Skocz do zawartości
qhash

Samsung Galaxy S3 czy Note 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę kupić jeden z tych 2 telefonów, w zasadzie brałbym Note 2, ale znalazłem w sieci wiele sprzecznych informacji. Raz wychodzi na to, ze Note 2 nie ma funkcji robienia zdjęć HDR i panoramy (na czym bardzo mi zależy), a raz że jednak ma a panoramy nie ma SGS3. Mam wrażenie, że nie mogę polegać na portalach typu telepolis czy mgsm.

 

Kwestie użytkowe nie podlegają analizie w tym przypadku. Wiem, że Note2 jest duży i jest to dla mnie i plus i minus. Pytanie odnośnie wielkości w sumie mam jedno - czy ten telefon z pokrowcem zabezpieczającym wejdzie do przedniej kieszeni w spodniach? Tak noszę telefon i nie jestem w stanie tego zmienić Dołączona grafika.

 

 

Głównie chodzi mi o specyfikacje techniczne, a najbardziej aparatu - potrzebuję tryb panoramiczny a super by było mieć HDR. Reszta jest mi dosyć znana. Dodatkowo, na oficjalnej stronie Samsunga, Galaxy S III NIE obsługuje plików FLAC gdzie SGS2 to robi. Wydaje mi się to dosyć podejrzane, i zaczynam się zastanawiać, czy strona Samsunga tak do końca jest wiarygodnym źródłem informacji.

 

Może ktoś mógłby zarzucić dobrą wideo recenzją porównawczą? Pisana tez będzie jak najbardziej OK, może być po angielsku. Mi nie udało się znaleźć nic wiarygodnego, w niektórych piszą ,że minusem Note2 jest brak wyjścia TV Dołączona grafika !!

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestie użytkowe nie podlegają analizie w tym przypadku. Wiem, że Note2 jest duży i jest to dla mnie i plus i minus. Pytanie odnośnie wielkości w sumie mam jedno - czy ten telefon z pokrowcem zabezpieczającym wejdzie do przedniej kieszeni w spodniach? Tak noszę telefon i nie jestem w stanie tego zmienić Dołączona grafika.

 

Przy Note to już będzie raczej hardcore...

Ja swojego SGS2 noszę w przedniej kieszeni bez jakiegokolwiek pokrowca, a i tak w niektórych sytuacjach uwiera (np. siedzenie w aucie). To takiej patelni jak Note naprawdę sobie nie wyobrażam w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Note bez problemu noszę w ciasnych jeansach i ciasnych spodniach od garnituru - nie było jeszcze sytuacji w której by mi przeszkadzał, nawet podczas prowadzenia samochodu. Większym problemem byłaby większa grubość niż sama powierzchnia płaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym Note 2.

Co do funkcji - jest to identycznie to samo co S3 tylko więcej ramu i ekran większy, więc funkcje będą te same. Dla mnie S3 (w porównaniu do mojego S2) nie powala na kolana, a jednak Note 2 ma w sobie to coś :)

Co do tych .flac - zdolne do tego są, ale stockowy odtwarzacz nie oferuje tej opcji - przynajmniej w S2. Android ma to do siebie, że wystarczy wgrać odpowiednią aplikację i pojawiają się nowe funkcjonalności :)

Moim typem jest Note2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem w M1 i akurat postawili piękne stoisko Samsunga, gdzie wszystko można było macać i używać. Problem mam teraz spory, bo funkcje notatnika i pisania piórkiem w Note2 są super, z netu korzysta się lepiej, kalendarz jest bardziej przejrzysty i tym podobne rzeczy. Niestety dalej jest duży. SGS3 jest duży a Note to naprawde spora rzecz, ale nie osiąga rozmiarów, jak to niektórzy mówią, telewizora przenośnego. Do kieszeni wskakuje gładko (aż mnie na stoisku przydybali, bo myśleli że chce zaj#$#$#$), pewnie z pokrowcem tak już nie będzie, no ale chyba takie opakowanie na note2 to będzie total FAIL.

 

 

Nie wiecie czy wszystkie pluginy dostępne na przeglądarki w komputerach stacjonarnych chodzą na na telefon owych wersjach? Chodzi mi konkretnie o pluginy z kamer cyfrowych CCTV, logmein, itp - generalnie graficzne i wideo?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam do sprzedania Note 2 :) nówka, z salonu, jak ktoś zainteresowany, to wybiorę kolor pod niego. Dla mnie za duży trochę jednak, ale taki mogę wziąć i odsprzedać.

Zapraszam na PM. Sprzedawałem już przez forum dyski SSD, także jestem raczej pewną osobą. Mogę też zrobić aukcję na allegro. Cena 2100 zł.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele są świetne. Jeżeli lubisz duże smartphony - wybierz galaxy s III, a jeżeli ogromne - wybierz galaxy note 2.

Zachęcam cię też do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać samsunga galaxy s III: http://www.purepc.pl/o_serwisie/wygraj_samsung_galaxy_s_iii_konkurs_samsung_purepc_

Edytowane przez Raksusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Jak już musisz z tych dwóch to S3, note'a nie włożysz nawet do kieszeni a i S3 jet już strasznie duży, obecnie w zupełności wystarcza galaxy nexus lub S, S2... ale skoro chcesz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Jak ktoś skończy szkole to Może mieć taki tel. Wcześniej moim zdaniem nie ma sensu. Pisać z tego na lekcji to hardcore nie wspomnę o ściąganiu. No chyba, że się ktoś uczy i nie uzywa tel na lekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz z tych dwóch to S3, note'a nie włożysz nawet do kieszeni a i S3 jet już strasznie duży, obecnie w zupełności wystarcza galaxy nexus lub S, S2... ale skoro chcesz;)

 

Też mi się wydawało, że jest wielki przy przesiadce SGS+, ale po 2 dniach się przyzwyczaiłem, teraz bym nie chciał nic innego jak SGS3, Note2 mi się troszeczkę za duży wydaje, a inna sprawa, że przy 5,5" to mobli dać 1080p matrycę a nie 720p :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...