Skocz do zawartości
macgor

Zakup dysku do backup'u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Który dysk kupić do backup'u. Dysk będzie pracował w kieszeni RaidSonic z aktywnym chłodzeniem.

Wyniki moich poszukiwań:

1. WD Green 1.5TB WD15EARX

2. Seagate Pipeline HD 1.5 TB ST1500VM002

3. WD Green 1.5 TB WD15EZRX

4. WD WD15EURS

 

Który z dysków lepiej się sprawdzi ?

Seagate z małą stałą prędkością obrotową co powinno gwarantować dłuższą żywotność mechaniki dysku

czy też technologie w WDGreen mimo zmiennej prędkości pracy gwarantują identyczną lub lepszą

kulturę pracy i żywotność ?

Proszę nie odpowiadać wszystkie są takie same, weź ten który bardziej ci się podoba bo nie są takie same.

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Przepraszam za opóźnioną reakcję.

rafa - Backup odłączany.

Niezły Apacz - Seria Green ma zmienną prędkość pracy talerzy ktoś na prawdę wie jak to się przekłada na trwałość ? Hałas mnie nie martwi. Interesuje mnie maksymalna trwałość.

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby stąd, że WDC nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć co to jest IntelliPower podając tylko informacje o pracy dysku z tym systemem iż prędkość obrotowa tych dysków zawiera się w przedziale 5400-7200. Może ktoś kto się zajmuje dyskami 24h wie co to oznacza ale dla użytkownika pozostają tylko domysły i różne opinie z sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości to ciężko powiedzieć,choćby dlatego że i dyski z 5 letnią gwarancją mogą ulec uszkodzeniu.Natomiast lepiej jest zrobić kopie różnicowe na 2 dyskach.Wiem koszt jest 2 razy większy a szanse na stratę danych za to mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości to ciężko powiedzieć,choćby dlatego że i dyski z 5 letnią gwarancją mogą ulec uszkodzeniu.Natomiast lepiej jest zrobić kopie różnicowe na 2 dyskach.Wiem koszt jest 2 razy większy a szanse na stratę danych za to mniejsze.

 

Szansa na zachowanie danych rośnie, ale za to 2x wzrasta szansa na wystapienie bledu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...