostatnio kupiłem blok na 580 od bitsa za ponad 500 stów. Pierwszy raz jednak miałem doczynienia z tak wypasionym produktem. Oprócz bloku, złączki, backplaty, podkładki, śrubki itp. To z pewnością podraża koszty produkcji, ale świadczy również o podejściu firmy do klienta.

 

Czekam na rendery, lub jakieś foty prototypów i trzymam kciuki Ryba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest opcja wejścia na rynek europejski w szczegolnosci, ze EK wymyslil design, ktory nie wszystkim sie podoba - kółeczka i zmatowiona pleksa.

Realnie aby sie przebic bloki musialyby byc na poziomie innych producentow, zarowno wykonaniem jak i wydajnoscia.

No i nie oszukujmy sie, cenowo musialby byc jakos 80% lub mniej wartosci tego co oferuje konkurencja - imo bedzie ciasno.

 

CPU pewnie beda schodzily, a gpu musi byc full cover opracowany na sli/crossfire.

 

No i jeszcze jedno, szansa aby sie wybic to raczej otwartosc na customizacje czyli np kolorystyka pleksy/acetalu, ale to bedzie masakra w realizacji ;)

 

PS.

Moze 'kity' by sie sprzedawaly, tak jak EK robi: cpu + gpu + rad + res + pompa itd?

Wielu ludzi jak zaczyna z woda to przeraza ich ilosc dostepnych elementow, wiec jak maja juz komplet wszystko razem sensownie przedstawione, to raczej beda bardziej skorzy aby kupic cos takiego. Oczywiscie trzeba by zrobic jakies zestawy przykladowe, najpopularniejsze oraz recenzje czeu to zostalo dobrane.

Ci, co juz maja zabawki beda sie trzymac raczej specyficznych marek i rozwiazan.

 

PS2:

Wydaje mi sie ze chyba karty graficzne + full covery mogloby schodzic - na palcach jednej reki mozna policzyc gdzie mamy karty graficzne z preinstalowanymi blokami. Czesc ludzi co ma juz WC mysli nad zmiana grafiki i na cholere im stockowy radiator jak trzeba to zdjac, kupic fullcover, zamontowac.... Oczywiscie pytanie czy daloby sie/jest oplacalne robienie czegos takiego.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie wnosic do tematu customow. Jesli poszlaby juz jakas seria, to wieksza i taka sama. Customowe bloki to customowe ;) i tak jak w przypadku blokow FC - dalsza opcja po rozwinieciu biznesu.

 

Czemu kazdy przekresla uniwersalne bloczki gpu? Do nisko i srednio budzetowych kart, gdzie PWM i pamieci nie grzeja sie jak piekarnik, to spokojnie taki uniwersalny blok na kilka generacji kart i lat da rade. A full-cover w cenie samej karty mija sie z celem, jak pozniej z tym nic nie zrobisz jesli wymienisz karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kazdy przekresla uniwersalne bloczki gpu? Do nisko i srednio budzetowych kart,....

 

Sorry ryba, ale jak ktos ma nisko i srednio budzetowa karte to raczej nie stac go na chlodzenie wodne, bo za te kase moze kupic np druga taka karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. LC to już nie to co kiedyś. Realia się zmieniły. Obecnie to raczej zabawa dla dużych i w miarę bogatych chłopców. A nie zapaleńców montujących chłodnicę od Kadeta i węże z Castoramy.

Teraz najczęściej chodzi o frajdę i szpan, a nie tylko o wydajność. Przy single GPU, wysokiej jakości AC całkiem nieźle daje radę przy dużo niższych kosztach.

 

Jak kogoś stać na LC, to nie bawi się w budżetowe grafy, tylko raczej w high-end. A do tego tylko bloki FC.

Sam widzisz, że już 8 osób opowiedziało się za full-coverami.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie temat wisi w powietrzu,będzie prototyp to zgłaszam się na testy.

Pomp,rezów,chłodnic i bloków do porównania mi nie brakuje więc chętnie tym się zajmę,

prototyp wrzuci się do bencha i zrobi porównanie w rozbudowanym konfigu...np z MIPSEM Iceforce,XSPC Raystorm i EK Supreme HF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczki uniwersalne na GPU mogłyby się sprawdzić chyba jedynie w mocnych zestawach HTPC, które pakujesz np. w mebel pod TV i przez to wydajność chłodzenia dramatycznie maleje.Ale to też raczej nisza, bo w większości to są grafy low-profile

 

Niedawno sam się zastanawiałem nad LC do HTPC - pewnie jakiś gotowy zestaw - ale to trochę droga zabawa jak na taki sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...