Skocz do zawartości
PANTHER X

WIELKIE STARCIE ASUS vs GIGABYTE vs ABIT

Rekomendowane odpowiedzi

a fuj :!: paskudna, jeszcze brzydsza od gigabyte :!:

tak wiem, jeden koleś na solteku dojechał do FSB 240 ale olać to. ja wybrałbym abita bo mam zaufanie do firmy.

Ty, Ty tylko nie koles :wink:

koleś w pojęciu pozytywnym a przynajmniej nie obraźliwym. nie pamiętam kto i jak, nie napisałem że łoch jakiś więc o co ta afera ?

 

peace 4 all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Gigabyta ! Bierz Abita lub Epoxa 8RDA+ (ten drugi ma większe możliwości O/C)

 

Uzasadnienie dlaczego nie GB:

FSB overclocking is NOT tested with Gigabyte 7N400Pro, as the board failed to POST whenever we change the CPU multiplier (CPU is factory unlocked).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fuj :!: paskudna, jeszcze brzydsza od gigabyte :!:

tak wiem, jeden koleś na solteku dojechał do FSB 240 ale olać to. ja wybrałbym abita bo mam zaufanie do firmy.

Ty, Ty tylko nie koles :wink:

koleś w pojęciu pozytywnym a przynajmniej nie obraźliwym. nie pamiętam kto i jak, nie napisałem że łoch jakiś więc o co ta afera ?

 

peace 4 all.

spoko :) tylko zartuje 8)

 

BTW - zrobilem na szybko fote i jak widac kolorek jest zdziepka inny niz w cenniku komputronika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Gigabyta ! Bierz Abita lub Epoxa 8RDA+ (ten drugi ma większe możliwości O/C)

 

Uzasadnienie dlaczego nie GB: 

FSB overclocking is NOT tested with Gigabyte 7N400Pro, as the board failed to POST whenever we change the CPU multiplier (CPU is factory unlocked).

nie

ten pierwszy ma wieksze mozliwosci o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze napisze dlaczego ja bym bral Solteka.Po pierwsze swietna cena delikatnie przekraczajca 400zl :) (dokladnie 470zl) w wersji RL.Swietne mozliwosci overclockingu (fsb240),dobre wyposarzenie,(brakuje tylko firewire),minusem jest max Vcore1.85V ,ale mozna zawsze zrobic Vmod'a.No i jest jeszcze 5-cio bitowy mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Abit:

1. ma cienkie kondensatory, po dłuższym czasie na wysokim napięciu i wysokim fsb "pękają" tak przynajmniej dwóm kumplom sie stało :/

2. niektóre wersje (loteria) mają z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y kontroler IDE .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Abit:

1. ma cienkie kondensatory, po dłuższym czasie na wysokim napięciu i wysokim fsb "pękają" tak przynajmniej dwóm kumplom sie stało :/

2. niektóre wersje (loteria) mają z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y kontroler IDE .....

ja pier.dol.e kondensatory padaly w plytach wyprodukowanych trzy lata temu

teraz Abit stosuje drogie kondensatory,chyba najlepsze jakie mozna na plytach glownych znalezc

po co to stosuje - po to zeby takie lamuchy nie mogly glupich zazutow stawiac

ale oni i tak pisza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesadze zeby wyprodukowali taka plyte na ktorej nieznalazla by sie jeszcze zadna slaba strona a wiadomo ze wmiare czesu te usterki sa naprawiane (oczywiscie przez firmy dbajace o klienta) . Abit chyba narazie prowadzi ale soltejk tez fana plytka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie zastanawial wlasni miedzy Abitem i Soltekiem.Abit ma SS i Vcore powyzej 2V,ale to wlasnie na Solteku osiaga sie wyzsze fsb bez jakichkolwiek modow, no i nizsza cena Solteka.Jak ktos chce jednak ostro krecic procka to zalecany Vmod.Minusem Soltek'a dla niektorych moze byc brak otworow wokol SocA.Plusem natomiast bezproblemowosc uzytkowania,tu nie ma tylu problemow ktore wychodza na Abicie lub EPoXie.(niekompatybilnosc co niektorych pamieci,problemy z SATA,IDE itd.)

 

Wybor trudny,ale napewno bedziesz zadowolony z zakupu jednej z tych plyt.Obydwie moja swoje wady i zalety.Wystarczy tylko sie zastanowic ktore wady Ci mniej przeszkadzaj i po zawodach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze do czasu zakupu - kolo 20 lipca :) pojawia sie inni konkurenci :D

trzebabylo to napisac wczesniej ,to bym sie tak nie produkowal :wink: :P

Do 20 VII to już można czekać na SB MCP-S

Ja mam w planach zmianę mojego Asusa na Abita (FSB 180 nie zadowala stanowczo) i chciałbym się załapać na nowy mostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUHAHAHAHAHAHAH :D :)  ale polew ;))) buehehehehe dobre  ;D

no i z czego sie smiejesz jeszcze przed chwila sam sie zakreciles (i nikt cie nie wysmial) a teraz nabijasz sie z kolegi ktory zadal pytanie bardzo na miejscu.

