Skocz do zawartości
Odisonaut

Konfiguracja sterowników lub uszkodzona karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

ostatnio odebrałem komputer z serwisu w stanie czystym, czyli bez żadnych sterowników. Po zainstalowaniu tychże dla karty głównej, graficznej i monitora nie udaje mi się uzyskać prawidłowej jakości obrazu. Chodzi o to, że monitor działa w trybie analogowym i mimo że rozdzielczość jest ustawiona na natywną (168x1050) to obraz jest fatalny. We właściwościach ekranu wyświetla sie "monitor inny niż PnP" a po tym jak coś pozmieniałem teraz jest "złącze typu VGA". Wiem że wcześniej, przed serwisowaniem, obraz był bardzo dobrej jakości i był "monitor PnP". Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Czy to kwestia sterowników czy uszkodzonej karty graficznej?

 

Detale:

karta Nvidia GeForce 7600 GT (pobrane najnowsze stery ze strony)

karta główna Gigabyte GA-965P-S3 (stery ze strony, jednak brak sterów dla VGA)

monitor Samsung Syncmaster T200 (ze złączem VGA - używam przejściówki DVI)

system WinXP/Win7

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączony jest do karty graficznej za pomocą złącza D-Sub czy przejściówkę na D-Sub. Tu raczej może być winne oprogramowanie,dokładnie sterownik ekranu.Możesz zobaczyć na innej wersji sterownika ekranu,może być starsza wersja choćby taka jak przed oddaniem do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj jaki masz model monitora i zobacz czy jest różnica w obrazie po podłączeniu wtyczki do karty graficznej używając analogowego złącza D-SUB bez przejściówki. Styki w przejściówce DVI i złączu karty grafiki są czyste nie ma żadnych zanieczyszczeń ?

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Samsung Syncmaster T200 (ze złączem VGA - używam przejściówki DVI)"

Pytanie po co autor ma takie polaczenie, posiadajac port DVI w obydwu urzadzeniach :/

 

Haha faktycznie po co taka motanina z VGA zwykły kabel DVI<->DVI starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...