 

soltek ma jedna wade - brak dziurek wokol socket-a 

 

a czy abit nf7 (bez -s) tez jest na nForce2 Ultra czy jeszcze na zwyklym

Wracajac do tematu otoz to zalezy ten z mostkami C1 jest na nforce 2 ultra 400 ale jest jeszcze pelno egzemplarzy na starszych mostkach i to sa niestety jeszcze nfoprce 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lagier ja sie smialem z tego ze ktos tam powiedzial ze ktos wycignal FSB 240 a zraz pod spodem post "tylko ni e koles tylko nie koles" ;) a nie z pytania ktore pojawilo sie w trakcie gdy pisalem posta ;) - spokojnie peace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lipca to moze juz na kt600 cos bedzie do kupienia

Zapewne tak, ale ciekawe jak będzie z ich podkręcalnością - bo jak będzie gorzej niż na nForcie to ja dymam lepszą wydajność mobo, więcej da mi OC CPU. A obawiam się, że do OC to nVidia może być lepsza.

BTW ciekawe czy nVidia wprowadzi jeszcze jakieś zmiany do nForce'a 2 czy będzie się zajmować tylko Crush K8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lagier ja sie smialem  z tego ze ktos tam powiedzial ze ktos wycignal FSB 240 a zraz pod spodem post "tylko ni e koles tylko nie koles" ;)  a nie z pytania ktore pojawilo sie w trakcie gdy pisalem posta ;) - spokojnie peace :D

tylko nie ktos tam :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lagier ja sie smialem  z tego ze ktos tam powiedzial ze ktos wycignal FSB 240 a zraz pod spodem post "tylko ni e koles tylko nie koles" ;)  a nie z pytania ktore pojawilo sie w trakcie gdy pisalem posta ;) - spokojnie peace :D

a to w takim razie BIG SORX :!: tak to jest jak nie uzywa sie polecenia "quote"

pozdrav & PEACE broth

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lipca to moze juz na kt600 cos bedzie do kupienia

Zapewne tak, ale ciekawe jak będzie z ich podkręcalnością - bo jak będzie gorzej niż na nForcie to ja dymam lepszą wydajność mobo, więcej da mi OC CPU. A obawiam się, że do OC to nVidia może być lepsza.

BTW ciekawe czy nVidia wprowadzi jeszcze jakieś zmiany do nForce'a 2 czy będzie się zajmować tylko Crush K8

a dlaczego ma sie gorzej podkrecac ,to szukanie na sile dziury w calym

wszystko zalezy od plyty ,moja KT266A idzie na ponad 200MHz ,Abit KD7 na KT400 idzie 220MHz lub wiecej ,to Abit lub Epox na KT600 moze wyciskac po 250MHz i nic dziwnego by w tym nie bylo

tyle o o/c fsb

a co do o/c proca to juz zupelnie zalezy od plyty,a nie chipsetu

Epox 8K5A2 niczym nie ustepuje w o/c procka Epoxowi 8RDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lipca to moze juz na kt600 cos bedzie do kupienia

Zapewne tak, ale ciekawe jak będzie z ich podkręcalnością - bo jak będzie gorzej niż na nForcie to ja dymam lepszą wydajność mobo, więcej da mi OC CPU. A obawiam się, że do OC to nVidia może być lepsza.

BTW ciekawe czy nVidia wprowadzi jeszcze jakieś zmiany do nForce'a 2 czy będzie się zajmować tylko Crush K8

a dlaczego ma sie gorzej podkrecac ,to szukanie na sile dziury w calym

wszystko zalezy od plyty ,moja KT266A idzie na ponad 200MHz ,Abit KD7 na KT400 idzie 220MHz lub wiecej ,to Abit lub Epox na KT600 moze wyciskac po 250MHz i nic dziwnego by w tym nie bylo

tyle o o/c fsb

a co do o/c proca to juz zupelnie zalezy od plyty,a nie chipsetu

Epox 8K5A2 niczym nie ustepuje w o/c procka Epoxowi 8RDA

Poczekamy zobaczymy, ciekawe czy KT600 to juz wersja finalna czy zgodnie z tradycja wypuszcza KT600A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Gigabyta ! Bierz Abita lub Epoxa 8RDA+ (ten drugi ma większe możliwości O/C)

 

Uzasadnienie dlaczego nie GB: 

FSB overclocking is NOT tested with Gigabyte 7N400Pro, as the board failed to POST whenever we change the CPU multiplier (CPU is factory unlocked).

Uwielbiam glosy "fachowców" którzy swoje madrosci czerpia z niesprawdzonych wiadomosci. Ciekawe ze przetestowalem ustawienia fsb od 133 do 220 i mnoznik od 8 do 11 na bartku 2500 i nie napotkalem ZADNYCH problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...